Žinomą keliautoją sužavėjo ir Vakarų Lietuvos perlai (1)

Politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas Mantas Brazdžionis laisvalaikį skiria kelionėms po Lietuvą. Keliauti Mantas mėgo jau nuo vaikystės, tačiau dėl finansų ir laiko trūkumo aktyviai keliauti pradėjo tik prieš penkerius metus. Tikslų aplankytų vietų skaičių Mantui jau tikrai sunku įvardinti.

„Vien tik mano “Instagram„ profilyje yra per 700 nuotraukų, o dalinuosi tikrai ne kiekviena ir net ne kas antra aplankyta vieta. Įkeliu tik labiausiai patikusias“, - sako Mantas.

Prieš kelis mėnesius vaikinas pradėjo rašyti trumpus straipsnius apie keliones, sudarinėti maršrutus.

„Lankant daug vietų norisi savo įspūdžiais dalintis. sykiu norisi ir tuos gražiausius Lietuvos kampelius garsinti, kad daugiau žmonių apie juos sužinotų ir aplankytų“, - atvirauja keliautojas.

Tam, kad keliauti būtų paprasčiau, Mantas yra sudaręs didelį sąrašą vietovių „Google Maps“ programėlėje, kuriose dar nėra buvęs. Sąrašą sudarė per kelerius metus aktyvaus domėjimosi Lietuva, iš įvairių knygų apie keliones, specializuotų žemėlapių. Ir visas tas vietoves, kurias atrado, sudėjo į vieną žemėlapį.

„Tų vietų, kuriose dar nebuvau ir noriu aplankyti, yra dar geras tūkstantis“, - neslepia Mantas.

Užmirštas kampelis

Pasiteiravome, kokių įspūdingų vietų garsusis keliautojas yra atradęs Vakarų Lietuvoje.

Pasirodo, vaikystėje vasaras Mantas leido Karklės vaikų stovykloje, iš kur jam liko tik šilčiausi prisiminimai. Netoli tos vietos yra ir gerai visiems žinoma Olando Kepurė su stulbinama jūros kranto panorama. Į šią vietovę keliautojas grįžta jau ne vienerius metus.

Taip pat Mantas yra sužavėtas atgimusia Dreverna, esančia Klaipėdos rajone, kuri, pasak jo, dar prieš penkerius metus buvo apleista ir niekam neįdomi.

„Ne taip jau seniai čia buvo visų užmirštas kampelis, o dabar tai tikra pramogų ir poilsio oazė“, - įspūdžiais dalijosi Mantas.

Dabar Drevernoje įsikūręs vienas rimčiausių poilsio kompleksų - lankytojų čia laukia jachtos, restoranai ir kitos pramogos.

Taip pat Drevernoje yra 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas, kuris atveria vaizdus į nepakartojamas Kuršių marias.

„Dreverna yra puikus pavyzdys, kaip pastaraisiais metais gražėja ir puošiasi Lietuvos miestai bei miesteliai, ir tai mane, kaip didelį Lietuvos mylėtoją, labai džiugina“, - atvirauja keliautojas.

Didžiausia Lietuvos tuja

Taip pat Mantas išskyrė Klaipėdos apskrityje, prie Kuršių marių esančiame istoriniame Kintų miestelyje augančią didžiausią šalyje tują.

Tujos aukštis yra 19 metrų, nors tikslus šios tujos amžius nėra žinomas, spėjama, kad jai yra apie šimtą metų, nes būtent prieš tiek metų netoliese buvo pastatytas girininkijos pastatas.

Sužavėjo dvaras

Keliautojui ne ką mažesnį įspūdį paliko ir Šilutės Hugo Šojaus dvaras.

Dvaras gyvuoja jau 300 metų, jis išgyveno įvairius istorinius laikotarpius. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę buvo pradėti viso komplekso atnaujinimo darbai.

Bene ryškiausiai muziejaus istorijoje įsirėžusi data - 2015 m. gegužės 30 d. Tądien Šilutės miesto šventės metu iškilmingai perkirpta dvaro atidarymo juosta, o muziejininkams įteikti restauruoto Hugo Šojaus dvaro raktai.

Šiuo metu dvaro pastatų komplekse yra muziejus, restauracijos ir edukacijos centras, kur įkurtos restauracijos dirbtuvės, o jose darbuojasi tekstilės, metalo ir popieriaus restauratoriai, taip pat veikia edukacijos klasė. Rūmuose veikia muziejaus vidaus biblioteka-archyvas.

Aplink muziejų-dvarą galima pasivaikščioti ypatingo grožio, angliško tipo parke ir pasimėgauti gamtos ramybe.

Daugiau neatrastų, istorinių Lietuvos vietų ir sudarytų kelionių maršrutų galima rasti „Facebook“ puslapyje „Mantas Brazdžionis - kelionės po Lietuvą“, https://www.facebook.com/neatrastoslietuvosvietos

FOTO APRASAS POPULIARINA. „Norisi gražiausius Lietuvos kampelius garsinti, kad daugiau žmonių apie juos sužinotų ir aplankytų“, - atvirauja keliautojas Mantas Brazdžionis. ATGIMĖ. Mantas yra sužavėtas atgimusia Dreverna, kuri, pasak jo, dar prieš penkerius metus buvo apleista ir niekam neįdomi. AUKŠČIAUSIA. Mantas išskyrė Klaipėdos apskrityje, prie Kuršių marių esančiame istoriniame Kintų miestelyje augančią didžiausią šalyje tują. SUŽAVĖJO. Keliautojui ne ką mažesnį įspūdį paliko ir Šilutės Hugo Šojaus dvaras.

FOTO AUTORIUS Manto BRAZDŽIONIO asmeninio albumo nuotr.

Ar cia ne tas Mantas Brazdzionis, kuris apkeliavo visa vakaru pakrante, taip ir neuzsukdamas valstieciu laimes citadele Naisius, davusia Lietuvai sventaji Ramuna, o gal ir buvo uzsukes pasimelst, tik kukliai nutyli?
K, 2021-08-27 14:40
Sidebar placeholder