Aurimo Mockaus žygio per Ramųjį vandenyną data artėja: Klaipėdoje vandenyje išbandyta irklinė valtis

(5)

Keliautojas, puikiai žinomas klaipėdietis Aurimas Mockus, kuris šių metų rugsėjį irkline valtimi pradės plaukimą per Ramųjį vandenyną, penktadienį Kuršių mariose pirmą kartą į vandenį nuleido savo valtį ir atliko valties plūdrumo ir pervertimo testus.

Aurimo Mockaus žygio per Ramųjį vandenyną data artėja: Klaipėdoje vandenyje išbandyta irklinė valtis

Testai puikiai pavyko ir vyks tolimesni valties įrengimo darbai bei intensyvus pasiruošimo šiam žygiui treniruočių procesas.

Po testavimo A. Mockus su "Vakarų ekspresu" pasidalijo įspūdžiais: “Pavyko mums viską puikiai įgyvendinti. Vieną kartą valtį vandenyje apvertėme be manęs, antrą kartą - jau su manimi viduje. Aišku, antrą kartą per žygį nelabai norėčiau verstis, bet viskas gerai… Pajutau tai, ką jaučia katinai, palikti skalbimo mašinose”, - juokaudamas sakė A. Mockus.

Tiesa, šiandien Aurimui nepavyko normaliai išbandyti valties, irkluojant irklais. “Didelis vėjas, nebuvo įmanoma prieš vėją irkluoti - nesaugu. Šiek tiek pabandėme, supratome ko reikia, ką dar reikės pakoreguoti, ką perdaryti. Įvertinsime visas klaidas, išsilaižysime visas žaizdas, pastebėjimus ir judėsime pirmyn. Darbo dar šiek tiek laukia”, - teigė keliautojas A. Mockus.

Vitos Jurevičienės nuotr.

Ketina nuirkluoti 12 tūkstančių kilometrų "Vakarų elsprese" jau rašėme, kad A. Mockus neeiliniam iššūkiui – irkline valtimi perplaukti Ramųjį vandenyną, irklinę valtį parsigabeno iš Ukrainos, vėliau ją ilgai įrenginėjo Klaipėdoje. Iš viso jis vandeniu planuoja įveikti apie 12 tūkstančių kilometrų.

Dar visai neseniai per pasaulį skambėjo kito Aurimo – Valujavičiaus – pavardė, kuris irkline valtimi įveikė Atlanto vandenyną. Bet klaipėdietis ruošiasi įveikti gerokai ilgesnį atstumą – A. Valujavičius per Atlantą plaukė 8000 km. „

Kelionių manija kaip koks virusas – rodos, kuo daugiau pamatai mus supančio pasaulio, tuo labiau supranti, kad jo dar nepažįsti ir užeina dar didesnis noras jį pažinti geriau ir iš visų rakursų. Mane jis domina visoks! Keliautojo pėsčiomis akimis, vairuotojo automobiliu, pro motociklo šalmą ar paukščio skrydžio... kiekvienas jį matome ir pajaučiame savaip“, – sakė A. Mockus.

Vitos Jurevičienės nuotr.

Šį kartą jis nusprendė, kad nori patirti tai, ką savo laiku patyrė pasaulio kontinentų kolonizuotojai – pirmieji jūrininkai. „Pabandysiu perplaukti Ramųjį vandenyną nuo Amerikos iki Australijos“, – „Vakarų ekspresui“ sakė A. Mockus.

Įkvėpė Ukrainoje rėgėti vaizdai Jis pabrėžė, kad plaukimas nebus beprasmis.

„Tam esu iškėlęs tikslą ir pagrindinė mano intencija – plaukti už visas karo Ukrainos aukas, už žuvusiuosius“, – sakė nuo pat karo pradžios ukrainiečiams padedantis ir ne kartą į Ukrainą pats reikalingus daiktus ir paramą gabenęs A. Mockus.

Vitos Jurevičienės nuotr.

Bendraudamas su „Vakarų ekspresu“ jis kelis kartus pakartojo, kad sunkiausia Ukrainoje buvo matyti šį baisiausią žmonijos prakeiksmą iš vidaus.

„Stebėti sugriautus žmonių namus, likimus, artimųjų netekties skausmą ir kiekvieną kartą jausti tą beviltišką neteisybę, kuomet, rodos, tu esi čia, bet net ir tiesdamas savo pagalbos ranką kenčiantiems tu negali sustabdyti tos įsiviešpatavusios beprotybės, kurią svetimoje šalyje sėja Rusija. Karas dar nesibaigė, bet iš viso to, ką aš dabar matau, daugelis jūsų jau patikėjote, kad jis baigėsi arba tuoj baigsis.

Tai netiesa! Jis baigsis tik tuomet, kada Ukraina atgaus visas savo okupuotas žemes bei už visą patirtą skriaudą šaliai jiems bus atlyginta. Tikiu, kad vieną gražią dieną tai nutiks, bet ir suprantu, kad tai dar gali tęstis labai ilgai... bet kol tai tęsis, mes privalome nepamiršti, kad pagalbos Ukrainai vis dar reikia ir kad ten kiekvieną mielą dieną žūsta žmonės bei griaunami žmonių likimai“, – užsivedęs kalbėjo A. Mockus.

Jis dar pridūrė: „Šiuo savo žygiu per Ramųjį vandenyną norisi parodyti Ukrainai, kad jie nėra vieni.

Taip pat norisi parodyti, kad yra išprotėjęs lietuvis, kuris nori padaryti kažką tokio dėl jų“. A. Mockus teigė, kad valtis buvo gaminama Ukrainoje.

Ją gamino ir vienas iš šeimos narių, kurio tėvas yra Gineso rekordininkas kaip vyriausias žmogus, įveikęs Atlantą ir Indijos vandenyną. „Dar turiu laiko fiziniam kūno paruošimui planuojamai kelionei. 2024 metų rugsėjį planuojamas startas iš Kalifornijos - San Diego.

Finišas planuojamas Australija - Brisbenas”, - savo planus išdėstė A. Mockus. Klaipėdietis teigė, kad yra pasiruošęs viskam. "Iššūkių tikrai nebijau“, – teigė A. Mockus.

Prakalbus, kad tokie žygiai pareikalauja daug fizinių jėgų, A. Mockus atsakė: „Aš per savaitę treniruojuosi po 7 kartus, o nuo vasaros planuoju ir kelias treniruotes per dieną. Manau, kad šį fizinį krūvį atlaikysiu“.

Visgi, jis pripažino, kad viską reikia susiplanuoti iki smulkmenų – nuo maisto 8 mėnesiams iki įvairių būtiniausių daiktų.

„Per dieną, manau, irkluosiu po maždaug 12 valandų. Reikės pasirūpinti geru interneto ryšiu, kad neprarasčiau ryšio su civilizacija“, – akcentavo A. Mockus.

Vitos Jurevičienės nuotraukos ir video

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder