Entuziazmo nestokojanti Vytauto Mikaičio mama Sigutė apie norą pažinti pasaulį: „Baisu tik kol sėdi ant sofos“

Kartu su Vytautu Mikaičiu į keliones besileidžianti ir vaizdo dienoraščio įrašuose noriai besifilmuojanti plačios šypsenos savininkė Sigutė – žinomo vyro mama. Su sūnumi ji jau išmaišiusi kone pusę pasaulio, drąsiai nerdama į kiekvieną jai pasiūlytą nuotykį, nesvarbu, ar tai būtų atšiaurus Pietų ašigalis, ar smėlėtoji Saudo Arabija. „Baisu tik kol sėdi ant sofos“, - teigia moteris, džiaugdamasi, kad laisvumą gyventi vis dažniau mato ir Lietuvos gyventojų akyse.

Šeštadienio popietę „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų pakvies įdomių istorijų ir netikėtų avantiūrų laida „Pirmi kartai“. 

Šios savaitės herojė – keliautojo, renginių vedėjo Vytauto Mikaičio mama Sigutė Jenkins, su kuria laidos kūrybinė komanda susitiks Klaipėdoje.

Moteris pasakoja, kad kelionių kartu su sūnumi būta daug, todėl labiausiai į atmintį įstringa tos, kurios palieka neišdildomas patirtis, net jeigu šios ne visuomet siejasi su poilsiu ar saulėtomis kurortinėmis atostogomis. 

„Tų kelionių būtą tiek daug, kad pačios įdomiausios jau nebe tos gražios, šiltos, mielos, bet tos atšiaurios, kitokios, kaip kad Pietų ašigalis, Pakistanas, Saudo Arabija. 

Kur vos tik įsileidžia turistus – ten iš karto ir varom, nes pavyzdžiui į Pakistaną niekas nenori važiuoti, bet ten taip gražu“, - laidoje įspūdžiais iš kelionių dalinsis moteris.

Paklausta, kaip nebijot ir išdrįs nerti į nuotykius bei avantiūras, Sigutė sako besilaikanti labai paprastos filosofijos, kad didžiausi stabdžiai kyla ne iš pačios situacijos, bet iš nežinomybės ir neapsisprendimo. O net ir tuomet, kai tingisi ar nėra noro, ją sūnus moka įkalbėti pakilti iš vietos.

„Vytas sako, kad neišeisi – nepamatysi, neišeisi – nesužinosi. Baisiausia yra tol, kol tu sėdi ant sofos ir nežinai, kaip ten bus. 

Bet išeini ir supranti, kad nei čia baisu, nei ką. Todėl kur Vytas nuspręs keliauti toliau, ten ir važiuosiu“, - iš karto drąsiai tvirtina laidos herojė.

Nors moteris gyvena Amerikoje, ji dažnai svečiuojasi ir Lietuvoje. Įvardinti, kuri šalis iš tikrųjų yra namai – sudėtinga, tačiau Sigutė teigia besidžiaugianti, kaip stipriai į gerąją pusę keičiasi Lietuva ir joje gyvenantys žmonės.

„Čia taip gražu, smagu, yra ką veikti. Ir žmonės gražūs. Lietuva keičiasi ir ji gražėja su kiekvienais metais. Keičiasi ir žmonės, atsirado daugiau tolerancijos, supratimo, siekių, mažiau nuleistų akių. 

Gali prieiti ir pašnekėt su nepažįstamu žmogumi, paklaust kaip laikosi. To anksčiau nebūdavo, o dabar čia jaučiasi daugiau laisvumo“, - teigia Sigutė.

Nuotykių ir patyrimų laidos herojės gyvenime tikrai netrūksta, tačiau būdama itin ekspresyvia asmenybe, dar vienam pirmam nebandytam kartui Sigutė pasirinko itin menišką nusiraminimo bei įsižeminimo būdą – tapymą ant jūros kranto, kartu su tapybos mokytojos Saulės pagalba.

Kita laidos tema žiūrovams papasakos apie vitamino D naudą, kuris padeda palaikyti normalų kalcio ir fosforo įsisavinimą bei koncentraciją kraujyje, yra atsakingas už kaulų ir dantų būklę bei imuninės sistemos veiklą. 

Tačiau pasak gydytojų, Lietuva yra tokioje geografinėje zonoje, kurioje saulės mažai, o ir mityba negali užtikrinti šio vitamino kiekio, todėl dažnas suaugęs yra gilioje stokoje.

„Tiek, kiek vitamino D prisigaminame per vasarą, būdami saulėje, deja, neužtenka. Nesusiformuoja tokios atsargos, kurių pakaktų per visą šaltąjį laikotarpį. 

Tuo labiau, kuo ilgiau būname saulėje, tuo didėja odos vėžio rizika, tai sveriant rizikos ir naudos santykį, labai neoptimalus būdas susirinkti tą vitaminą D. 

Jo šiek tiek gauname su maistu, bet pats optimaliausias pasirinkimas yra maisto papildai“, - sako šeimos gydytoja Emilė Tilindytė-Muliuolienė.

Vaistinėse galima įsigyti įvairiomis formomis siūlomo vitamino D. Jis gali būti tablečių, ampulių ar kapsulių pavidalu, purškiamas arba tokie kaip „Rexsavit“ – naujos, pažangios technologijos liposominės formos.

„Vitaminas D yra patalpintas į liposomas, kurios tikslingai nukreipia medžiagos kiekį į reikiamą organą. Vartojant liposominę formą, kapsulė turi apvalkalą, kad geriant vitaminas nebūtų sunaikintas skrandžio rūgščių. 

Taip greičiau pasiekiamas tam tikras organas ir visas reikiamas kiekis tos medžiagos“, - teigia vaistininkė Laura Vanagaitė.

Trečioji laidos tema kalbės apie sausų akių sindromą, kuris įprastai vargina vyresnio amžiaus pacientus, tačiau gydytoja oftalmologė Lina Krėpštė sako, kad tokiais nemaloniais pojūčiais besiskundžiančių pacientų į jos kabinetą užsuka kasdien.

„Sausų akių simptomai atsiranda dėl to, kad ašarų plėvelės, kuri turi susidaryti ant akies paviršiaus trimis sluoksniais, hemostazė sutrinka, tampa nekokybiška, nepakankama, pratrūksta kažkur, o tas sausėjimas jaučiamas kaip akies dirgiklis, akies svetimkūnis. 

Priežasčių, kodėl sutrinka ašarų plėvelė yra įvairių: kompiuterių ekranai, kontaktinių lęšių naudojimas, dulkina ar kondicionuojama aplinka, vokų patologija, uždegimai, elastingumo sumažėjimas su amžiumi, ligos, vartojami vaistai bei emocinė ir hormoninė būklė“, - sako gydytoja.

Atsiradus nemaloniems simptomams, akių paraudimui, perštėjimui, kada sunkiau atsimerkti ar bėga ašaros, gydytoja pataria nedelsti ir pasirūpinti pagalba išsausėjusioms akims. 

Dirbtinių akių ašarų yra daug ir įvairių, tačiau reikėtų rinktis tas, kurių sudėtyje yra medžiagų, labiausiai panašių į natūralų ašarojimą, kaip kad pavyzdžiui „Artelac“.

„Dirbtinės ašaros giliai drėkina akis, apsauga jas, papildo ašarų plėvelę ir mažina akių sudirgimą bei uždegimą. 

Esant sunkesniam sausų akių sindromui, vien tik lašiukų nepakanka, tada reikėtų naudoti ir gelį, kuris rekomenduojamas nakčiai, nes riebesnė konsistencija gali trukdyti regėjimo aiškumui“, - patarimais dalinasi vaistininkė Vilmantė Mostautienė.

Laida „Pirmi kartai“ – tai puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu ribų nėra! Laidos vedėjo Tomo Grigaičio kalbinami herojai, jų asmeninės istorijos bei pasiryžti pirmi kartai – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder