Vitalijus Chomičenkas

Geradarį parbloškė likimo smūgiai

(11)

Daugybę metų nepriteklių kamuojamomis šeimomis ir jose augančiais vaikais besirūpinantis Vitalijus Chomičenkas yra priverstas pats ištiesti ranką. Tačiau gyvenimo realybė pasirodė esanti labai žiauri. Be pajamų likusiam vyrui niekas padėti neskuba.

"Šiuo metu ne gyvenu, o tik egzistuoju. Tačiau skaudžiausia tai, kad negaliu padėti ne tik sau, bet ir tiems, kuriems pagalbos reikia lygiai tiek pat, o gal net ir daugiau nei man.

Apima toks bejėgiškumas, kai supranti, jog esi niekam nereikalingas„, - tramdydamas ašaras “Vakarų ekspresui" sakė V. Chomičenkas.

Vyras ne tik pajūryje puikiai žinomas dėl savo altruistinės veiklos. Jau kelis dešimtmečius be jokio atlygio rūpinasi asocialiose ar nepriteklių kamuojamose šeimose šilumos nerandančiais mažaisiais klaipėdiečiais, padeda skurdžiau gyvenančioms daugiavaikėms šeimos ir senoliams.

V. Chomičenko nesustabdė jo įkurtą asociaciją užklupusios finansinės negandos, tai, jog ne savo noru teko palikti mėgstamą darbą ir net artimiausio žmogaus netektis.

Bedarbiu likęs V. Chomičenkas tapo pavežėju. Didžioji dalis uždirbtų pinigų, kaip ir jo dėka gerų žmonių skirta parama, ir toliau atiteko kitiems.

"Vaikams ir jų vargstančioms šeimoms, vienišiems senoliams atiduodavau beveik viską, ką uždirbdavau. Sau pasilikdavau nedaug, kad galėčiau pats išgyventi.

Neslėpsiu, šiais laikais nėra lengva rūpintis kitais ir vardan jų vaikščioti ištiesta ranka. Dar sunkiau dabar yra pagalbos prašyti sau", - atviravo V. Chomičenkas.

Žemė po Vitalijaus Chomičenko kojomis susvyravo, kai jis prieš porą mėnesių netikėtai liko be pajamų šaltinio.

Sugriuvo ne tik jį maitinęs automobilis. Vyras negali dirbti pavežėju, o pinigų brangiam mašinos remontui neturėjo.

"Neliko nieko kito, kaip už kelis šimtus eurų parduoti automobilį. Reikėjo už butą sumokėti. Gerai, kad dar badauti neleidžia sūnaus ir artimųjų pagalba.

Padėdamas kitiems taip susigadinau sveikatą, kad po atliktos operacijos negaliu dirbti fizinio darbo.

Kreipiausi į Užimtumo tarnybą, tai ji man iki lapkričio mėnesio ieškos darbo. O man gyventi reikia dabar. Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyrius pažadėjo skirti mėnesinę 100 eurų pašalpą, bet jos kol kas negavau.

Pasakysiu atvirai, nežinau, kaip ir iš ko toliau man reikės gyventi", - atsiduso V. Chomičenkas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder