Ilgai laukęs Ruslanas Kirilkinas prabilo apie tos pačios lyties porų diskriminaciją: „Verčiau dainuoti tvarte gyvuliams, nei homofobams“

Žinomas atlikėjas Ruslanas Kirilkinas (40 m.) prabilo apie diskriminaciją prieš tos pačios lyties asmenų santykius.

 

Sekmadienį dainininkas pasidalijo jautriu įrašu socialiniame tinkle Facebook, kur dėstė, jog šalyje vis dar vyrauja priešiškas požiūris prieš tos pačios lyties poras ir klausė, kodėl visuomenei kliūva LGBTQ+ bendruomenei priklausantys žmonės.

Žinomas vyras pridėjo, kad pastarosiomis dienomis gausiai susidūrė su grasinančiomis žinutėmis ir persekiojimu. Daugiau atlikėjas komentavo savo socialiniuose tinkluose.

„Kokia yra mano laisvės kaina? – būti tuo, kuo aš esu šiandien.

Ar kada susimąstėte, bent akimirkai, ką reiškia būti pilnai visuomenės nesuprastu, neišgirstu, atmestu, ignoruojamu…

Kodėl mes nesame Jums tokie pakankami būti jos dalimi?

Trumpai, apie teises ir diskriminacijas prieš tokias šeimas, kaip mūsų su Domantu Tamašausku“, – įrašą socialiniame tinkle Facebook pradėjo R.Kirilkinas.

Atlikėjas rašė, kad nutikus nelaimei, nepaisant to, kad jau beveik keturis metus gyvena su partneriu, paskambinęs į gydymo įstaigą, neturi jokios teisės gauti bet kokios informacijos apie vienas kito sveikatos būklę.

„Net tuo atveju jei tai būtų kritinis įvykis, reanimacija ar mirties atvejis mums nebūtų suteikta apskritai jokia galimybė atsisveikinti, pasimatyti tą paskutinįjį kartą ar net atsisveikinti per telefoną, nes mes esame svetimi, sugyventiniai, kambariokai ir tiek.

Turto paveldėjimo, testamento klausimu viskas taip pat… Pirmumo teisę, pagal Lietuvos Respublikos įstatymus, turi tik artimiausi giminaičiai. Tai gali būti tie patys tėvai homofobai ir kiti šeimos nariai, kuriems nėra priimtina tokia meilės ir santykių forma.

Žmonės, kurie vis dar balsu šaukia ir klausia: „Kam mums yra reikalingas partnerystės įstatymas?“ – patariu susitepti sumuštinį ir perskaityti visą tekstą dar kartelį nuo pat pradžių“, – rašė žinomas vyras.

Atlikėjas klausė: „Kuo mes skiriamės nuo kitų žmonių? Kodėl jums kliūva mūsų seksualinis gyvenimas, lytinis potraukis apie kurį Jūs nuolatos eskaluojate?“

„Iš jūsų komentarų ir žinių gausos sprendžiant apie homoseksualų seksą – Jūs, mielieji, lovoje tikrai ne Šventą Raštą skaitote kartu su savo vyrais ar moterimis. Būtent jūsų dėka, gan dažnai pasijaučiu visišku nebrendyla ir nepakankamai išsilavinusiu lytinio švietimo klausimu.

Kodėl Jums taip sunku išaiškinti ir parodyti savo vaikams: kaip reiktų gerbti žmogų, ugdyti empatiją, nepaisant jo kūno apimties, odos spalvos, tautybės ar orientacijos…

Koks tas tobulas žmogus turėtų būti pagal mūsų visuomenės normatyvus? Storas – blogai, kūdas – per mažai valgo, ryžas – ne toks kaip visi, kitatautis – nėra mūsiškis, kitos orientacijos – nėra norma. Ką tie visi žmonės atima iš jūsų ar vagia? Kaip jie trukdo jums gyventi?

Kiek dar laiko šiems žmonėms kentėti tokią agoniją? Žmonėms, kurie: teikia jums paslaugas, gydo jūsų vaikus, suteikia išsilavinimus, rūpinasi jumis ir prisideda prie jūsų gyvenimo gerovės, tačiau yra priversti ir toliau gyventi „bunkeryje“ dėl jūsų tokio požiūrio į juos.

Jie yra privesti gyventi tyliai, slėpti savo tikruosius gyvenimus nuo jūsų ir apskritai neturėti nei valdžios, nei visuomenės bendro pritarimo, nes jie nėra pakankami jums“, – dėstė R.Kirilkinas.

Atlikėjas pridėjo, kad labai daug laiko tylėjo, tačiau atėjo laikas prabilti.

„Neliečiau šios temos, kaip koks bailys stebėdamas, kas vyksta aplinkui ir jaučiausi visišku bejėgiu. Šiandien noriu pasisakyti tvirtai ir užtikrintai. Galbūt kitas žmogus mano vietoje patylėtų...

Aš jau seniai nustojau pataikauti Jums ir prieš kurį laiką meluoti pats sau, todėl būtent dėl to jaučiuosi sąžiningas visų pirma sau, prieš save, nes tai yra mano gyvenimo komfortas, kokybė, privilegija ir tai reikėjo užsitarnauti milžinišku darbu, gyvenimiška patirtimi, skausmu, krauju…

Jūs turite pasirinkimo laisvę: nesiklausyti mano atliekamos muzikos, nesilankyti mano koncertuose… Aš tikrai nenumirsiu.

Verčiau jau dainuoti tvarte gyvuliams, nei homofobams, maršistams, neapykantos kurstytojams ir visuomenės skaldytojams už pinigus, kurie išeidami po mano koncertų ir toliau smerkia tokius kaip aš“, – rašė dainininkas.

R.Kirilkinas įraše klausė – kuo kiti prastesni, tie patys homoseksualūs žmonės, už mane?

„Eilę metų girdėdavau tą patį, kad jums netrukdo mano orientacija. Ragindavote tik apie tai nekalbėti viešai, nes tai nėra gerai man ir tokiu būdu aš sau tik dar labiau pakenkčiau.

Eilę metų po koncerto girdėdavau kai prieidami kaskart pabrėždavote, kad nesate tolerantiški tokiems kaip aš, bet mano kūryba ir balsas neva jums patinka.

Aš tūkstantį kartu girdėdavau pasiteisinimus ir tai, kad gaila, jog negalite pasidalinti bendra nuotrauka pasidaryta su manimi ar įrašytu koncerto video, nes artimieji to niekada nepalaikys, jūsų nesupras.

Paklauskite dabar savęs, kaip tai kaskart priversdavo mane jaustis ar tai suteikdavo man jėgų eiti į priekį ir tikėti savimi, šviesesnių rytojumi? Į kokius apmąstymus mane tai nuvesdavo?

Pastarieji įvykiai, kurie yra išviešinti mano Instagram istorijose, mane labai stipriai sukrėtė ir aš kito kelio neturiu, kaip tik toliau tvirtai kovoti už savo vietą po saule ir tai darysiu dar stipriau dėl kitų, dėl mažiau drąsesnių, nematomų, kuriems jūs ir toliau dosniai dovanojate agoniją…

Lai jūsų širdys atsiveria, akys plačiai atsimerkia, o sugniaužti kumščiai atsipalaiduoja…

Taikos ir ramybės jūsų sieloms“, – įrašą užbaigė R.Kirilkinas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder