In memoriam: Ričardas Gediminas Grigaliūnas

(3)

Ankstų šeštadienio rytą užgeso uždarosios akcinės bendrovės ETNA įkūrėjo, vieno iš akcininkų ir jos vadovų Ričardo Grigaliūno gyvybė. Jis gimė Biržuose, ten mokėsi, vėliau studijavo Kauno technologijos universitete (buvusiame Politechnikos institute), įgijo inžinieriaus statybininko kvalifikaciją, dirbo Klaipėdos statybos įmonėse.

Atkūrus Nepriklausomybę, buvo aktyvus Inžinierių draugijos narys. Dirbdamas Klaipėdos statybos tresto techninio skyriaus viršininku vystė idėją šiltinti namus ir mažinti šilumos energijos nuostolius, kas anuomet mažai kam rūpėjo.

Domėjosi naujovėmis statybos pramonėje, organizavo statybų technologijų parodas Klaipėdoje. Nemažai metų tokios parodos buvo pagrindinė statybų technologijų naujienų vitrina.

Kartu su bendraminčiais įkurtoje bendrovėje ETNA ir toliau generavo idėjas, nuolat gilino žinias, jam buvo suteikta kvalifikacija atlikti energijos vartojimo auditą pastatuose, teisė eiti ypatingo statinio statybos vadovo ir ypatingo statinio statybos techninės priežiūros vadovo pareigas.

Daug vietos jo gyvenime užėmė pramoginiai šokiai. Jis buvo Lietuvos elito lygio šokėjas, rungęsis su geriausiomis to meto pramoginių šokių poromis. Vėliau buvo kviečiamas dalyvauti kaip Lietuvos pramoginių šokių konkursų techninis sekretorius. Buvo neabejingas sportui, rėmė ir treniravo stalo tenisininkių komandą, kurios ne kartą tapo Lietuvos stalo teniso moterų komandinio čempionato nugalėtojomis.

Buvo nuoširdus, draugiškas ir plačios širdies žmogus. Visada besąlygiškai rūpinosi ne tik savo artimos aplinkos žmonėmis, bet ištiesdavo pagalbos ranką ir visai nepažįstamiems. Tokį Ričardą visada ir prisiminsime.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder