Indrė Stonkuvienė atvirai: nustokime idealizuoti motinystę – mes turime teisę būti pavargusios

(2)

,,Moterys vis dar bijo garsiai pasakyti, ką iš tiesų reiškia būti mama. Būname ne tik laimingos, bet ir  pavargusios, piktos“, - ketvirtadienį vykusiame renginyje atviravo unikalių, tik moterims skirtų renginių sumanytoja, reklamos agentūros ,,IS agency“ įkūrėja Indrė Stonkuvienė.

 

I. Stonkuvienė vykusiame renginyje dalinosi mintimis apie vaikų auklėjimą. ,,Aš labai džiaugiuosi, kaip toje dainoje sakoma, kad gimiau nei per anksti, nei per vėlai, nes galiu atvirai pasakyti, kaip jaučiuosi būdama mama.

Mamos turi labai daug atsakomybių, jos turi rūpintis vaikais, juos auklėti, derinti darbą, buitį ir laiką su šeima. Dažnai nelieka laiko tinkamai pasirūpinti savimi, pailsėti, skirti laiko mėgstamai veiklai. Visiškai normalu yra jaustis pavargusiai bei suirzusiai“.

Televizijos laidų vedėja pabrėžia, kad auginant vaikus tenka išgyventi labai daug jausmų.

,,Motinystė yra dovana, bet tuo pačiu tenka susidurti ir su tam tikrais iššūkiais.  Gimus vaikui tenka išgyventi bemieges naktis, pradedame smerkti save dėl to kaip atrodome, kaip jaučiamės. Vaikui paaugus, prasideda kitas etapas.

Vaikams atsiranda labai daug klausimų, problemų, dedame labai daug pastangų auklėjant vaikus, formuojant juos kaip asmenybę. Visuomet stengiuosi su vaikais daug kalbėtis, analizuoti susiklosčiusias situacijas“.  

Pasak I. Stonkuvienės su tokiais jausmais susiduria ir į renginius ateinančios moterys. ,,Mes vis dar bijome garsiai pasakyti, ką iš tiesų reiškia būti mama, kokie jausmai mus lydi.

Kartais nežinome, ką su tuo nuovargiu daryti. Tokiu atveju, svarbiausia garsiai apie tai kalbėti, nebijoti prašyti pagalbos. Moterys, būdamos saugioje aplinkoje, išdrįsta prisipažinti apie savo išgyvenimus.

Atsimenu, kai vieno renginio metu, viena moteris pasidalino savo mintimis, kad yra labai pavargusi nuo savo vaikų ir ją moterys pasitiko plojimais, palaikė.

Toks prisipažinimas nėra gėda. Mama gali būti pikta, linksma, mama gali verkti, būti pavargusi. Mamos nėra geležinės, tai turime priimti ir taip spręsti visuomenėje gajas problemas“.

Unikalių renginių sumanytoja kalbėdama apie mamas ir vyraujančias problemas ragina nebijoti pripažinti, kad būnant mama būna sunkių akimirkų. ,,Visuomet pabrėžiu, kad garsiai pasakyti, kaip tu jautiesi yra visiškai normalus dalykas.

Dauguma vis dar galvoja, kad tai yra silpno žmogaus bruožas, bet iš tiesų tai parodo mūsų stiprybę bei sugrąžina visus į realybę. Viskas priklauso tik nuo paties žmogaus požiūrio, jei nemokame priimti, išklausyti kitų jausmų, reikia tuomet keisti savo požiūrį“.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder