Juozas Statkevičius nesulaukia valdžios pagalbos: „Tarsi nebūčiau Lietuvos pilietis“

(35)

Rugsėjo 29-ąją Paryžiuje naują kolekciją pristatysiantis J. Statkevičius naujienų portalui tv3.lt papasakojo, su kokiais sunkumais tenka susidurti ruošiantis įvykiui, kuris, kaip jis pats sako, daugiau gali ir nepasikartoti.  

2000 ir 2001 m. mados sostinėje kolekcijas jau pristatęs dizaineris atskleidė, kad tai – unikali ir išskirtinė galimybė, o Lietuvos kultūros sezonas Prancūzijoje – svarbus istorinis įvykis.

Sulaukė prancūzų pagalbos

Kaip pasakojo J. Statkevičius, iš pradžių buvo suplanuota Paryžiuje rengti jo kūrybos parodą. Tačiau situacija apsivertė aukštyn kojomis, kai lietuvio kūrinius išvydo Paryžiaus teatro „Théâtre de la Ville“ meno vadovė Claire Verlet.

„Tai – prestižinis teatras miesto centre, kuriame vaidino daugybė pasaulio žvaigždžių, tokių kaip Sarah Bernhardt, o taip pat vyko tokių mados namų kaip „Yohji Yamamoto“ ir „Balenciaga“ pristatymai.

Mano darbus išvydusi teatro vadovė yra mačiusi visko, bet ji be jokių abejonių tvirtina – būtina parodyti kolekciją, tai – aukščiausias lygis, kurį supranta mados sostinė Paryžius. 

Claire Verlet suteikė didžiulę pagalbą – pagrindinę teatro salę demonstravimui turėsiu nemokamai, kas įprastai kainuotų 100 tūkst. eur. Štai jums ir prancūzų pagalba!

Lietuvai – tikras stebuklas! Mano kolekcija, kurią sukursiu ir paruošiu kainuos daugiau nei 200 tūkst. eurų ir visa tai iš mano lėšų.

Prancūzai turi uoslę madai, supranta aukštą siuvimo kokybę bei meninį lygį, jiems aiškinti nereikia. O Lietuvoje 30 metų turiu tai įrodinėti“, – kalbėjo J. Statkevičius.

Iš šalies valdžios – tyla

Be to, kad Juozas turės prestižinę salę kolekcijos pristatymui, dizaineriui pavyko susitarti, jog jo kūriniai būtų pristatyti Paryžiuje mados savaitės metu, kada bus daug  mados žurnalistų, fotografų ir įžymybių.

Tačiau iki tol J. Statkevičiui tenka eiti kryžiaus kelius – laikas bėga, o kūrėjas nesulaukia pagalbos iš Lietuvos valdžios.

„Kaip į Paryžių nuvežti ir apgyvendinti 70 žmonių, 45 manekenes, kolektyvą, režisierių, grimeres, kirpėjas, filmavimo komandą, apšvietėjus, garso specialistus ir kitus? Niekas nesusimąsto, viską spręsti tenka man.

Apmaudu, jog skiriama daugybė lėšų beverčiams reklaminiams vaizdo klipams, be galo brangioms kalėdinėms eglutėms, o ten, kur išties galima investuoti į šalies vardo garsinimą, pagalbos nesulauksi.

Tarsi nebūčiau Lietuvos pilietis, stovėjęs prieš tankus sausio 13-ąją. Mažai kas pasikeitė nuo tada, kai 2000 ir 2001 m. rodžiau kolekcijas Paryžiuje, kultūra Lietuvoje visada paskutinėje vietoje“, – įsitikinęs jis. 

J. Statkevičius džiaugiasi, jog pagalbos ranką sunkioje situacijoje tiesia privatus sektorius – anot jo, yra tikrų patriotų, kurie supranta tokio įvykio svarbą šalies prestižui ir prisideda finansiškai.

Neeilinė galimybė garsinti šalies vardą

Mados korifėjo kūriniai praėjusiais metais puikavosi ir Čikagoje. Pasiteiravus, ar tąkart teko susidurti su panašia situacija, dizaineris pabrėžė, kad pristatyti kolekciją už Atlanto ir mados sostinėje Paryžiuje – du skirtingi dalykai. 

„Čikagoje su JAV lietuvių bendruomenės pagalba ir renginio organizatore Austėja Sruoga buvo surinktos lėšos bilietams, apgyvendinimui ir mums viskas pavyko.

Tai buvo šventė, kolekcijos pademonstravimas tautiečiams. Po renginio penkias valandas fotografavausi su gerbėjais, kas tik įrodo triumfą ir sėkmę.

O Paryžius – visai kas kita, tai – mados savaitė, kur renkasi konkurentai profesionalai, didžiuliai garsiausi Paryžiaus mados namai, todėl turime galimybę garsinti šalies vardą pasauliniame kontekste“, – tikino dizaineris. 

Visą gyvenimą atidavė madai

Prieš 20 metų J. Statkevičius gyvenimą kūrė Paryžiuje, tačiau tikėdamas, kad mada bus reikalinga ir Lietuvoje, sugrįžo į gimtinę. Pasidomėjus, ar nesigaili šio sprendimo, dizaineris prisimena seną posakį, jog savoj šaly pranašu nebūsi. 

„Manau, kad su savo talentu Paryžiuje būčiau pasiekęs aukštumų, bet nemėgstu kalbėti, kas būtų, jeigu būtų. Vis svajoju, o juk viltis miršta paskutinė.

Visą gyvenimą atidaviau kurdamas drabužius spektakliams, aprengiau pasaulines žvaigždes, karūnuotas asmenybes, pirmąsias damas, sukūriau šimtus kolekcijų, užaugo kartos, kurios mokėsi iš manęs.

Didžiuojuosi, ko pasiekiau, nors suprantu, kad visa tai galėjau padaryti ir svetur“, – teigė Juozas.

Lapkričio 15-ąją „Twinsbet Arenoje“ Vilniuje bus galima pamatyti naujausią ir pilną dizainerio kolekciją, kurios tik dalis bus pristatyta Paryžiuje.

„Tai bus daug didesnis pristatymas nei Paryžiuje, norintys pamatyti gali įsigyti bilietus jau dabar, tokiu būdu palaikydami pristatymą ir Prancūzijoje“, – teigė J. Statkevičius. 

Palaikyti J. Statkevičiaus kūrybą galite ir prisidėdami finansiškai: 

VŠĮ „J. S. mados teatras“, JAR 305937115,

as. LT147044090102574677, AB SEB bankas

Juozas Statkevičius, paramos gavėjo kodas 79000855,

a.s LT462140030000103482, AB LUMINOR bankas

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder