Ką veikia karalius Charlesas ir kaip vėžys pakeitė jo pareigas?

(1)

Karalius Charlesas vėl ėmėsi kai kurių viešųjų pareigų, nors yra toliau gydomas nuo vėžio. Karalius laikinai sustabdė daugumą savo viešų įsipareigojimų po to, kai vasario mėnesį jam buvo diagnozuotas vėžys.

Kokias viešąsias pareigas atliks karalius?

Bekingemo rūmai teigė, kad karalius buvo „labai padrąsintas“, kad galėtų vykdyti kai kuriuos viešus įsipareigojimus.

Kartu su karaliene Camilla jis apsilankė vėžio gydymo centre ir netikėtai apsilankė armijos kareivinėse Hempšyre.

Tačiau Charlesas nesiims visos vasaros programos, o jo grįžimo tempas bus „rūpestingai sureguliuotas“, kol bus tęsiamas vėžio gydymas.

Jo dalyvavimas svarbiausiuose vasaros renginiuose, tokiuose kaip „Trooping the Color“ birželio 15 d., D-Day 80-mečio minėjimai ir „Royal Ascot“, dar nepatvirtintas.

Birželio mėnesį karalius ir karalienė pasveikins Japonijos imperatorių ir imperatorę su valstybiniu vizitu.

Apie kitus viešus įsipareigojimus bus pranešta artimiausiu metu.

Per visą savo gydymo laiką karalius rengė privačius valstybės vadovo susitikimus ir pildė oficialius dokumentus.

Taip pat tęsėsi kassavaitiniai susitikimai su ministru pirmininku Rishi Sunak, nors ne visi buvo asmeniški.

Karalius Charlesas pirmą kartą viešai pasirodė po diagnozės Velykų sekmadienį, kai jis ir karalienė pasveikino minias po pamaldų Vindzore.

Ką daro karalius?

Karalius yra JK valstybės vadovas, tačiau jo galios daugiausia simbolinės ir ceremoninės. Jis išlieka politiškai neutralus.

Jis kasdien gauna siuntas iš vyriausybės raudonoje odinėje dėžutėje, įskaitant instruktažus prieš svarbius susitikimus arba dokumentus, kuriuos reikia pasirašyti.

Ministras pirmininkas paprastai susitinka su karaliumi trečiadienį Bekingemo rūmuose.

Šie susitikimai yra visiškai privatūs, todėl jokie oficialūs įrašai apie tai, kas buvo pasakyta, nėra vedami.

Karalius taip pat atlieka keletą oficialių parlamentinių vaidmenų:

Vyriausybės skyrimas – visuotinius rinkimus laimėjusios partijos lyderis paprastai kviečiamas į Bekingemo rūmus, kur jie kviečiami suformuoti vyriausybę. Karalius taip pat oficialiai paleidžia parlamentą prieš visuotinius rinkimus

Valstybės atidarymas ir Karaliaus kalba – Karalius išdėsto vyriausybės planus kalboje, pasakytoje nuo sosto Lordų rūmuose

Karališkasis sutikimas – kai teisės aktas priimamas per parlamentą, jis turi būti oficialiai patvirtintas karaliaus, kad taptų įstatymu. Paskutinį kartą karališkasis sutikimas buvo atmestas 1708 m

Jis taip pat vadovauja kasmetiniam atminimo renginiui lapkričio mėnesį Londono Kenotafe.
Karalius priima atvykstančius valstybių vadovus, reguliariai susitinka su užsienio šalių ambasadoriais ir aukštaisiais komisarais.

Karalius taip pat yra Sandraugos, 56 nepriklausomų šalių asociacijos, apimančios 2,5 mlrd. žmonių, vadovas.

Jis yra valstybės vadovas 14 iš jų, žinomų kaip Sandraugos sritys, taip pat Karūnos priklausomybės – Normandijos salos ir Meno sala.
Charlesas taip pat teikia oficialius apdovanojimus visų socialinių sluoksnių žmonėms, viešai pripažindamas jų nuopelnus, tarnybą ar drąsą. Dauguma apdovanojimų įteikiami per Naujuosius metus ir per oficialų monarcho gimtadienį, birželio mėnesį.

Karalius taip pat globoja daugybę organizacijų, įskaitant RNLI, Samariečių, RAF muziejų, Jorkšyro žemės ūkio draugiją, Penny Brohn vėžio labdaros organizaciją ir Karališkąją Liverpulio filharmonijos draugiją, orkestrą ir chorą.

Karalius taip pat turi daugybę globėjų, įskaitant Karališkąjį literatūros fondą, Karališkąją šokių akademiją, Karališkąją savanorių tarnybą ir Armijos geradarių fondą, ir imasi savo viešųjų įsipareigojimų.

Parengta pagal: www.bbc.com

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder