,,Kate gyvena gerai“, – sako princas Williamas apsilankęs Kornvalyje

Princas Williamas sakė, kad jo žmonai Catherine „gerai sekasi“ kuriai yra diagnozuotas vėžys.

Velso princas išsakė pastabas apsilankęs Šv. Marijos bendruomenės ligoninėje Scilly salose.

Jam buvo pranešta apie kunigaikštystės žemėje prie ligoninės statomą naują sveikatos ir socialinės globos įstaigą.

Princas sakė, kad jo vaikai George'as, Charlotte ir Louisas „labai pavydi“ jo kelionės, todėl vėliau šiais metais jis gali juos atvežti į Kornvalį.

Matrona Lynda McHale jam įteikė laišką, kurį parašė jos anūkė, ir palinkėjo Velso princesei ir karaliui sėkmės pasveikti nuo vėžio.

Ši kelionė žymi pirmąjį Williamo oficialų vizitą į Scilio salas po to, kai tapo Kornvalio hercogu – titulą jis turi be Velso princo titulo.

Princas Williamas susitiko su Hugh Town ligoninės personalu, kad sužinotų apie naujos integruotos sveikatos ir socialinės priežiūros įstaigos išplėtimo projektą.

Jam buvo pasakyta, kad įstaiga pagerins teikiamos priežiūros spektrą, taip pat užtikrins, kad žmonės galėtų būti prižiūrimi kuo arčiau namų, o ne keliauti į žemyną.

Naujasis pastatas turėtų būti atidarytas kitų metų vasarą.

Tracy Smith, St Mary's administratorė, surengė princo ekskursiją medicinos centre.

Ponia Smith sakė: „Paklausiau Williamo apie jo žmoną Kate, o jis pasakė: „Ačiū, jai sekasi gerai“.

Velso princesė prašė erdvės ir privatumo, kai kovo 22 d. ji paskelbė savo diagnozę – neskelbiama vėžio forma. Ji sakė, kad pradėjo chemoterapiją.

Kaip sosto įpėdinis, Viljamas yra Kornvalio kunigaikštis ir gauna pajamas iš Kornvalio kunigaikštystės – žemės, nuosavybės ir investicijų portfelio, kuriam priklauso didžioji dalis Silio salų ir beveik trečdalis gyvenamųjų pastatų.

Penktadienio vizito metu jis kastuvu iškasė dirvą naujojo objekto vietoje.

Į karališkąjį maršrutą buvo įtraukta ekskursija po Šv. Marijos uostą, kurį valdo kunigaikštystė ir kuriame tvarkoma viskas – nuo kelionės laivų iki žvejybos laivų ir krovininių laivų.

Ten jis susitiko su koncertinių laivų komanda, kuri praėjusį savaitgalį Scilyje vykusiame Pasaulio pilotų koncertų čempionate užėmė trečią vietą.

Williamas apsilankė kavinėje „On The Quay“ ir užsisakė penkis pyragus, prieš pabrėždamas: „Jie ne visi skirti man... bet čia skaniai kvepia“.

Išėjęs iš kavinės Williamas šnekučiavosi su turistais, laukiančiais laivelių, kurie nuplukdys juos į įvairias salas.

"Pasakiau komandai: "Ar mes turime išvykti šiandien? Ar negalime pasilikti šiek tiek ilgiau?"", - sakė jis.

Kai viena moteris atsakė, kad „gali daryti ką nori“, jis pasakė: „Norėčiau, mano šeima labai nusiminusi, aš čia be jų, vaikai mane nužudys, jei negrįšiu“.

Princas Williamas išvyksta į Kornvalį, kai Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė pradeda trijų dienų vizitą Nigerijoje.

Parengta pagal: www.bbc.com

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder