„Kovidinės“ jūros šventės išskirtinumas - judėjimas

Kokių vasaros renginių Klaipėdos krašto žmonės laukia labiausiai?

(4)

Atrodytų, kam vasarą reikia dar kažkokių renginių. Jeigu geras oras, gulėk paplūdimyje ir mėgaukis gyvenimu. Tačiau kaip ir kiekvienas metų laikas, taip ir vasara Klaipėdoje turi tradicinių renginių. Teiravomės šio krašto žmonių, kurių jie laukia labiausiai.

Jūratė LUBIENĖ, Klaipėdos universiteto afilijuotoji profesorė

Jūratė LubienėVasarą labiausiai laukiame Jūros šventės, todėl, kad suvažiuoja giminės, artimieji iš visos Lietuvos ir užsienio. Jie labai mėgsta tą renginį, ypač jaunimas ir anūkas.

Būna gražių koncertų, įvairių renginių jaunimui ir įvairaus amžiaus žmonėms.

Užsieniečiai labai mėgsta muges, nes gali įsigyti gražių lietuviškų gaminių ir išsivežti į įvairius kraštus - ir į Angliją, ir į Vokietiją. Tai šeimos, giminės šventė.

Pati asmeniškai labiausiai laukiu dainų šventės. Man labai patinka etnografiniai, folkloriniai ansambliai, tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“.

Labiau mėgstu kamerinius koncertus, kur nebūna daug žmonių. Jau turbūt kokį dešimtmetį einu į Vasaros estradą, kai tik organizuojama dainų šventė.

Į Palangą dėl renginių nevažiuojame. Į ją mėgstame vykti ne sezono metu. Nebent kokios parodos būna, bet ne per jų atidarymą.

Nevažiuojame nei į Stintų šventę, nei į kurortinio sezono atidarymą. Mums pakanka visuomeninių renginių Klaipėdoje. Mes su vyru nelabai vaikštome į masinius renginius.

Kai į vieną savaitgalį sukrenta labai daug renginių, nieko blogo nematau. Žmonės labai įvairūs ir jie atsirenka: tie, kurie mėgsta vienus renginius, paprastai neina į kitus.

Į muziejus galima ir kitu laiku nueiti, nebūtinai per Muziejų naktį. Gal yra ir labai energingų, aktyvių žmonių, tai jie visur stengiasi suspėti. Mes paprastai pasirenkame.

Tomas JUOČYS, Klaipėdos dramos teatro vadovas

Tomas JuočysVasarą labiausiai laukiu atostogų (juokiasi). Dėl vaikų laukiu, kad išvažiuotumėme kur nors, kartu pabūtume. Tai pagrindinis vasaros įvykis. Mūsų toks darbas, kad dirbdami nuolatos būname renginiuose.

Jūros šventės laukiu, bet išvažiuoju iš miesto, stengiuosi nebūti. Tomis dienomis į miestą sunku įvažiuoti, prekyba, kuri vyksta, yra šiek tiek nuvilianti.

Ne tokių prekių kaip kepurėlės, šviečiantys kamuoliukai ir kt. ieškome su žmona. Gerų koncertų pastaraisiais metais neteko pamatyti. Būtinai pasižiūrime tik šventinę eiseną.

Man atrodo, turėtų būti kažkas, kas koordinuoja renginius, kad jie visi nevyktų vieną savaitgalį. Žmogui sunku ir pasirinkti, ir suprasti, kur jis dalyvauja. Yra iniciatyvos ir kas organizuoja, bet tai nevyksta koordinuotai bendru mastu.

Vieno renginių tinklelio niekas tikrai nedaro, netgi tuo metu, kai vyksta teatriniai renginiai. Kai pas mus vyko teatrų festivalis, kiti organizatoriai to nežinojo.

Kad renginių skaičius didelis, viskas labai gerai, gali jie vykti kas savaitę, kas dieną, bet kažkas turi padaryti tinklelį, viską sužiūrėti. Gal „Klaipėdos šventės“ galėtų imtis iniciatyvos.

Arūnas BURKŠAS, buriuotojas, šokėjas

Arūnas BurkšasLabiausiai laukiu Kuršių marių regatos, kurios startas paprastai būna paskutinį liepos sekmadienį. Mes ją vadiname buriuotojų atlaidais.

Jūs nepatikėsite, aš jūroje visą gyvenimą, bet Jūros šventėje dažnai nedalyvauju. Tik kartais mes, kaip Kuršių marių atstovai, dalyvaujame laivų parade.

Aš jau daug metų esu Neringos tarybos narys, tad galiu pasakyti, kad mes amžinai turime dilemą, kaip susidėlioti renginius.

Vienas dalykas, kai tu esi kultūros srities darbuotojas, tau svarbu organizuoti renginį ir užsidėti pliusą, ir kitas, kai esi verslininkas ir tau labai negerai, kai į vieną savaitgalį sukrenta galimi keturių savaičių renginiai.

Vis bandome tartis su Palanga, kad vieną savaitgalį nedarytume stintų švenčių.

Viena vertus, renginiai vieną savaitgalį blogai, o kita vertus, būna objektyvių priežasčių, su kuriomis susiduria renginių organizatoriai. Visi nori sulaukti lankytojų, o jeigu renginiai su bilietais, kad kažkas juos nupirktų.

Kartais galimybės būna įvertinamos neadekvačiai, o juk renginiai kainuoja.

Esu Neringos savivaldybės Biudžeto, finansų ir ūkio valdymo komiteto pirmininkas, žinau, kiek renginiai kainuoja.

Paprastai organizuoji renginį ne tam, kad išleistum pinigus, bet tam, kad jis duotų kuo daugiau naudos.

Kai kurių komercinių renginių organizatoriai dar sumoka Savivaldybei, kad ši leistų organizuoti renginį, ir patys atsiveža tūkstančius žmonių.

Bet kai renginiams imami biudžeto pinigai, tada iš tikrųjų kyla klausimas, kodėl mes viską suplakame į vieną krūvą, kaip pasidalinti žmonėmis, kodėl būtent tą pačią valandą vyksta du renginiai ir t. t. Žinoma, vasarinės šventės į rudenį neiškelsi.

Sada RamanauskienėSada RAMANAUSKIENĖ, edukologė

Labiausiai laukiu Jūros šventės. Atvažiuoja giminės, džiugina eisena: žygiuoja darbo kolektyvas, bendruomenė susirenka.

Anksčiau, kai gyvenome senamiestyje ir renginiai vykdavo Anikės aikštėje, tai būdavo labai neramu, o dabar, kai visi triukšmingi renginiai persikėlė šiek tiek į periferiją, viskas yra gerai.

Nuostabūs renginiai ir „Poezijos pavasaris“, ir „Muzikinis rugpjūtis“. Būna sielai džiaugsmas.

Renginiai galėtų būti planuojami iš anksto, bet nemanau, kad tai didelė problema - kai daug jų, žmogus turi pasirinkimą.

Į renginius mes važiuojame ir į Palangą, labai mėgstame Nidą. Stengiamės anksčiau nuvažiuoti ar vėliau grįžti, kad nereikėtų laukti eilėje prie kelto.

Kai vyksta renginiai Nidoje ir Juodkrantėje, būna nuostabiai gražu. Mizgirių gintaro muziejus, paroda Nidoje labai žavi. Ten yra labai daug ką pamatyti ir be renginių.

Klaipėdiečiai, pabuvę Vilniuje ar Kaune, kartais sako, kad uostamiestyje mažai renginių, trūksta sielai kultūrinio peno.

Bet iš tikrųjų ir Klaipėdoje dabar didžiulis renginių pasirinkimas, tik norėk, tik eik. „Kultūros fabrikas“ puikius renginius rengia.

Neseniai buvome grupės „Graži ir ta galinga“ muzikiniame spektaklyje - nuostabios jaunos moterys.

Savo mamos buvusias koleges pensininkes sutinku įvairiuose renginiuose, jos džiaugiasi galėdamos tiek visko pamatyti.

Simas ZIKARAS, Tauralaukio seniūnaitis

Simas ZikarasGal dabar jau nebe taip aktyviai dalyvauju Jūros šventėje, bet tokia tradicija yra, tai kiekvienam klaipėdiečiui ypatingas renginys.

Vieni jį mėgsta labiau, kiti mažiau, bet vis tiek juntame, kad yra miesto dienos. Mes stengiamės atrasti tai, kas mums tinka joje kaip šeimai, ir dažniausiai randame.

Mums patinka važiuoti į renginius ir kur nors kitur. Vienu metu vykome savaitgaliais ne tik į tuos didesnius aplinkinius miestus, bet ir į mažesnius miestelius pasižiūrėti, kas ten vyksta.

Galima dalyvauti renginiuose ir Gargžduose, ir Veiviržėnuose, ir Vėžaičiuose ar kt. ir irgi pasikrauti teigiamų emocijų.

Žinoma, reikia paieškoti daugiau informacijos apie renginius, nes vieno tokio informacijos šaltinio nėra.

Aš būčiau už tai, kad renginių būtų daug, jeigu jų būtų kiekvieną savaitgalį. Blogiau tada, kai vieną savaitgalį viskas vyksta, o kitą - visai nieko ir mieste nėra ką veikti.

Svarbu balansas iš tos pusės, o šiaip žmonių interesai skirtingi - vieniems patinka laivų paradas, kitiems - mugė, tretiems - silkių šventė. Tegu jie vyksta kartu, aš už galimybę pasirinkti.

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder