Martynas Levickis – apie replikas dėl jo šukuosenos bei jaudulį prieš pasirodymus: „Aš tuo džiaugiuosi“

(1)

„Mano gyvenime estetika yra kasdienybė: mėgstu gerai atrodyti, gyventi gražioje aplinkoje, nueiti pasigrožėti meno darbais ir kurti estetiką garse, valandų valandas ieškodamas estetiško garso“, – naujausiame tinklalaidės „Estetikos stalas“ epizode pasakoja akordeonistas Martynas Levickis.

Jis prisipažino prieš pokalbį „Google“ paieškoje suvedęs žodį „estetika“ ir nustebęs, jog pirmieji rezultatai buvo vien apie išorinį grožį.

„Estetika yra ir jausmas, ir mokslas. Jausmas, su kuriuo gimsti, su kuriuo gebi derinti ir kurti grožį aplink save, savyje. Ir mokslas, tiriantis meno grožį, meno savybes“, – sako M.Levickis.

Interviu pašnekovas pasakoja, kaip kuria estetinius patyrimus savo koncertuose ir kaip Martyną veikia komentarai apie jo šukuoseną bei prašymai „groti plaukais“.

„Žinoma, jaudulys išlieka ir aš tuo džiaugiuosi. Kitaip tai būtų rutiniškas darbas tiesiog užlipti ant scenos ir kaip visuomet gerai sugroti. Tačiau tikrą estetinį pasitenkinimą galiu jausti, kai įvyksta kažkas netikėto. O tam reikia būti atsipalaidavus, jausti ryšį su auditorija – tada ir įvyksta stebuklai“, – pasakoja Martynas.

Tinklalaidėje jis taip pat kalba ir apie kitus savo vaidmenis – dėstytojo, kompozitoriaus, dirigento – pastebi, jog dažnai jo prašo kitus muzikantus pamokyti artistiškumo. M.Levickis teigia, kad išpildyti šio prašymo jis negali:

„Aš pats to nesimokiau. Tai ateina, vystosi su tavimi. Kita vertus, galiu pamokyti scenos kultūros, judesio, savęs pateikimo, kurie yra labai svarbūs. Būdamas dar visai jaunas esu gavęs pastebėjimą, jog groju puikiai, bet į sceną žengiu nepasiruošęs laimėti ir visų pavergti. Nesakau, jog reikia įžengti kaip kunigaikščiui, tačiau vidinė energija yra svarbi.“

Ką Martynas veikia, kai negroja, kaip išvengia perfekcionizmo ir rūpinasi savimi? Taip pat, kokias jo abejones atskleidžia naujas dokumentinis filmas „Martynas Levickis. Dešimt tūkstančių detalių“. Apie visa tai klausykitės ir žiūrėkite naujausiame „Estetikos stalo“ epizode.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder