Paulius Ignatavičius

Naujasis Kultūros skyriaus vedėjas: „Šeima - pats geriausias mano antidepresantas“

Lietuvoje žinomas menininkas Paulius Ignatavičius nuo balandžio 8 dienos Klaipėdos miesto savivaldybėje pradėjo eiti Kultūros skyriaus vedėjo pareigas. Šią poziciją užimti jį motyvavo besiplečiantis ir augantis Klaipėdos miestas, turintis daugybę potencijos tapti ne tik Lietuvos, bet ir Europos traukos centru.

Kultūros lauke apstu skirtingų interesų derinimo. Dėl užsitęsusios Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo paieškos, liko ir daug vėluojančių užduočių. Iššūkius naujoje darbo vietoje P. Ignatavičius planuoja įveikti pasitelkdamas savo kompetenciją kultūros vadybos ir vadovavimo srityse. O stresą, kaip jis pats sakė, malšins stovėdamas ant vinių lentų, gaivindamasis šaltu dušu ir naudodamas „WimHof“ kvėpavimo praktikas.

„Pats šiame mieste jaučiu harmoniją tarp gamtos ir žmogaus. Turiu sukaupęs nemažą patirtį tiek vadovaudamas valstybinio teatro meno kolektyvui, tiek įgyvendindamas meninius projektus kaip VšĮ atstovas, tiek režisuodamas spektaklius įvairiuose Lietuvos teatruose, todėl pagalvojau, kad čia galėsiu prisidėti prie kultūros augimo gražiame mieste“, - sakė naujasis vedėjas.

Darbų - daug

Paprašytas išskirti tris prioritetinius darbus, kurių imsis pirmiausiai, P. Ignatavičius teigė, kad dėl didelės Kultūros skyriaus koordinuojamų procesų apimties, pradedant daliniu kultūros ir meno projektų rėmimu ir baigiant kultūros infrastruktūros dalykais, tai padaryti yra sudėtinga.

"Darbų yra tikrai daug. Yra nedidelės apimties, bet su artėjančiais terminais, yra didesni projektai, kuriems reikia rimtesnio įsigilinimo. Klaipėdos miesto kultūros bendruomenės atžvilgiu, vienas aktualiausių darbų šiuo metu - kultūros ir meno projektų dalinio finansavimo konkurso procedūrų įgyvendinimas ir rezultatų paskelbimas, po to - finansavimo procesą reglamentuojančių teisės aktų peržiūra ir pasiruošimas 2025 m. konkursui.

Kitas ne mažiau svarbus strateginis žingsnis - Klaipėdos miesto kultūros strategijos tvirtinimas. Atsižvelgiant į Klaipėdos miesto savivaldybės 2021-2030 m. strateginį plėtros planą, ne mažiau svarbi misija yra užtikrinti didesnį kultūrinį aktyvumą senamiestyje, kad ši miesto dalis būtų įveiklinta ir gyva ne tik vasarą, bet ir ištisus metus", - vardino Kultūros skyriaus vedėjas.

Visur randa kūrybingų žmonių

P. Ignatavičius yra dirbęs Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje. Jis neišskyrė Klaipėdos kultūros lauko specifiškumo lyginant su kitais miestais, nes visuomet stengiasi tarp žmonių įžvelgti daugiau panašumų nei skirtumų, padedančių burti bendruomenę.

"Koncentruodamiesi į skirtumus auginame stereotipus ir klasifikuojame žmones. Visur, kur dirbau, radau žmonių, norinčių kurti. Tokių menininkų matau ir čia. O su žmonėmis, kurie nori kurti, visada malonu kalbėtis.

Jau susipažinau su nemažai kultūros įstaigų ir menininkų, ir ta pažintis, manau, tęsis, aš ja labai džiaugiuosi. Balandžio 10 dieną kaip tik pirmą kartą buvome susitikę su kultūrinių įstaigų vadovais, susipažinome ir kalbėjomės apie dialogo ir įsiklausymo į vienas kitą svarbą", - dalinosi P. Ignatavičius.

Paulius Ignatavičius. Asmeninio albumo nuotr.
Paulius Ignatavičius. Asmeninio albumo nuotr.

Užkoduotas vidinis menininko konfliktas

Paklaustas apie Klaipėdos politinės valdžios vykdomus pokyčius kultūros srityje, P. Ignatavičius teigė, kad naujoji valdžia pakeitimus daro matydama tam tikras indikacijas, todėl jie yra būtini.

"Nėra idealios tvarkos ar idealios politinės santvarkos. Kiekviena tvarka yra taisytina ir šių metų rezultatai parodys, kas pasiteisino, o kas ne, tiesiog dirbsime toliau ir tobulinsime sistemą. Žinau, kad menininkai jautriai reaguoja į reikalus, susijusius su finansavimu.

Menininkas visada stovi tarp savo meno ir idėjos ir tarp žiūrovo, kuris tą meną perka arba ne. Ir čia jau yra užkoduotas vidinis menininko konfliktas, kurio kartais tiesiog neįmanoma išspręsti", - sakė Kultūros skyriaus vedėjas.

Tarptautinis bendradarbiavimas

Viena iš pagrindinių Kultūros skyriaus vedėjo veiklos krypčių - inicijuoti ir koordinuoti tarptautinio kultūrinio bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą. P. Ignatavičius sakė, kad šiuo metu bendradarbiaujama su kolegomis iš Europos Sąjungos šalių, tokių kaip Vokietija, tačiau konkrečių tarptautinių kultūros projektų, kuriuos planuoja vykdyti, neįvardijo.

„Tarptautinis bendradarbiavimas turi daug potencialo ir suteikia ne tik gerosios praktikos pavyzdžių, kurie galėtų prisidėti prie mūsų sistemos žingsnių į priekį, bet ir sukuria tinklus, kuriais remiantis gali būti sukuriami aukštos kultūrinės ir meninės kokybės produktai, koprodukcijos ir kt.“, - pabrėžė P. Ignatavičius.

Koncentruodamiesi į skirtumus auginame stereotipus ir klasifikuojame žmones. Visur, kur dirbau, radau žmonių, norinčių kurti. Tokių menininkų matau ir čia. O su žmonėmis, kurie nori kurti, visada malonu kalbėtis.

Turi ambicijų

2022 metais nepavykus įgyvendinti ambicingo Klaipėdos miesto tikslo - tapimo Europos kultūros sostine, ši galimybė lieka atvira naujam Kultūros skyriaus vedėjui. P. Ignatavičius akcentavo Europos kultūros sostinės titulo svarbą ne tik miestui, regionui ar valstybei, tačiau ir visai kultūros bendruomenei.

„Kadangi pasiruošimas, paraiškos rengimas, aktualizuoja sinergiją tarp visų kultūros ir meno sričių Klaipėdoje, visos organizacijos ir jų atstovai susitelkia vienam tikslui - kuriamas žmogiškas susietumo jausmas ir iš to gimsta unikalūs ir įdomūs projektai. Ambicijų teikti paraišką dėl Klaipėdos tapimo Europos kultūros sostine turime. Tačiau ar tos ambicijos virs kūnu, priklauso nuo labai daug aplinkybių“, - sakė vedėjas.

Turi atsvarą biurokratiniam darbui

Iki šiol didžiausi profesiniai nuopelnai P. Ignatavičių lydėjo režisūros ir aktorinio meistriškumo srityje dirbant Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir OKT Vilniaus miesto teatre.

Menines veiklas iš prioritetinės pozicijos valdininkas perkėlė į laisvalaikį.

„Šiuo metu savo laisvą laiką skiriu rašymui, muzikai. Atrandu save visai kitose meninėse kryptyse“, - atviravo P. Ignatavičius.

Optimistiškai nusiteikęs Kultūros skyriaus vedėjas teigė, kad kaip atsvarą biurokratiniam darbui pasitelks nuostabius Klaipėdos pušynus, jūrą ir savo šeimą.

„Mano šeima yra pats geriausias mano antidepresantas. Be to, Klaipėda turi jūrą, nuostabius pušynus, tereikia išlįsti į lauką. Šaltas dušas, stovėjimas ant vinių lentų, “WimHof„ kvėpavimo praktikos yra mano kasdienybė“, - atviravo naujai iškeptas Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas P. Ignatavičius.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder