Remigijus Žiogas surengė grandiozines Jonines: ypatinga vieta ir „želės” tradicija pas mamą

Trumpiausią metų naktį Viekšniai ir vėl tapo vieta, kur susitiko tradicijos ir šiuolaikinės pramogos. Tūkstančius žmonių subūrusios Joninės „Iš kartos į kartą“ atgaivino Mažeikių rajono širdį – nuo senųjų papročių ir folkloro iki įspūdingų koncertų, lazerių ir fejerverkų šou. Jau antrus metus šią išskirtinę šventę kartu su Viekšnių kultūros centru ir Vilmantu Lukausku organizuoja renginių vedėjas bei „Trys Karaliai“ įkūrėjas Remigijus Žiogas. Tačiau jam tai – kur kas daugiau nei dar vienas renginys.

Šventinis vakaras prasidėjo Tradicijų slėnyje prie Šv. Jono Krikštytojo koplytstulpio, į kurį lankytojai rinkosi perėję kabantį tiltą. Nuo pat popietės čia vyko edukacinės veiklos, liaudiški žaidimai, buvo prisimenami senieji Joninių papročiai. Jaukią atmosferą kūrė Viekšnių kultūros centro folkloro ansamblis „Okata“, Nevarėnų kultūros centro Buožėnų filialo stilizuota kapela „Buožėnų šelmiai“ bei svečiai iš Skuodo rajono. Vakare tradicijas pakeitė moderni koncertinė programa, subūrusi tūkstantinę minią.

Remigijus Žiogas neslepia, kad ši šventė jam yra itin asmeniška – Viekšniai yra jo gimtinė, o Joninių tradicija čia lydi nuo jaunystės.

„Man ši šventė labai brangi, nes esu iš Viekšnių. Tame pušyne Jonines švęsdavau dar nuo 1996 metų. Čia vykdavo respublikinės Joninės, nes Viekšniuose yra Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia. Ši tradicija gyvuoja dar nuo Smetonos laikų. Prieš trejus metus šventei buvo sustabdytas finansavimas, todėl nusprendėme jos neatsisakyti – skiriame savo lėšas, o žmonės taip pat prisideda pirkdami bilietus“, – sako Žiogas.

Tiesa, atvykęs surengti Joninių šventę, jis nepraleidžia ypatingos tradicijos pas mamą. „Kiekvienais metais prieš Jonines atvažiuojam su komanda pas mano mamą į namus. Jau tradicija tapo valgyti mamos gamintą žėlę, bei dešreles su grikiais“, – šypsodamasis atskleidžia renginių vedėjas.

Šiemet į Viekšnius susirinkusiųjų laukė įspūdinga koncertinė programa. Scenoje pasirodė Martynas Kavaliauskas, grupė „Patruliai“, Viktorija iš grupės „Vitražas“ ir Gediminas Jokubauskas. Organizatoriai siekė, kad šventėje sau artimą veiklą rastų įvairaus amžiaus lankytojai – nuo tradicijų puoselėtojų iki šiuolaikinės muzikos gerbėjų.

Vienu iš vakaro akcentų tapo ir ypatingi svečiai – pasaulio čempionais tapę Mindaugas ir Irina Sidabrai, kilę iš Viekšnių. Jie į gimtąjį miestelį atvežė parodyti pasaulio čempionate pirmąją vietą iškovojusį sportinį bagį „Izoton“, kuris sulaukė didžiulio šventės lankytojų susidomėjimo.

Įspūdingą Joninių vakarą vainikavo lazerių ir fejerverkų šou, tapęs viena labiausiai aptariamų renginio dalių.

„Fejerverkai ir lazerių šou buvo tokie, kad žmonės dar dabar rašo ir dėkoja. Tai didžiausias įvertinimas visai mūsų komandai“, – šypsosi Žiogas.

Anot renginių vedėjo, didžiausia šios šventės vertė slypi ne scenoje ar įspūdinguose reginiuose, o galimybėje išsaugoti ilgametę Viekšnių Joninių tradiciją ir perduoti ją kitoms kartoms. Būtent todėl Joninės „Iš kartos į kartą“ kasmet sujungia tai, kas brangiausia – gimtojo krašto istoriją, bendruomenę ir žmones, kuriems ši vieta visuomet išliks ypatinga.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder