Riminio kurortą atostogoms pasirinkusi Liucina Rimgailė – apie sužavėjusį maistą, tikrąją Italiją ir džiugias vaiko emocijas

(1)

Desertų kūrėja, kepyklėlės „Liu Patty“ savininkė Liucina Rimgailė Italijoje atostogavo jau aštuntą kartą, tačiau šįkart atostogos buvo išties ypatingos.

 

Savaitę šalia Riminio esančiame Gabbice Mare miestelyje kartu su drauge bei sūnumi Oskaru praleidusi verslininkė teigia, kad kelionė išskirtine tapo ne tik dėl aplankytų įspūdingų vietų, tačiau ir dėl puikaus maisto bei patirtų sūnaus emocijų.

Adrijos jūros pakrantėje įsikūręs Riminio kurortas gerai pasiruošė šios vasaros sezonui, pastebi Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

„Kurortas jau gyvena vasaros sezono režimu – paplūdimiuose saule lepinasi turistai, šurmulio gausu restoranuose, miesto gatvėse. Čia norimų pramogų gali rasti įvairaus amžiaus žmonės bei šeimos su vaikais. Visa tai pritraukia į Riminio kurortą ir kokybiškų atostogų išsiilgusius Lietuvos gyventojus“, – teigia I. Aukštuolytė.

Visi patogumai – vienoje vietoje

Kad ši Italijos dalis – sutverta atostogoms, įsitikino ir L. Rimgailė. Šįkart lagaminus ji krovėsi be vyro Tado, kuris su draugų kompanija motociklais keliavo po visą Europą – ši kelionė buvo suplanuota jau prieš gerus metus.

Trijulė apsistojo keturių žvaigždučių „Hotel Sans Souci“ viešbutyje, iš kurio kambarių ir baseinų atsiveria vaizdas į visada žydrą Adrijos jūrą. Patogumo suteikė ir tai, kad visai šalia yra ne tik visas reikalingas pramogas siūlantis miestelio centras, bet ir auksinis, švelnaus smėlio paplūdimys.

Pastarasis – tinkamas atostogauti kartu su šeima dėl patogių takų nusileidimui į paplūdimį ir galimybės vežimėlį stumdyti bei migdyti vaiką visai šalia jūros.

„Tiesiog fantastika, negalėjau atsižavėti. Paplūdimiai – milžiniški, platūs ir prižiūrimi, juose viskas apgalvota. Šalia jūros vos už 20 eurų galima išsinuomoti kelis gultus ir skėtį, tuo pačiu gauni visą reikalingą infrastruktūrą – persirengimo kabinas, vaikų žaidimų aikšteles, šalia veikia kavinės ir barai. Nereikia sukti galvos – viskas vietoje“, – įspūdžiais dalijasi pašnekovė.

Ideali vieta vaikams

Liucina įsitikino, kad šis Italijos kurortas itin tinkamas šeimoms su mažamečiais vaikais ne tik dėl trumpo, vos 2 val. trunkančio skrydžio, bet ir dėl daugybės mažiesiems skirtų pramogų.

Kartu su sūnumi ji apsilankė šalia esančiame Cattolica miestelyje veikiančiame akvariume, kuriame vaikams siūlomos įvairiausios pramogos, galima pamatyti daugybę gyvūnų.

„Dar viena vaikams skirta ir aplankyta vieta – atrakcionų parkas „Fiabilandia“, kuris primena Disneilendą ir yra tiesiog mažiukų rojus. Turbūt čia patyriau daugiausiai emocijų, nes mačiau koks laimingas buvo Oskaras.

Iškart prisiminiau vienos lietuvės kalbas, kad jai buvo labai lengva auginti vaiką Italijoje. Iš tiesų, vaikai čia gali rasti daugybę veiklos, džiugina ir vietinių požiūris – italai labai mėgsta mažuosius, pakalbina ir padeda pasirūpinti“, – kalba L. Rimgailė.

Sužavėjo San Marino vaizdai

Kitas įspūdingas kelionės epizodas – apsilankymas San Marine. Liuciną itin sužavėjo ne tik išsamus ir įdomus gido pasakojimas, siauros, daugybę parduotuvėlių bei kavinių talpinančios gatvelės, bet ir nuo kalno atsiveriantis vaizdas.

Kad ši iš visų pusių Italijos apsupta nykštukinė valstybė yra populiari tarp lietuvių, pastebi ir „Tez Tour“ atstovė.

„Pastebime, kad apsistoję Riminyje ar kituose pakrantės miestuose keliautojai dažnai renkasi aplankyti ir aplinkines vietoves. Dėl architektūros, rūmų, senovinių gynybinių bokštų, galimybės pasivaikščioti po tvirtovės sienas ir supažindinti vaikus su istorija populiarus jau minėtas San Marinas“, – pasakoja I. Aukštuolytė.

Riminis įsikūręs Emilijos-Romanijos regione, esančiu turistiniu, kultūriniu, ekonominiu šalies centru, todėl  iš kurorto lengvai pasiekiami ne tik kiti garsūs šios srities miestai – Bolonija, Parma, Modena, Ravenna, bet ir šalia esantis istorija turtingas Markės regionas, kalvotais peizažais garsėjanti Toskana.

O planuojant pažintines atostogas galima patogiai nuvykti į aplinkinius miestus, siūlomi ir specialūs turai, pavyzdžiui, su didžiausiais šalies miestais per savaitę supažindinanti „Caravaggio“ kelionė.

Ne tik pamatyti, bet ir paragauti

Kitas tiesiog būtinas atostogų atributas – kokybiškas maistas, kuris kulinare dirbančiai ir ne vieną receptų knygą išleidusiai Liucinai kelionėse yra itin svarbus. Riminio regione siūlomu maistu ji liko sužavėta. Italijoje atostogavo jau aštuntą kartą, tačiau prieš tai nebuvo suvalgiusi tiek daug kokybiškų ledų.

„Gelato ledai kainuoja apie 3 eurus, jie pardavinėjami ant kiekvieno kampo, net desertai pagaminti ledų pagrindu. Maistas čia yra labai šviežias ir kokybiškas, net pačios paprasčiausiose kavinukėse pavalgėme labai skaniai“, – teigia pašnekovė.

Jai patiko ir vietiniai tiramisu desertai, italų tradicinis perlenktas paplotėlis pjadina, švieži ir gruzdinti jūros gėrybių patiekalai.

„Niekur kitur nevalgiau tiek jūros gėrybių kiek čia. Džiugino, kad kiekvienoje kavinėje galima rasti kažko ir vaikams, pavyzdžiui, ir 6 eurus kainuojančias picas. Tai dar vienas įrodymas, kad Riminio regionas – ideali vieta atostogoms su šeima“, – apibendrina verslininkė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder