Teismas Nobelio premijos laureatą Muhammadą Yunusą apkaltino grobstymu

Bangladešo Nobelio taikos premijos laureatui Muhammadui Yunusui trečiadienį pareikšti kaltinimai korupcijos byloje – tai naujausi kaltinimai autoritetingam ekonomistui, kurie, pasak jo šalininkų, yra politiškai motyvuoti.

83 metų M. Yunusas, pelnęs pripažinimą už tai, kad jo įkurtas novatoriškas mikrofinansavimo bankas padėjo milijonams žmonių išbristi iš skurdo, užsitarnavo ilgametės ministrės pirmininkės Sheikh Hasinos priešiškumą ir kaltinimus vargšų „kraujo čiulpimu“.

Sh. Hasina ne kartą yra pažėrusi kritikos tarptautiniu mastu vertinamam 2006 metų Nobelio taikos premijos laureatui, kuris kadaise buvo laikomas potencialiu jos varžovu.

Trečiadienį nacionalinės kovos su korupcija agentūros pateiktame kaltinamajame akte M. Yunusas ir dar 13 asmenų kaltinami pasisavinę 2,1 mln. dolerių iš „Grameen Telecom“, vienos iš kelių jo įkurtų įmonių.

M. Yunuso advokatas Abdullah Al Mamunas agentūrai AFP sakė, kad šis kaltinimas yra rimčiausias iš jam pateiktų.

„Jei Yunusas bus pripažintas kaltu, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos“, – AFP sakė A. Al Mamunas.

Po teismo posėdžio M. Yunusas žurnalistams sakė, kad yra nekaltas ir savo gyvenimą paskyrė „tarnauti žmonėms, o ne grobstyti pinigus“.

Jis sakė, kad buvo priverstas per posėdį sėdėti viename iš narvų, neseniai Bangladešo teismų salėse įrengtų kaltinamiesiems laikyti, ir tai buvo „žeminantis jausmas“. „Nežinome, kodėl turime patirti tokį persekiojimą“, – kalbėjo M. Yunusas.

Bendrovė „Grameen Telecom“, įsteigta teikti pigias mobiliojo ryšio paslaugas kaimo vietovėse, yra viena turtingiausių Bangladešo bendrovių. Jai priklauso 34 proc. didžiausio šalies mobiliojo ryšio tinklo akcijų, kurių vertė siekia milijardus dolerių.

M. Yunusas ir trys jo kolegos iš „Grameen Telecom“ sausio mėnesį buvo nuteisti šešiems mėnesiams kalėjimo, kai buvo pripažinti kaltais pažeidę darbo įstatymus. Be to, jam yra pateikta daugiau kaip 100 kitų kaltinimų dėl darbo teisės pažeidimų ir įtariamo papirkinėjimo.

„Tos bylos iškeltos remiantis menku pagrindu“, – sakė jis AFP interviu sostinėje Dakoje vasario mėnesį.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder