Edwardas ir Sophie Rhys-Jones

Vidas Rachlevičius iš Londono: Britų aukštuomenės kilmės bei titulų labirintai

(1)

Truputėlis pozityvo arba britų aukštuomenės kilmės bei titulų labirintai. Vakar buvo minimos HRH princo Edwardo ir Sophie Rhys-Jones, Edinburgo kunigaikščio ir kunigaikštienės 25-osios vestuvių metinės.

Jis yra karalienės Elžbietos II ketvirtas vaikas ir trečias sūnus.

Buvo pakrikštytas 1964 m. gegužės mėn. privačioje Vindzoro pilies koplyčioje.

Sophie yra gimusi 1965 m. padangų pardavėjo ir sekretorės šeimoje.

Pora susipažino 1993 m. labdaros renginyje.

Jie yra 11-os eilės pusbroliai per bendrus protėvius Nicholas St John ir jo žmoną Elizabeth, kuri buvo karališkosios meilužės Elizabeth Blount giminaitė.

Per kelias giminystės linijas Sophie yra tiesioginė karaliaus Edvardo III (1312 – 1377) palikuonė ir karaliaus Henriko IV (karaliavo 1367 – 1413) 17-os eilės anūkė.

1999 m. pora susituokė Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje. Edwardas ir Sofia išreiškė pageidavimą, kad vestuvės netaptų valstybine švente, kad tai būtų šeimos šventė, tačiau vestuvių TV transliaciją stebėjo apie 200 milijonų žiūrovų iš viso pasaulio.

Likus kelioms valandoms iki ceremonijos, princas Edwardas buvo tituluotas Vesekso grafu, o pagalbiniu vikonto titulu buvo nutraukta tradicija, pagal kurią valdovo sūnūs buvo tituluojami karališkaisiais kunigaikščiais.

Princas Edwardas prašė būti paskirtas grafu, o ne kunigaikščiu, tikėdamasis, kad vieną dieną po savo tėvo taps Edinburgo kunigaikščiu.

2021 m. balandį mirus jo tėvui, karalienės Elžbietos II vyrui Edinburgo kunigaikščiui, titulas atiteko Edinburgo kunigaikščio vyresniajam sūnui ir sosto įpėdiniui, tuomet vadintam Velso princu.

Dabar jis žinomas kaip karalius Karolis III.

2022 m. rugsėjo pradžioje mirus Edwardo motinai ir į sostą įžengus jo broliui, Edinburgo kunigaikščio titulas susijungė su karūna, todėl 2023 m. kovą princo Edwardo 59-ojo gimtadienio proga jo brolis Karolis III suteikė jam Edinburgo kunigaikščio titulą, todėl dabar pora vadinama TRH Edinburgo kunigaikštis ir kunigaikštienė.

Jie yra vadinamieji visą darbo dieną dirbantys karališkosios šeimos nariai ir kasmet vykdo daugybę įsipareigojimų.

Santuokoje gimė du vaikai, kurie pagal 1917 m. patentą teisiškai yra Jungtinės Karalystės princas ir princesė, tačiau tėvų prašymu tituluojami kaip grafo vaikai, o ne karališkaisiais titulais.

Taigi, gimus dukrai, ji yra tituluojama Lady Louise Mountabatten-Windsor, o sūnus - The Rt. Hon. James Mountbatten-Windsor, Viscount Severn.

Kai princui Edwardui buvo suteiktas Edinburgo kunigaikščio titulas, jo sūnus Jamesas tapo žinomas pagal papildomą tėvo titulą - Vesekso grafas.

Ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder