Vokietijoje gyvenantis „Biplan“ vokalistas – apie prieš EURO 2024 siaučiančią futbolo karštinę

Daugelis iš mūsų grupės „Biplan“ vokalistą Maksą Melmaną žino kaip aistringą muzikantą. Tačiau pasirodo, kad tai – toli gražu ne vienintelė jo aistra.

 

 

Toks pats aistringas jis yra ir futbolo sirgalius, jau daugelį metų gyvenantis tarp Lietuvos ir Vokietijos. Čia – koncertai, o ten – gausybė futbolo. O kad ši šalis tiesiog gyvena futbolu, įsitikinsime jau visai netrukus, kai šį penktadienį, birželio 14-ąją, šalį užlies visą mėnesį truksianti UEFA EURO 2024 karštinė!

„Futbolas yra labai didelė mano gyvenimo aistra. Nuo pat vaikystės jį žiūriu, domiuosi ir žaidžiu. Esu sirgalius. Kai suaugau – teko žaisti ir už „Prelegentus“. Ir dabar esu nieko prieš kamuolio paspardymą, jei tik pasitaiko proga. Tokie renginiai, kaip Europos čempionatas, man yra labai, labai laukiamas įvykis“, – sako dainininkas.

Gyvena futbolu

Maksas neslepia, kad Vokietija – futbolo šalis, kurios santykis su šia sporto šaka yra toks, koks Lietuvoje su krepšiniu.

„Čia daug futbolo aikščių, čia vaikai svajoja tapti futbolininkais – gyvenimas alsuoja futbolu. Bundeslyga – viena pirmaujančių nacionalinių futbolo lygų pasaulyje. Vokietijoje, kai važiuoji traukiniu ir matai, kad jame – vien tik sirgaliai su savo komandos šalikais, žinai, kad važiuoji į miestą, kuriame vyks rungtynes.

Tai yra masiška. Ypač dabar, paskutines dvi savaites, ši šalis tiesiog gyvena futbolu. Jis visur, kur pasisuktum. Pasiruošimas čempionatui vyksta visu tempu. Esu tikras, kad jis bus puikus“, – sako M. Melmanas.

Tiesa, pagyrų Maksas negaili ir vis augančiam Lietuvos futbolo sirgalių ratui. „Jų kultūra ir judėjimas auga. Tai puikiai matosi, kai žaidžia rinktinė ir klubai.

Vilniaus „Žalgirio“ fanų grupė „Pietų IV“ sukuria nerealų palaikymą. Neseniai buvau Lietuvoje, gyvai stebėjau ir rinktinės, ir Vilniaus „Žalgirio“ rungtynes. Palaikymas iš gerbėjų pusės – tikrai ne prastesnis. Džiugina akį ir ausį. Futbolo sirgaliai Lietuvoje yra nuostabūs“, – džiaugiasi jis.

Planus pakoregavo koncertų grafikas

Tiesa, čempionatą priimsiančioje šalyje gyvenantis populiarios grupės lyderis šiemet didžiąją dalį rungtynių stebės televizoriaus ekrane. Visas turnyro rungtynes Lietuvoje transliuos TV3 žiniasklaidos grupė: kanalai TV3 ir TV6, o internete – ir naujienų portalas tv3.lt.

„Dabar esu Vokietijoje – būtent čia  penktadienį prasidės čempionatas. Deja, koncertų grafikas susidėliojo taip, kad dar ketvirtadienį, prieš pat čempionato atidarymą, turėsiu grįžti į Lietuvą.

Todėl didžiąją šio čempionato dalį stebėsiu per televizorių. Bet liepą vėl vykstu atgal į Vokietiją. Ką gali žinoti – gal ir teks futbolo matyti gyvai, stadione“, – vilties neslepia dainininkas.

Rungtynės stadione jam – gausybės pojūčių ir emocijų jūros šaltinis. „Tai, kas darosi stadione, kaip bendrauja iš viso pasaulio suvažiavę sirgaliai, kuo mačo metu kvėpuoja stadionas – nepakartojamas dalykas“, – teigia M. Melmanas.

Tiesa, anot jo, tie, kurie stebi svarbiausius mačus per televiziją, turi galimybę pamatyti ir dar daugiau: „Gali bet kada pažiūrėti pakartojimą iš skirtingų kampų. Stadione pražiopsojai akimirką – ir viskas“.

Ištikimas anglų sirgalius

Ilgametis Vilniaus „Žalgirio“ ir Lietuvos futbolo rinktinės sirgalius, besikaunant futbolo milžinams, visuomet palaiko Anglijos rinktinę.

„Anglai šiemet gan stiprūs. Ir per pasaulio čempionatą buvo labai stiprūs. Tai – labai gera jauna, atsinaujinusi komanda, kuri iš tikrųjų gali laimėti. Anglams pasisekė – nepateko į mirtininkų grupę kartu su Italija, Ispanija ir Kroatija.

Jiems bus lengviau. Bet favoritai yra ne tik anglai – ir prancūzai, ir šeimininkai vokiečiai, olandai, italai bei ispanai. Kas laimės – anksti sakyti, bet asmeniškai norėčiau, kad futbolas grįžtų namo ir laimėtų anglai“, – viliasi M. Melmanas.

Tiesa, jis puikiai žino Anglijos nesėkmių pasaulio bei Europos čempionatuose istoriją, kuomet itin stipriems favoritams nepavyksta peržengti net grupių barjero. Juk, ne veltui tarp gerbėjų jau kurį laiką sklando pokštas: „Iš pradžių sirgsiu už Angliją, o paskui – kaip gausis“.

„Buvo labai daug čempionatų, kai Anglijos komandos sudėtis buvo auksinė. Kai Davidas Beckhamas buvo kapitonas, o visa komanda – žvaigždžių rinkinys. Ir vis tiek nesisekė.

Būtent dėl to ir sakau – norėtųsi, kad jie iškovotų šią taurę. Taip, čempionatuose jiems istoriškai sekasi sunkiai. Bet negalima prarasti vilties. Aš iš tų sirgalių, kurie visada yra iki pat pabaigos. Net jei komanda pralaimi 5:0, aš visada iki pat galo sėdėsiu prie ekrano arba stadione, ir tikrai neišeisiu“, – tvirtina vokalistas.

Futbolas duoda vaizdų

Futbolo žavesį M. Melmanas atranda neįtikėtiname kone kiekvienų rungtynių dramatiškume. Vieną savaitę matoma dvikova gali atrodyti pačia geriausia ir sudėtingiausia gyvenime, o jau kitą savaitę ir vėl įvyksta kažkas fantastiško.

„Man, kaip Anglijos ir „Manchester United“ fanui, be galo stiprų įspūdį paliko „Manchester United“ čempionų lygos finalo dvikova su „Munchen Bayern“ 1999-aisiais, kai vokiečiai visą laiką pirmavo, o per pridėtą laiką anglai įmušė du įvarčius ir laimėjo.

Tai buvo kažkas tokio! Atmintyje gyva ir Milano kova prieš Liverpulį 2005-aisiais, toje pačioje čempionų lygoje, kai anglai, pralaiminėdami 3:0, atlošė ir laimėjo“, – prisiminimais dalijasi M. Melmanas.

Į atmintį jam įstrigo ir Vokietijoje vykusios Italijos ir Prancūzijos rungtynės Pasaulio čempionate 2006-aisiais, kurias muzikantas stebėjo gyvai, stadione. Šis mačas buvo išskirtinis tuo, kad tai buvo paskutinės Zinedine‘o Zidane‘o rungtynės. Tačiau ilgą laiką labiausiai aptarinėjama šių rungtynių akimirka buvo Z. Zidane‘o akibrokštas su Marco Materazzi.

„Futbolas stebina savo grožiu. Futbolas stebina savo stebuklais. Futbolas duoda vaizdų“, – sako „Biplan“ vokalistas.

EURO 2024 kovas nuo birželio 14-osios pasitikite kartu su TV3 žiniasklaidos grupe!

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder