Ieva Zasimauskaitė

Žinomiausios Lietuvos moterys stojo ginti Ievą Zasimauskaitę

(8)

M.A.M.A muzikos apdovanojimai sukėlė didelį susidomėjimą, tačiau kai kuriuos atlikėjus renginys privertė pasijusti itin nepatogiai. Po renginio Ieva Zasimauskaitė patyrė nepalankių komentarų dėl savo įvaizdžio ir krūtų, kas sukėlė didelį pasipiktinimą socialiniuose tinkluose.
 

Daugelis žinomų moterų, įskaitant Ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę ir kūrėją Giedrę Valavičiūtę, išreiškė savo palaikymą Ievai Zasimauskaitei ir kitoms moterims, kurios patiria panašias situacijas. Tai sukėlė diskusiją apie moterų kūno kritiką ir visuomenės spaudimą dėl grožio standartų.

„Ieva Zasimauskaite, mes su tavim! Kaip ir su visomis, kasdien patiriančiomis kūno komentarus! F...k off! Ir taip perdaug nemąstant kiekvienam bandančiam cyptelt iš savo supuvusios varpinės. Dizaineris, farmeris, influenceris, kaimynas – nesvarbu. Tavo papai, tavo sprendimai!“ – rėžė „Dydis nesvarbu“ kūrėja Giedrė Valavičiūtė.

Prieš kritiką taip pat pasisakė Austėja Landsbergienė ir žurnalistė Fausta Marija Leščiauskaitė. Žinomos moterys priminė, kad kiekvienas žmogus turi teisę būti priimta tokia, kokia yra.

„O dabar kartokite paskui mane kaip „Tėve mūsų“: krūtys nesutvertos būti prilipusios prie smakro, krūtys nesutvertos būti prilipusios prie smakro, krūtys nesutvertos būti prilipusios prie smakro. Ir taip kasdien, prieš miegą, po dvidešimt penkis kartus. Krūtys pas moteris dauguma atvejų su amžiumi po truputį slenkasi žemyn. Kuo jos didesnės, tuos daugiau šansų, kad sveria į apačią. Obuolys šaką sveria žemyn. Negudri fizika, pradinių klasių pasaulio pažinimas.

Žindančios moterys paprastai turi padidėjusias krūtis, taigi, gravitacija jas veikia, o ilgainiui prie krūtų padėties prisideda dydžio šokinėjimas, kurį sukėlė kūno pasiruošimas kūdikiui. Tačiau krūtys gali keisti savo aukštį ir be nėštumo. Tiesiog su amžiumi, genetiškai, priaugus ar numetus svorio. Kuriame aukštyje krūtys bebūtų, moteris neturi prievolės jas pakelti aukščiau nei liemenėlių, nei operacijų pagalba. Jei nori – pakelia. Jei nenori, krūtys yra perfectly fine tokiame aukštyje, kokiame yra natūraliai. Tai nėra šlykštu, nepriimtina, tai nėra neprisižiūrėjimas. Jos ir neturi būti prilipusios prie smakro ir kas tokį standartą išgalvojo, yra paprasčiausias idiotas. Jei jums šlykštus ir nepriimtinas natūralus žmogaus kūnas, jūsų vietoje susirūpinčiau savo vidinėmis problemomis“, – rašė F. M. Leščiauskaitė.

Ieva Zasimauskaitė taip pat dalijosi savo patirtimi ir ragino moteris mylėti save ir vertinti ne tik išorinius, bet ir vidaus grožio aspektus. Ji pabrėžė, kad nors jos kūno forma galbūt neatitinka visuomenės idealų, jos kūnas yra sveikas ir atlieka svarbų vaidmenį jos gyvenime.

„O mano krūtinė man irgi šiuo metu nėra gražiausios formos, bet ji maitina mano dukrą, atlieka svarbiausią darbą ir dėl to aš esu dėkinga sau, kad nepasiduodu ir esu ten kur esu, tokia kokia esu, su tokiom vertybėm, kokios man yra gražiausios ir atneša man vidinę laimę, ramybę ir svarbiausia pilnatvę," – rašė į kritiką reaguodama I. Zasimauskaitė.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder