Ar bus kelte „Kintai“ narų muziejus?

(2)

Gera žinia ta, kad keltas „Kintai“, su kuriuo užaugo ne viena klaipėdiečių karta, nesupjaustytas kaip metalo laužas, kad jame norėta įrengti narų muziejų. Bloga ta, kad naujasis šio laivo savininkas šiuo metu yra nusivylęs verslo sąlygomis ir nieko gero nežada.

AB „Smiltynės perkėla“ keleivinis keltas „Kintai“, kuriam šiemet sukanka 47 metai, vadinamas technikos paveldo relikvija, parduotas pernai aukcione vienintelei jame dalyvavusiai UAB „Narų servisas“.

Pasak keltų bendrovės generalinio direktoriaus Mindaugo Čiako, vyko 5 aukcionai ir pradinė kaina nuo maždaug 100 tūkst. eurų mažinta po beveik 20 tūkst. eurų.

Buvo kalbama, kad naujasis savininkas turi idėją tame laive, pastatytame 1977 metais, įrengti narų muziejų.

"Tam laivui buvo reikalingos didelės investicijos, būtina keisti pusę dugno apkalos ir kt., mums jau neapsimokėjo jo remontuoti. Laikyti jo irgi nebegalėjome, nes vieną dieną būtų nuskendęs prie krantinės, būtume turėję daug problemų.

Naujų savininkų idėja mums pasirodė labai kilni. Būdami privatininkai jie gali ją vystyti. Mūsų įmonė to daryti negalėjo, ji ne tam skirta. Vienu metu esame „Kintus“ siūlę Lietuvos jūrų muziejui, bet jis neturėjo kur jo dėti.

Jam reikia surasti vietą, kur pastatyti, daug vargo su juo. Suprantu, kad šis laivas kelia sentimentų klaipėdiečiams, bet mes jo laikyti nebegalėjome", - sakė M. Čiakas.

„Narų serviso“ kapitonas Andrejus Riabovas, pasiteiravus, ar „Kintuose“ bus atidarytas narų muziejus, atsakė: „Mes turėjome idėją su tuo laivu plukdyti žmones į Lietuvos jūrų muziejų.“

Jis sakė prieš tris mėnesius prašęs Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos išnuomoti jam tris krantines - naują, t. y. rekonstruotą krantinę Smiltynėje prie Lietuvos jūrų muziejaus pastato, seną įlanką Smiltynėje, kur anksčiau keltas „Kintai“ švartavosi, ir 24 krantinę.

Paaiškėjo, kad rekonstruota krantinė išnuomota metams bendrovei „Tilsta“, o įlanka nebeeksploatuojama. A. Riabovas siūlėsi suremontuoti įlankos krantines, bet tada jos būtų reikalingos ir „Smiltynės perkėlai“. O štai 24 krantinę jis turėtų nuomotis tiesiai iš verslininkų.

„Uosto direkcija man niekuo negalėjo padėti. Ji galėtų leisti keltui prisišvartuoti trumpam Kruiziniame terminale, paimti žmones ir išplaukti. Šiemet nespėjau Smiltynėje išnuomoti nė vienos krantinės.

Be to, Savivaldybės atstovai aiškina, kad negaliu plukdyti žmonių, nes neturiu licencijos“, - kalbėjo A. Riabovas.

Jis sako jau buvo susitaręs už 50 tūkst. eurų „Klaipėdos laivų remonte“ pasiremontuoti „Kintus“. Pasak A. Riabovo, jeigu būtų užsakymų, su senuoju keltu būtų galima nuplaukti ir į Nidą, o vakarais ir valsą pašokti.

„Bet svyra rankos. Gal teks “Narų servisą„ parduoti, o “Kintus„ atiduoti į metalo laužą“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Narų serviso“ kapitonas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder