Buriavimo mokykla: įkurtuvės ir 5 medaliai iš Liepojos (3)

VšĮ Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ mokslo metai nei pradžios, nei pabaigos, galima sakyti, neturi - procesas vyksta ištisus metus. Buriavimo sezonas prasideda balandį ir tęsiasi iki spalio vidurio. Šiemet jis šios mokyklos auklėtiniams buvo geras: su pernai metais nepalyginsi: buvo daug varžybų, vaikai lankėsi užsienyje.

Rugsėjo pabaigoje mokykla kartu su „Optimist“ jachtų klasės asociacija planuoja Drevernoje surengti varžybas, galima sakyti, tarptautinę regatą. Pasak mokyklos „Žiemys“ direktorės Agnės Dalangauskienės, jos bus vienos iš rimtesnių: vyks atranka į Lietuvos rinktinę. Žadama pasikviesti ir estų, tikimasi, kad prisijungs ir latviai.

Nutolo nuo vandens

Beje, šiemet biuriavimo sporto mokyklą galima pasveikinti su įkurtuvėmis. Praėjusį ketvirtadienį jos biuras iš pastato Pilies g. 2 perkeltas į Klaipėdos jūrų kadetų mokyklą, nes pastatą Pilies gatvėje žadama nugriauti. Penktadienį dar nebuvo interneto, taip sakant, dar buvo sėdima ant lagaminų.

„Liūdna, kad mus nukėlė toliau nuo vandens. Prie senų patalpų čia pat buvo Klaipėdos pilies uostas, vaikai nors kažkiek matė vandens. Nieko nepadarysi, centre Klaipėdos savivaldybė jokių patalpų neturi“, - „Vakarų ekspresui“ sakė mokyklos „Žiemys“ direktorė A. Dalangauskienė.

Netrukus tradiciškai turėtų prasidėti sporto salių paieška, mat šaltuoju metų laiku vaikai treniruojasi salėse. Tikimasi, kad Kadetų mokykla skirs mažiesiems buriuotojams savo sporto salę.

100 vaikų mokyti nepajėgtų

VšĮ Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokykla „Žiemys“ įsteigta 2013-asiais, steigėjai - Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono savivaldybės, Klaipėdos miesto jūrinis buriuotojų klubas.

Pasak A. Dalangauskienės, šiemet džiaugiamasi ir sportininkų pergalėmis, ir išvykomis. Šį sezoną mokykla turėjo apie 50 auklėtinių, paprastai jų būdavo tik per 30. Žinoma, rudenį jų skaičius kiek sumažės.

Naujokai paprastai priimami pavasarį, bet, jeigu turima vietų, norintieji mokytis priimami bet kuriuo laiku.

Vienas treneris šiemet turėjo surinkęs net tris grupes pradinukų. Krūvis jam buvo nemažas, nes per dieną pirmyn atgal į Drevernos uostą, kuriame buriuoti mokosi šios mokyklos auklėtiniai, važinėti su mikroautobusu teko po kelis kartus.

Paklausta, ar mokykla galėtų vienu metu turėti 100 mokinių, A. Dalangauskienė atsakė: „Ne, jau ir 50 sunkiai “patraukiame„. Priimame daugiau, nes žinome, kad vis tiek rudenį dalis jų išsiskirstys po įvairius būrelius ir liks 30-35.“

Šiuo metu sporto mokykla turi tris trenerius. Du treneriai - Šarūnas Felenderis ir Marius Nagdasovas - moko vaikus plaukioti su „Optimist“ klasės jachtomis, o „Laser“, „Laser Radial“ klasės jachtomis - buriuotojas Algis Patašius.

Pasak direktorės, finansavimas yra ribotas, tai nėra kaip samdyti daugiau trenerių, o ir dirbantiems mokėti atlyginimus neužtenka pinigų, tenka ieškoti rėmėjų.

Mažieji grįžo su medaliais

Nepaisant visų mokyklai iškylančių problemų, „Žiemio“ auklėtiniai iš rugpjūtį Liepojoje Baltijos jūroje vykusio Latvijos čempionato parsivežė 5 medalius.

Pirma vieta U10 grupėje atiteko Urtei Kupliauskaitei. Pirmą vietą mergaičių įskaitoje ir antrą vietą bendroje U12 grupėje laimėjo Liepa Jonuškaitė, trečią vietą U12 berniukų grupėje - Bartas Kupliauskas, o Benas Bestauskas - trečią vietą U16 grupėje.

Vyresnieji auklėtiniai važiavo į Lenkiją ir dalyvavo Europos taurės etapo varžybose. Tačiau gaila, kad iš numatytų trijų dienų plaukimai vyko tik vieną dieną, nes buvo labai didelis vėjas. „Mūsiškiai neblogai pasirodė. Žinoma, prizų neparsivežėme. Europos lygiu kovoti mums gana sudėtinga, bet vis tiek pasirodėme neblogai“, - sakė A. Dalangauskienė.

VARŽYBOS. Baltijos jūroje kovojama dėl Latvijos taurės.  Sporto mokyklos „Žiemys“ nuotr.

VARŽYBOS. Baltijos jūroje kovojama dėl Latvijos taurės.

Sporto mokyklos „Žiemys“ nuotr.

nieko nepadarė, kad vaikai turėtų sąlygas buriuoti Klaipėdoje. Velniop tokią miesto valdžią.
gėda merui, 2021-09-12 17:36
Šaunuoliai vaikai ir treneriai, bet va kam tie "buteliai" teikiami vaikams kaip prizai, tai čia man mistika.
Sveikintojas, 2021-09-10 14:54
Va čia ir yra ta mūsų "jūrinės valstybės", jos jaunoji dvasia, kas ją palaiko, tai mūsų "šaunusis biznis", kuris negali prisėdėti??? Gėda visam ir visiems. Reikėtu organizuoti labdarą tokiai mokyklai, tai gal nors pensininkai - jūrininkai ka nors paaukotu?
Algimantas Požela, 2021-09-10 13:41
Sidebar placeholder