Europos buriavimo čempionate – dvi įgulos geriausiųjų dešimtuke

(1)

Šeštadienį finišavusiame Europos jūrinio buriavimo ORC čempionate, kur Lietuvai atstovavo aštuonios įgulos, dvi iš jų pateko į geriausiųjų dešimtuką. „Dia“ (kpt. Tauras Rymonis) komanda, lenktyniavusi mažesniųjų jachtų C grupėje užėmė 7 vietą, o „Arabela-Auga“ (kpt. Raimondas Šiugždinis), lenktyniavusi didesniųjų jachtų B grupėje, užėmė 10 vietą.

„Šį rezultatą padėjo pasiekti kelių metų ilgas darbas. Laivą ištobulinome tiek, kad daugiau, ko gero, jau nieko negalime padaryti. Jei dabar būtume plaukę idealiai, būtume galėję galbūt pasiekti 4 poziciją, užėmėm 7 ir tai yra tikrai geras pasiekimas mūsų įgulai“, – po finišo dalinosi „Dia“ komandos kapitonas Tauras Rymonis.

Pasak jo, ORC formatas, kai vienoje distancijoje varžosi labai skirtingos jachtos yra labai sudėtingas, įtraukiantis sudėtingus skaičiavimus krante, kai bandoma išlyginti skirtingų jachtų galimybes atsižvelgiant į jų technines savybes.

Dėl tos priežasties net ir fiziškai finišavę pirmi, neretai komandos lieka žemesnėje pozicijoje pagal perskaičiuotą laiką, mat norėdamos būti aukštesnėje pozicijoje turėjo turėti dar didesnį atotrūkį nuo konkurentų laike.

Ir nors toks formatas dažnai kelia klausimų, šiuo metu jis Europos jūriniame buriavime – dominuojantis, tad buriuotojams tenka prisitaikyti prie jo taisyklių. Tas neretai įtraukia ir techninį laivų tobulinimą bei modifikavimą krante, atitinkamų burių pasirinkimą ar net jachtų statymą specialiai šiam formatui.

Ši „Dia“ įgulos septintoji vieta C grupėje tapo aukščiausia šiemet Lietuvos komandų užimta vieta. Taip pat C grupėje lenktyniavusi „Idefix“ (kpt. Tomas Barakauskas) komanda užėmė 12 vietą, „TeKyla“ (kpt. Algirdas Žižys) – 13 vietą, „Nida III“ (kpt. Arūnas Burkšas) – 16 vietą, „Tango II“ (kpt. Aidas Narbutas) – 24 vietą.

Iš B grupėje besivaržiusių Lietuvos komandų po paskutinės dienos geriausiųjų dešimtuke pavyko išsilaikyti kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujamai „Arabela-Auga“ komandai.

Ši komanda praėjusiais metais ORC Pasaulio čempionate buvo iškovojusi Lietuvai bronzą. Žvelgiant į taškus, būtent tokį rezultatą jie būtų pakartoję ir šiemet, jeigu tik primojo etapo metu nebūtų gavę neatmetamų 24 taškų už diskvalifikaciją.

Taip pat šioje grupėje lenktyniavusiai „Rhino“ (kpt. Saulius Pajarskas) komanda užėmė 11 vietą, „Keturi vėjai“ (kpt. Radvilas Janulionis) – 14 vietą.

C grupėje nugalėtojais tapo Estijos „Sugar“ (kpt. Sandro Montefusco) komanda, sidabrą iškovojo Švedijos „Team Pro4U“ (kpt. Patrik Forsgren) komanda, bronzą – „Katarina II“ (kpt. Aivar Tuulberg) komanda.

B grupėje pirmi buvo Estijos „Olympic“ (kpt. Tiit Vihul) komanda, antri – Danijos „Dixi 4“ (kpt. Erik Stannow) komanda, treti – Švedijos „Garm“ (kpt. Per Roman) komanda.

Europos ORC čempionatas vyko Alanduose, Suomijoje, rugpjūčio 12-17 dienomis. Pilnus jo rezultatus galima rasti čia