Įteiktos „Albatroso“ statulėlės, veterano ženklai, padėkos raštai

(3)

Penktadienį Smiltynėje prie „Albatroso“ paminklo, skirto iš jūros negrįžusiems jūrininkams ir nuskendusiems laivams, vyko tradicinė jūrininkų pagerbimo ir Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimų „Albatroso“ statulėlėmis ceremonija.

Joje dalyvavo Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, Europos Komisijos narys, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę Virginijus Sinkevičius, Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininkas Aleksandras Kaupas, asociacijos „Jūros veteranai“ pirmininkas Vytautas Petrulis, jūrininkų, miesto jūrinės bendruomenės, kelių gimnazijų ir mokyklų atstovai. Šventinę nuotaiką kaip visada ceremonijos metu palaikė Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras.

Jūrininkus, veteranus ir svečius į ceremonijos vietą plukdė AB „Smiltynės perkėla“ keltas „Nida“. O kiekvienai mokyklai buvo skirtas pramoginis laivelis. Moksleivius laiveliai ne tik pristatė į ceremonijos vietą, bet ir dar likus laiko iki ceremonijos nuplukdė iki jūros vartų. Laiveliuose jau Danės upėje grojo Klaipėdos džiazo orkestras, taip buvo kuriama šventinė atmosfera.

Pasak A. Kaupo, gausus moksleivių būrys labai atgaivino šią tradicinę ceremoniją. Prie „Albatroso“ prisirinko nemažai žmonių.

Klaipėdos meras A. Vaitkus pasidžiaugė matydamas tiek gimnazistų. Pasak jo, tai ta karta, kuri ateityje tęs jūrines tradicijas prie „Albatroso“ paminklo.

„Labai džiaugiuosi, kad čia susirinko tie, kuriems svarbu, kad Lietuva yra jūrinė valstybė. Ši tradicija - galimybė nulenkti galvas ir padėkoti tiems, kurie kažkada išėjo į jūrą ir negrįžo,yra viena iš svarbiausių. Mūsų širdyse liko be žinios dingusios laivo „Linkuva“ įgulos atminimas. Noriu palinkėti, kad tokios šventės būtų dar gausesnės, kad jas matytų ir girdėtų mūsų centrinė valdžia", - kalbėjo Klaipėdos meras.

V. Sinkevičius pripažino, kad tai labai graži tradicija. Pasak jo, mums priėjimas prie Baltijos jūros yra privilegija, kurios mes dažnai neįvertiname.

V. Petrulis juokavo, kad šis susirinkimas prie „Albatroso“ paminklo užsigirs ir Briuselyje.

Šiemet nuspręsta Jūros veterano ženklais apdovanoti šiuos jūrininkus: vyr. mechaniką Romualdą Stimburį, kapitonus Konstantiną Boršč, Kęstutį Žalį, Bronių Bikulčių, vyr. mechaniką Leonidą Karpušenko, elektromechaniką Sergejų Paiviną.

Labiausiai pasižymėjusiems jūrinės kultūros srityje klaipėdiečiams meras A. Vaitkus įteikė „Albatroso“ statulėlės. Nominantų buvo aštuoni, apdovanoti penki, likusieji gavo mero padėkos raštus.

Šiemet „Albatroso“ statulėlę gavo jūrų kapitonas Romas Karmazinas, Daumantas Kiulkys, Lietuvos jūrų muziejaus muziejininkas-istorikas, Lietuvos jūrininkų sąjunga, tapytojas Edvardas Malinauskas ir Laimonas Rimkus, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ generalinis direktorius.

Mero padėkos įteiktos AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai, Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui, Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijai „Pajūrio laivai“.

LJS padėkos raštai

Lietuvos jūrininkų sąjungos padėkos raštais už nuopelnus jūrinės kultūros srityje apdovanoti moksleiviai ir mokytojai: Klaipėdos Vitės progimnazijos mokytoja Kristina Stonytė - už tvarios ir ekosąmoningos bendruomenės kūrimą bei aplinkosauginių vertybių diegimą; Liudviko Stulpino progimnazijos Jūrų skautų būrelio vadovė Giedrė Stončienė - už atsakingą, patriotišką jaunųjų jūrų skautų ugdymą ir jūrinių tradicijų puoselėjimą; Klaipėdos „Medeinės“ mokyklos 9r klasės mokiniai Alelija Rudenkova, Denisas Lepinas, Danila Gnezdilova ir 10r klasės mokinė Veronika Jeriomina - už dalyvavimą respublikinėje parodoje „Steam švyturys“ ir trečios vietos laimėjimą; Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos 8a klasės mokinys Elijus Paškauskas - už nepriekaištingą laivo vado pareigų atlikimą ir šios mokyklos mokytoja Rita Banevičienė - už pastangas auklėti jaunąją kartą jūrine dvasia.

Padėkos nusipelnė ir jaunųjų jūros šaulių atstovė Danielė Vaičiulytė - už ilgametį dalyvavimą moksleivių konkurse „Jūrų keliais“; Ernestas Suliman, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro mokinių tarybos narys, būsimasis laivo elektrikas; Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos Gamtosaugos būrelio nariai - už sukurtą interaktyvią parodą Baltijos jūros išsaugojimo tema: Matilda Jonikaitė, Nojus Marijonas, Gabija Jonaitytė, Eva Svirkaitė, Aida Šurkutė, Viltė Puidokaitė, Elmyra Iskanderova, Karina Raudonytė, Domas Miežetis; Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos 4 klasės mokinės Laurita Ambraškaitė ir Rugilė Viskontaitė - už atlikta Baltijos jūros tyrimą pavadinimu "Biologinio apaugimo intensyvumo priklausomybė nuo paviršiaus ir temperatūros, jos sąsaja su invazinėmis rūšimis“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder