JAV Klaipėdos uostui: pagrindinė partnerė konteinerinėje laivyboje ir itin svarbi SGD eksportuotoja

(2)

Nuo 2022 m. kovo mėnesio pabaigos konteinerinės laivybos linija, tiesiogine jungtimi sujungusi Klaipėdos uostą ir JAV, kartu perdėliojo ir pagrindinių uosto prekybos partnerių sąrašą.

Fiksuojama, kad JAV yra pirmoje vietoje tarp Klaipėdos uosto partnerių konteinerinėje laivyboje. Pastaraisiais metais ši šalis tapo ir viena svarbiausių SGD eksportuotojų Baltijos regione.

Iš Klaipėdos uosto ir į jį kroviniai konteineriuose tiesiogiai plukdomi į 4 JAV uostus: Niujorko, Filadelfijos, Norfolko ir Džeksonvilio. Juos kroviniai greičiausiai pasiekia per 15 dienų.

Pernai krovinių srautai šia konteinerinės laivybos linija viršijo 100 tūkst. TEU (sąlyginių konteinerių) krovos kartelę.

Bendrai jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos 2023 metais Klaipėdos uostui generavo apie 2 mln. tonų krovinių. Daugiau nei pusę šio kiekio sudarė suskystintos gamtinės dujos, jų krauta kiek daugiau nei 1 mln. tonų.

Taip pat gabenti naftos produktai, trąšos, geležies ir plieno gaminiai, konteineriais keliavo įvairios transporto priemonės, gyvūninės kilmės produktai, žaliavos, pramoninės, maisto prekės.

Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos jūrų uosto bendradarbiavimas neapsiriboja vien tik įvairių krovinių importu ir eksportu jūrų keliais.

JAV konsultacinės, inžinerinės ir rangos darbus atliekančios kompanijos dalyvauja įvairiuose Klaipėdos uosto infrastruktūros projektų vystymo etapuose: rengiant studijas, techninius projektus, vykdant statybos ir komunikacijų įrengimo darbus.

Šiuo metu JAV konsultacinė įmonė „Moffatt & Nichol“ rengia pietinės uosto dalies plėtros rinkos studiją. Anksčiau įmonė yra dirbusi ties pietinės uosto dalies išvystymo projektiniais pasiūlymais, konsultavusi vertinant projekto galimą poveikį aplinkai.

Siekiant skatinti kruizinę laivybą Klaipėdos uoste, kiekvienais metais dalyvaujama JAV rengiamoje „Global Cruise Seatrade“ parodoje ir konferencijoje Majamyje.

Renginyje pristatomas ir atstovaujamas Klaipėdos uostas, miestas, o kartu ir Lietuva. Užmezgami tiesioginiai kontaktai su JAV ir kitų pasaulio šalių kruizinių linijų atstovais, atskleidžiamas regiono patrauklumas, uosto potencialas, keleiviams siūlomos paslaugos ir ekskursijos. Šiemet Uosto direkcija renginyje dalyvaus 19-ą kartą.

JAV ir Klaipėdos uostą taip pat sieja ilgametis bendradarbiavimas uostų apsaugos srityje: rengiant uosto saugos planus, darbuotojų mokymus.

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorės Lietuvoje pareigas sausio mėnesį pradėjusi eiti Kara C. McDonald šiandien apsilankė Klaipėdos uoste.

Ambasadorei pristatytos uosto vystymo kryptys, plėtros projektai. Plaukdama Uosto direkcijai priklausančiu hidrografiniu laivu „Lotas“ JAV ambasadorė ir ją lydinti delegacija domėjosi uoste veikiančiomis įmonėmis, jų vykdoma veikla, Uosto direkcijos atliekamais infrastruktūros projektais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder