Jungtinės Karalystės įmonės Klaipėdos uoste domisi vėjo jėgainių parko projektu Baltijos jūroje

Šiandien Klaipėdos uoste lankosi ir jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje domisi Jungtinės Karalystės jūrinių vėjo jėgainių gamybos ir tiekimo įmonių atstovai. Jie supažindinti su uostu, jame vykdomomis veiklomis ir teikiamomis paslaugomis, pristatytos Klaipėdos jūrų uosto vystymo kryptys, vykdomi projektai.

Daugiausiai dėmesio skirta atviroje jūroje šalia Klaipėdos numatytam vėjo jėgainių parko projektui aptarti, pristatytos potencialios teritorijos šio verslo plėtrai Klaipėdos uoste.

„Esame atviri tiek potencialiems investuotojams, tiek jūrinės vėjo energetikos pramonės atstovams. Ruošiantis šiam projektui, nežinomųjų tikrai daug, tad bet koks informacijos dalijimasis mums padeda suprasti atsinaujinančios energetikos pramonės poreikius.

Tikimės, kad įmonės, svarstančios apie galimybę investuoti viename iš Baltijos šalių uostų, pasirinks būtent Klaipėdą, nes čia ras palankiausias sąlygas verslui plėtoti“, – sako Uosto direkcijos vadovas A. Latakas.

700 MW vėjo jėgainių parko statybų Baltijos jūroje Lietuvoje pasirengimo etapas jau yra prasidėjęs. Investuotojai bus atrinkti konkurso būdu, o maždaug 30 kilometrų nuo kranto nutolusių vėjo jėgainių parką ketinama pastatyti iki 2030-ųjų.

Šių metų gegužę Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Klasco“ pasirašė investicinę sutartį, pagal kurią bus vystoma uosto infrastruktūra, reikalinga planuojamai jūrinių vėjo elektrinių plėtrai. Investicijos į Smeltės pusiasalio infrastruktūrą gali siekti apie 27 mln. eurų.

Jūrinio vėjo plėtra Baltijos jūroje besidomintys Jungtinės Karalystės jūrinių vėjo jėgainių gamybos ir tiekimo įmonių atstovai taip pat buvo susitikę su Energetikos ministerijos, Lietuvos vėjo jėgainių asociacijos, Lietuvos jūrinio klasterio vadovais ir atstovais.

Jungtinės Karalystės jūrinių vėjo jėgainių gamybos ir tiekimo kompanijos taip pat lankysis Rygoje ir Taline, kur susipažins su kitų šalių vėjo jėgainių parkų jūroje įgyvendinimo planais.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder