Jūreivystės mokykla krikštija savo katerį

(3)

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla šiandien krikštija savo šiemet įsigytą pramoginį mokomąjį laivą - katerį „Axopar 28 Cabin“. Vakar jis buvo pirmą kartą nuleistas į vandenį.

Kateriui išrinktas vardas balsuojant „Akademija“. Tai, žinoma, susiję su tuo, kad Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla netrukus bus oficialiai pavadinta Lietuvos jūreivystės akademija.

Pramoginis laivas kainavo apie 170 tūkst. eurų su PVM. Pinigus laivui įsigyti uždirbo pati mokykla. Kateriui reikalingos lėšos gautos už mokyklos mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, kuriuos įvertino Lietuvos mokslo taryba.

Lėšas skyrė Finansų ministerija pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nurodymą.

Tokio laivo mokykla labai seniai norėjo, tai buvo ne vieno mokyklos direktoriaus svajonė, bet vis nebūdavo lėšų.

Jūreivystės mokyklos Uosto ir laivybos valdymo programoje turima motorinių pramoginių laivų laivavedžių specializacija. Jūreivystės mokykloje skaitomos paskaitos laivo valdymas ir manevravimas.

Tai, ką studentai darydavo elektroniniame treniruoklyje, dabar darys realiame laive, t. y. jį vairuos, žinoma, prižiūrimi profesionalių instruktorių. Studentams tai bus atrakcija. Antrame kurse laivavedžiai ir mechanikai jau galės jį išbandyti.

Šiuo metu labai populiarūs tampa mokykloje vedami pramoginių laivų laivavedžių kursai. Turimas naujas laivas padidins jų patrauklumą.

Laivo krikštamote tapo mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė. Vakar ji prisipažino „Vakarų ekspresui“, kad jaudinasi, nes pirmą kartą krikštys laivą.

„Esu maloniai sujaudinta, kad turėsiu tokį krikštavaikį. Rengiu tradicinę kalbą. Linkėsiu jam kuo mažiau stovėti be darbo, kad jo varikliai dirbtų visomis apsukomis, kad mes būtume atpažįstami ne tik iš oranžinių mažų laivukų, bet ir kaip Akademijos„ savininkai“, - sakė būsima krikštamotė.

Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėja Ieva Jašinskienė sakė, kad šampano butelis nebus daužomas į naujutėlaičio laivo korpusą.

Pasak I. Jašinskienės, auka vandeniui bus atiduota kitais būdais. Vyko simboliška krikštynų ceremonija krantinėje prie elingo, kur laivas ir bus laikomas.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder