Jūreivystės mokyklos studentams - kapitoniškos stipendijos

(4)

Šiomis dienomis Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) direktorius Vaclavas Stankevičius ir Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius pasirašė studentų paramos sutartį - skirs stipendijas.

Išgirdę naujieną, sunerimo kai kurie Jūrų kapitonų asociacijos nariai. Jiems kilo klausimas, kokiomis lėšomis asociacija rems studentus. Tolimojo plaukiojimo kapitonas J. Liepuonius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jokios prievartos kapitonams aukoti lėšas nebus. Tai darys tik tie, kurie norės.

Visų pirma asociacijos pirmininkas paprašė dar dirbančių jūrų kapitonų pervesti į asociacijos sąskaitą stipendijoms tam tikrą sumą pagal išgales. Pats jis jau parodė pavyzdį. Kiek dar trūks pinigų, bus pridėta iš asociacijos rezervo.

Kapitonai įsipareigojo skirti skatinamąsias socialines stipendijas gabiausiems LAJM studentams, pasirinkusiems Jūrų laivavedybos studijų programą, ir kurie vargingiau gyvena.

Planuojama mokslo metų pabaigoje, kai jau bus išlaikyti visi egzaminai, bent dviem studentams įteikti kapitonų stipendijas. Norima, kad studentas gautų juntamą sumą, tarkime, 1 000 eurų, ir galėtų nusipirkti ar kompiuterį, ar ko jam labiausiai reikia.

Kapitonų asociacijos pirmininkas sakė, kad jeigu bus atnaujintas moksleivių konkursas „Jūrų keliais“, kuris nebevyksta dėl pandemijos, kapitonai irgi įsteigs savo prizą nugalėtojams.

„Labai džiaugiamės, kad Kapitonų asociacija turi pas mus patalpas. Studentai mato jūrų kapitonus, jūrų vilkus, turi galimybę su jais pabendrauti“, - „Vakarų ekspresui“ sakė LAJM direktorius V. Stankevičius.

Mokyklos vadovas pasidžiaugė tuo, kad asociacija neliko abejinga, skatina jaunimą studijuoti laivavedybą ne tik teoriniais žodžiais, bet ir teikdama jiems finansinę paramą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder