Jūriniai apdovanojimai - jaudinanti akimirka

Kasmet artėjant Europos jūros dienai, kuri minima gegužės 20 d., Smiltynėje prie „Albatroso“ paminklo iš jūros negrįžusiems jūrininkams ir nuskendusiems laivams padedama gėlių, pagerbiami jūros veteranai, labiausiai nusipelniusiems jūrinės kultūros srityje miesto meras įteikia „Albatroso“ statulėles. Seną tradiciją praėjusį penktadienį labai pagyvino gausus uostamiesčio moksleivių būrys.

Jūrinių apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo kelių mokymo įstaigų moksleiviai. Kiekvienai mokyklai buvo skirtas laivelis, nuplukdęs vaikus iki Lietuvos jūrų muziejaus. Šventė prisipildė vaikų klegesio. Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus pasidžiaugė, kad auga karta, kuri ateityje tęs jūrines tradicijas prie „Albatroso“ paminklo.

Apdovanoti „Albatroso“ statulėlėmis

Labiausiai pasižymėjusiems jūrinės kultūros srityje šiemet įteiktos net 5 „Albatroso“ statulėlės.

Statulėlė įteikta jūrų kapitonui Romui Karmazinui (Lietuvos laivybos kompanijos UAB „Baltnautic Shipping Ltd“ darbuotojas) - už jūrininko profesijos sklaidą tarp jaunimo ir Lietuvos jūrininkų socialinių garantijų apsaugą.

„Šiek tiek netikėta, daug jaudulio. Man labai svarbus šis apdovanojimas. Džiaugiuosi, kad mano veikla ir darbai buvo pastebėti“, - atsiėmęs apdovanojimą sakė kapitonas.

Apdovanotas statulėle buvo ir Daumantas Kiulkys, Lietuvos jūrų muziejaus muziejininkas-istorikas - už knygą „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla. Filatelija“, virtualią parodą „Jūrų karininko kelias“, keliaujančią parodą „Linkėjimai iš laivo“.

Pagaliau šis garbingas apdovanojimas įteiktas ir tapytojui Edvardui Malinauskui - už marinistinę tapybą, kuria tapytojas garsino Klaipėdą ir Lietuvą pasaulyje.

„Nesu koks didelis jūrininkas, yra žmonių, kurie labiau pažino jūrą, kurie ir tais laikais, ir dabar po visą pasaulį neša Lietuvos vėliavą. Man teko tik apiplaukti Baltiją.

Flotilės admirolas Raimundas Baltuška kažkada paėmė mane į manevrus, tai mačiau tikrą jūreivio gyvenimą ir jūrą. Savo darbais noriu priminti žmonėms, kurie myli jūrą, kad mes turime tokį džiaugsmą“, - kalbėjo E. Malinauskas.

„Albatroso“ statulėle apdovanotas ir Laimonas Rimkus, Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ generalinis direktorius - už sugebėjimą išvystyti daugiafunkcius terminalus ir indėlį į ekologiją.

„Jaudinanti, netikėta akimirka. Perduosiu savo kolektyvui, kad jo darbai matomi“, - žadėjo jis.

Statulėlę gavo ir Lietuvos jūrininkų sąjunga (LJS) - už Jūros šventės metu organizuotą „Jūrininkų skverą“ ir Pasaulinei jūros dienai skirtą renginį „Dangės ralis-festivalis“.

„Pagrindinė mūsų užduotis - rūpintis jūrininkais, antra - suburti jūrinę bendruomenę, puoselėti jūrines tradicijas. Šis apdovanojimas rodo, kad einame geru keliu“, - sakė LJS pirmininkas Aleksandras Kaupas.

Mero padėkos

Specialios Klaipėdos mero A. Vaitkaus padėkos už darbą jūrinės kultūros srityje, už jūrinio mentaliteto ugdymą buvo skirtos AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai - už senųjų jūrinių tradicijų atgaivinimą ir populiarinimą, miesto ir Lietuvos jūrinio mentaliteto formavimą, organizuojant Vikingų drakonų valčių lenktynes; Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui - už 2023 m. Pauliaus Lindenau elinge pristatytą pasaulinę istorijų operos „Klaipėda“ premjerą, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti; Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijai „Pajūrio laivai“, šiemet minėsiančiai savo veiklos 25-metį - už Klaipėdos moksleivių jūrinio mentaliteto ugdymą: 2023 m. organizavo nemokamą Klaipėdos miesto mokyklų moksleivių plukdymą asociacijos laivais į Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimo „Albatroso“ statulėlėmis ceremoniją.

Pagerbti veteranai ir moksleiviai

Šiemet nuspręsta Jūros veterano ženklais apdovanoti šiuos jūrininkus: vyr. mechaniką Romualdą Stimburį, kapitonus Konstantiną Boršč, Kęstutį Žalį, Bronių Bikulčių, vyr. mechaniką Leonidą Karpušenką, elektromechaniką Sergejų Paiviną.

Jūros veterano ženklą 2012 metais įsteigė LJS ir asociacija„ Jūros veteranai“. Jį gauna jūrininkai, išdirbę jūrų laivuose ne mažiau kaip 12,5 metų ir turintys ne mažesnį kaip 20 metų bendrą darbo stažą. Jiems įteikiamas ir Lietuvos jūrininkų sąjungos padėkos raštas.

Iškilmingai prie „Albatroso“ paminklo už nuopelnus jūrinės kultūros srityje nemažai LJS padėkos raštų įteikta moksleiviams ir mokytojams.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder