Jūrininkai kuria naują tradiciją (3)

Šeštadienio popietę Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) jau antrą kartą vyko jūrininkų ir aukštosios mokyklos absolventų susitikimas. Jūrinės bendruomenės organizuojamas susitikimas auga ir, tikimasi, taps gražia Jūros šventės tradicija.

LAJM bendruomenė miestui prisistatė penktadienį vykusioje Jūros šventės eisenoje, o šeštadienį kvietė besidominčius jūrine kultūra į svečius. Šalia mokyklos vyko diskusija apie Lietuvos jūrų laivyno ištakas ir tradicijas, kurioje savo požiūrį išsakė LAJM lektorius Ričardas Malkus, į diskusiją įsitraukė svečiai.

Po diskusijos kviestiniai svečiai rinkosi į jūrininkų susitikimą, rengiamą LAJM, Lietuvos jūrininkų sąjungos, Jūros veteranų asociacijos ir Jūros kapitonų asociacijos. Šiemet dalyvių būrys buvo gausesnis nei pirmąjį kartą. 

LAJM vadovas Vaclavas Stankevičius “Vakarų ekspresui” sakė, kad reikia pripažinti, jog jūrininkai iki šiol neturėjo progos kartu susiburti, nepaisant to, kokia yra jų profesija - kapitonas, mechanikas ar paprastas jūrininkas.

“Esame Lietuvos jūrinė sostinė ir kilo idėja, kad mes, vienintelė tokia Lietuvoje aukštoji mokykla, kuri ruošia jūrininkus, kvalifikuotus kadrus jūriniam sektoriui, turime puikias sąlygas sukviesti jūrininkus pabūti, pabendrauti. Su jūrų kapitonų asociacij, jūros veteranų asociacija, jūrininkų sąjunga sutarėme, kad stengsimės tokį susitikimą rengti kasmet. Kviečiame visus, kurie laiko save jūrininkais, nesvarbu, ar jie vyr. mechanikai, ar kapitonai, ar bocmanai”, - pasakojo V. Stankevičius.

Pasak LAJM vadovo, šis susitikimas vyksta Jūros šventės metu ir puikiai papildo jos programą.

“Tai labai gražus akcentas ir esu tikras, kad tai taps tradicija”, - su šypsena kalbėjo V. Stankevičius.

Susitikimo dalyvius sveikino miesto meras Vytautas Grubliauskas, Jūros veteranų asociacijos pirmininkas Vytautas Petrulis, Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas Petras Bekėža, Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius, Klaipėdos uosto kapitonas Vladas Motiejūnas.

Susitikimo metu buvo įteikti Veteranų ženklai įspūdingą darbo stažą jūroje turintiems jūrininkams. Apdovanoti Pranas Visogurskis, laivuose išdirbęs 35 metus (bendras darbo stažas 40 metų), Antanas Viskontas, laivuose išdirbęs 40 metų (bendras stažas 41 metai), Jurij Tureckij, laivuose dirbęs 38 metus (bendras stažas taip pat 38 metai), Ivan Saskov, laivuose dirbęs 35 metus (bendras stažas 43 metai).

Patarčiau ponams ne butaforija užsiiminėti o susirinkti ir rimtai apsitarus deleguoti atstovus deryboms su valdžia. Kodėl seime visai negirdėt jūrininkus ir jūros reikalus liečiančių temų? Kodėl, kai pasižiūri, jūsų yra tikrai nemažai (ir iš pažiūros esat neligoniai:), o jūrinės bendruomenės interesus nėra kam ginti? Jums patinka tai kas dabar daroma su uostu? O su žvejyba? O su apmokestinimais ir j. administracijos išsidirbinėjimais bei vis atsirandančiais naujais potvarkiais, kurie tyliai ir nematomai praslysta pro seimo generatorių ar ministerijas?Taigi...Laukiam kol atsibusite ponai jūrininkai ir imsitės darbo. Neapmokamo. Gal nedėkingo.Bet labai reikalingo...Jeigu jums tikrai svarbūs žmonės ir Lietuva. Ir jeigu jūs iš tiesų esat tikri vyrai.
R.S., 2021-08-04 12:45
Gerb Juozas Lieponis tada dar trečias šturmanas p.b.Pribaltika CVA linkėjimai trečio šturmano STR8216 Ivan Polozkov buvom jauni ir laimingi
Roms, 2021-07-25 00:20
Gerb Juozas Liepomis tada dar trečias šturmanas p.b.Pribaltika CVA linkėjimai trečio šturmano STR8216 Ivan Polozkov buvom jauni ir laimingi
Roms, 2021-07-25 00:18
Sidebar placeholder