Kapitonai nori patys rinkti Metų jūrininką

(9)

Jūrų kapitonų asociacijos nariams kilo idėja atgaivinti seną gerą tradiciją - per Jūros šventę apdovanoti Metų jūrininką. Paskutinį kartą tai buvo daroma 2017 metais. Kapitonai jau ėmė siūlyti kandidatūras, kas galėtų šiemet pretenduoti į tokį titulą.

„Ankstesni Metų jūrininko rinkimai buvo visiškas absurdas: savi skambindavo ir prašydavo balsuoti už vieną ar kitą kandidatą“, - savo nuomonę išreiškė vienas kapitonas.

„Jei kalbame apie tuos rinkimus, kai galėjo balsuoti visa Lietuva, o kas atnešdavo iškirptą balsavimo biuletenį, tai būdavo užskaitoma kaip 10 balsų, aš - prieš. Manau, kad tai buvo nelabai skaidrus balsavimas. Tačiau jei Metų jūrininką rinktų žmonės, turintys supratimą, kokie turi būti nominantai, tai tikrai būčiau už“, - rašo kitas kapitonas.

Taigi visko gali būti, kad Metų jūrininką rinks tik jūrinė bendruomenė. Vertinimo komisiją, ko gero, sudarys atstovai iš kelių jūrinių organizacijų. Kapitonai dar galvoja, pagal kokius kriterijus turėtų būti vertinami nominantai ir kaip viskas turėtų būti organizuojama.

Kadangi planuojama Metų jūrininką rinkti naudojant tik šiuolaikines priemones: feisbuką ar kitas elektronines platformas, manoma, kad didelių išlaidų tam neprireiks.

Siūlo rinkti kapitoną ar laivavedį

"Pažiūrėkime, ką mes turime, kokius medalius ir apdovanojimus: Liudviko Stulpino medalį, jūrų veterano ženklą. Pastaruoju Lietuvos jūrininkų sąjunga apdovanoja visus jūrininkus veteranus. Todėl manau, kad siūlymas, jog Metų jūrininkas turi būti išdirbęs 20 metų, netinka.

Liudviko Stulpino medalius skiria Susisiekimo ministerija. Jais apdovanojami visi - ir kranto darbuotojai, ir uostininkai. Jais jau apdovanoti visi žinomi vadovai ir lyderiai, tik klausimas, ar visi jo tikrai yra nusipelnę.

Siūlau rinkti labiausiai nusipelniusį laivavedį arba kapitoną, tada tai būtų aiškus mūsų asociacijos apdovanojimas. Galime atsisakyti gimtadienių dovanėlių ir sukurti kažką įdomaus, ar ženklelį, ar medalį. Tokia dovana skatintų pasitempti visus laivavedžius, kurie ateityje taptų ir kapitonų asociacijos nariais. Taip būtų pagerbiami kapitonai", - mano vienas kapitonų.

Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius pritaria nuomonei, kad amžiumi apriboti Metų jūrininko nominantus būtų negerai. Gali būti ir jaunas jūrininkas jau profesionalus ir patyręs, gerbiamas kompanijoje ir kolektyve.

Tarp siūlomų kandidatūrų yra ir J. Liepuonius už aktyvų darbą palaikant jūrinės bendruomenės, jūrininkų interesus. Pats jis mano, kad būtų neetiška atnaujinus šią nominaciją iš karto siūlyti pirmininką.

„Na, šiemet kaip ir aišku, kas metų jūrininkas - Aurimas Valujavičius, irkline valtimi perplaukęs Atlantą!“ - mano vienas kapitonas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder