Iki šiol savanoriškai pasirinkę tarnybą kariai ar šauktiniai, baigę Bazinį kario kursą, buvo paskiriami į Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos Apsaugos kuopą.
Ši tarnyba buvo orientuota į gynybą sausumoje, tačiau nuo šiol atsiveria galimybė įsitraukti į jūrinę tarnybą, kurioje kariai prisijungs prie laivų įgulų.
Karo laivų flotilėje tarnaujančių karių pareigybės bus įvairios – tai denio jūreiviai, artileristai, vairininkai ir signalininkai. Šie kariai bus paskirstyti po beveik visus Karo laivų flotilės laivus, tarp kurių yra štabo ir aprūpinimo laivas, priešmininiai bei patruliniai laivai.
Pirmąsias dvi savaites kariai praleis Karinių jūrų pajėgų Mokymo centre, kur įgis bazinius jūreivio įgūdžius. Po to bus vykdomas specialistų rengimas, skirtas vairininkams ir signalininkams bei artileristams.
Pasibaigus kursams, kariams reikės išlaikyti įskaitas, kurios leis jiems pradėti tarnybą laivuose. Kiekviename kariniame laive vyksta nuolatinis įgulos kolektyvinis rengimas, kurio metu stiprinamos karių bendros žinios ir įgūdžiai.
Karinių jūrų pajėgų tarnyba išsiskiria savo specifika. Laivuose tarnaujančios įgulos yra nedidelės, tai padeda sklandžiau komunikuoti tarpusavyje ir geriau vykdyti paskirtas užduotis.
Tarnyba Karo laivų flotilėje taip pat leidžia kariams keliauti į užsienio uostus, aplankyti ir pamatyti įvairias šalis.
Baigę tarnybą kariai galės papildyti aktyvųjį kariuomenės rezervą arba pasirinkti profesinę karo tarnybą Karinėse jūrų pajėgose.
Sausio 8 d. buvo sudarytas šių metų karo prievolininkų sąrašas, į kurį įtraukti virš 25 tūkst. karo prievolę turintys ir teisės aktų reikalavimus atitinkantys jaunuoliai.
Iš viso 2025 m. į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose planuojama pašaukti 3865 karo prievolininkus, kurie pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą metinį šaukimo planą tarnybą atliks 19 kariuomenės vienetų.
Vyr. ltn. Luko Špero pranešimas / lvn. Tomo Donausko nuotr.
Rašyti komentarą