Klaipėdoje puošiama ne tik Kalėdų eglė, bet ir nuo 2018 metų AB „Smiltynės perkėla“ keltas „Nida“.

Keltas „Nida“ nušvis kartu su Kalėdų egle

Keleivinis keltas „Nida“, kaip ir kasmet nuo 2018-ųjų, šiemet bus papuoštas švytinčiomis girliandomis, kad jo keleiviai galėtų pajusti kalėdinę dvasią. „Mes klaipėdiečiams daugiau vasarą reikalingi, o žiemą mumis labiau naudojasi romantikai. Norime jiems pakelti nuotaiką“, - sako AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas.

Tomis dienomis, kai pūtė smarkus vėjas, kai Klaipėdos uoste buvo ribojama laivyba, socialiniuose tinkluose dalintasi informacija, kad nedirba „Smiltynės perkėla“. Reikėtų patikslinti, kad dėl smarkaus vėjo neplaukė tik keltas „Nida“ iš Senosios perkėlos, o Naujosios perkėlos keltai dirbo.

Dirbo ir per uraganą „Anatolijus“

Bendrovės generalinis direktorius M. Čiakas sako neatsimenąs, kad per 20 pastarųjų metų ar net daugiau kada nors Naujoji perkėla būtų nutraukusi darbą. Keltai joje gali plaukti vėjo greičiui esant iki 30 m/s. Net tada, kai ribojama laivyba Klaipėdos uoste, šioje perkėloje keltai dirba. Anot „Smiltynės perkėlos“ vadovo, kad ir stiprūs vėjai neseniai pūtė, bet uraganui „Anatolijus“, per kurį Naujoji perkėla irgi dirbo, neprilygo.

"Nuo vėjo gūsių Naujosios perkėlos keltus pridengia Smiltynės kopagūbris. Galutinį sprendimą plaukti ar ne priima kapitonai. Žinoma, tai labai priklauso dar nuo to, kokia vėjo kryptis, kokie yra vėjo gūsiai. Į Senąją perkėlą vėjai ateina tiesiai iš jūros, todėl joje negalime dirbti. O ana perkėla yra toliau nuo uosto vartų.

Jeigu uždarome Senąją perkėlą, informuojame Neringos savivaldybę, kad autobusas iš Nidos važiuotų ne į Senąją, o į Naująją perkėlą. Bilietus perkantį žmogų Senojoje perkėloje mes visada įspėjame, kad įsivertintų savo galimybes, nes keičiantis orui ir sąlygoms blogėjant ši perkėla gali būti uždaryta ir jis iš ten negalės grįžti. Mat pasitaiko tokių romantikų, kurie, kai tik siaučia smarkus vėjas, keliasi į kitą pusę pasižiūrėti jūros„, - “Vakarų ekspresui" pasakojo M. Čiakas.

Esant vėjuotiems orams visą informaciją galima rasti „Smiltynės perkėlos“ feisbuko paskyroje, ji skelbiama ant krantinėje esančių elektroninių lentų. Senojoje perkėloje atėjęs žmogus prie kelto iš karto mato pranešimą, kad kelto reisai nevykdomi dėl oro sąlygų.

Pasak bendrovės vadovo, Klaipėdoje tokie vėjuoti orai kaip pastaruoju metu dažniausiai būna vasarį ir kovą. „Palyginti su ankstesniais metais, tokių audringų dienų daugėja. Apskritai kinta sąlygos. Prisimenu, sausį mes kviesdavome iš KLASCO ledlaužį, kad keltas galėtų švartuotis prie krantinės. Tiek ledo būdavo prinešama, jog laivas prie kranto neprisispausdavo. Dabar jau gal kokie šešeri metai ar daugiau, kai to nebebūna“, - sakė „Smiltynės perkėlos“ vadovas.

Reisai bus sutankinti

„Smiltynės perkėla“ jau ruošiasi darbui švenčių dienomis. M. Čiako teigimu, šventiniu laikotarpiu bus sudarytas atskiras Senosios perkėlos kelto darbo grafikas. Atsižvelgiant į Lietuvos jūrų muziejaus delfinų pasirodymo laiką, reisai bus sutankinti ir vyks valandą prieš delfinų pasirodymą.

Šiuo metu bendrovės Klientų aptarnavimo skyriaus darbuotojai jau derina tuos grafikus. Pieš ir po Kalėdų, iki Naujųjų metų ir kelias dienas sausio pradžioje, „Nida“ plauks panašiu režimu kaip vasarą.

„Kai įžiebiama miesto kalėdinė eglė Teatro aikštėje, tuo metu mes įžiebiame ir kalėdinį keltą. Per kelerius metus tai tapo mūsų tradicija. Norime pakelti nuotaiką žmonėms: groja kalėdinė muzika, dega lemputės“, - sakė bendrovės vadovas.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder