Klaipėdos ir Treleborgo uostų vadovai susitiko aptarti glaudesnio bendradarbiavimo perspektyvų

Klaipėdos uostą prekybiniai ryšiai pernai siejo su 70-čia pasaulio valstybių. Švedija su visais savo jūrų uostais yra antra pagal dydį Klaipėdos uosto prekybos partnerė.

Pastaraisiais metais augantys krovinių srautai iš šios šalies ir į ją tik įrodo, kad Švedija – strateginė Klaipėdos uosto partnerė.

Aptarti galimybes plėtoti dar glaudesnius ryšius krovinių ir keleivių srautų didinimo, aplinkosaugos ir kitose srityse šiandien į uostamiestį atvyko Treleborgo uosto vadovybė.

„Klaipėdos uoste yra dvi ro-ro linijos, jungiančios Klaipėdos ir Švedijos Karlshamno ir Treleborgo uostus. Krovinių srautai iš ir į Švediją Klaipėdos uoste 2022 metais sudarė 10,3 procentų visos uosto krovos, o šiemet per pirmus tris metų ketvirčius fiksavome dar didesnį Švedijos krovinių procentą žvelgiant į bendrą Klaipėdos uosto krovos rezultatą. Jie sudarė kiek daugiau nei 17 procentų.

Gerinant susisiekimą Baltijos regione, bendradarbiavimo su Švedija jūrinio transporto srityje tikslas – ir toliau didinti esamus ro-ro krovinių srautus, pritraukti naujas krovinių rūšis, ro-ro ir keleivinių keltų linijas“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Uosto direkcijos vadovas svečius supažindino su įgyvendinamais ir planuojamais didelės apimties investiciniais projektais, intensyviai tvarkoma uosto infrastruktūra, žingsniais žaliosios plėtros kryptimi.

Šiose srityse itin svarbi ir vertinga Treleborgo jūrų uosto patirtis. Klaipėdos uostas turi siekį įkurti žaliąjį laivybos koridorių su kitais Baltijos jūros uostais, svarstoma, kad vienu iš jų galėtų būti Treleborgo uostas.

Svečiai šiandien taip pat lankosi Klaipėdos konteinerių (KKT) ir Centriniame (CKT) terminaluose.

Treleborgo uostas yra didžiausias visos Skandinavijos ro-ro uostas ir labai svarbus Švedijos keltų paslaugų centras, jungiantis Švediją su kaimyninėmis šalimis.

Uoste veikia keturios laivybos linijos iš Treleborgo ir į jį, kursuojančios penkiomis kryptimis: Travemiundę, Rostoką, Zasnicą, Svinouiscį ir Klaipėdą.

Šis uostas yra svarbi Švedijos transporto tinklo grandis tiek keleiviams, tiek kroviniams gabenti. 2022 m. Treleborgo uostas fiksavo 1,6 mln. keleivių, 372 tūkst. automobilių, 872 tūkst. sunkvežimių ir priekabų.

Uoste didelis dėmesys skiriamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimui, energijos vartojimo efektyvumo, veiklos tvarumo didinimui.

2022 m. Klaipėdos uoste fiksuotas 0,65 mln. tonų ro-ro krovinių srautas su Treleborgo uostu.

Bendrai su Švedija krovinių srautas per Klaipėdos uostą pernai sudarė 3,7 mln. tonų. Daugiausia gabenta ro-ro krovinių, taip pat krautos statybinės medžiagos, trąšos, žemės ūkio produkcija, konteineriai.

Keltais plukdyti 143 tūkstančiai keleivių. Šiemet per pirmus tris ketvirčius perkrauta 2,8 mln. tonų krovinių iš Švedijos, plukdyti beveik 128 tūkstančiai keleivių.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder