Klaipėdos laivų parade dalyvavusi Uosto direkcija tarp ryškiausių dalyvių

Penki Uosto direkcijai priklausantys laivai savaitgalį žibėjo vasaros sutiktuvių šventėje ant vandens.

Laivai „Lotas“, „Naras“ ir kateriai „Smiltė“, „Dangė“, „Mingė“, ant kranto susirinkusiems laivų parado dalyviams dovanoję triukšmingą ir spalvingą šventę, sulaukė ir apdovanojimų, o Uosto direkcijos komanda, renginio metu irklavusi vikingų laivų varžytuvėse užėmė trečią vietą.

„Laivas iš dalies panašus į knygą, nes jame, kaip ir knygoje, svarbiausia turinys, o laivų parado turinys buvo įspūdingas.

Matėme keltą, konteinervežį, mažą ant vandens plaukiojantį namelį, taip pat jachtas, istorinį laivą „Kurėną“, specializuotus uosto laivus ir daugybę kitų privačioms ir įvairioms įmonėms bei įstaigoms priklausančių laivų, turinčių savo funkciją“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Uosto direkcijai priklausantys locmaniniai kateriai „Smiltė“, „Dangė“, „Mingė“ Klaipėdos laivų parade dalyvavo pirmąkart. Jie savo darnumu ir bendryste, taip glaudžiai plaukdami laivų parade, sužavėjo renginio organizatorius.

Locmaniniai kateriai –  pirmieji, pasitinkantys į Klaipėdos uostą atplaukiančius laivus, ir paskutiniai, juos išlydintys.

Daugiau kaip 6 su puse tūkstančio laivų – tiek į Klaipėdos uostą kasmet atplaukia sausakrūvių, tanklaivių, keltų, mažųjų ir kitų laivų.

Daugumą jų pro uosto vartus lydi locmaniniai kateriai.

Oranžine spalva išsiskiriantys kateriai, nuolat zujantys uosto akvatorija, plukdo locmanus, kurie, net ir siautėjant vėjui ar bangoms, iš katerio kopėtėlėmis perlipa į laivą.

Locmanai padeda laivo kapitonui saugiai įvesti laivą į uostą arba išvesti iš jo. Vidutiniškai per dieną į Klaipėdos uostą įvedami ir iš jo išvedami maždaug 25 laivai.

Vakariniame laivų parade su itin energingu Uosto direkcijos kolektyvu plaukęs hidrografinis laivas „Lotas“ įvertintas už garsą, emociją ir skleidžiamą nuotaiką.

Uosto direkcijai priklausantis laivas „Lotas“ – modernus, uosto gyliams matuoti skirtas laivas. Jame įdiegta įranga realiu laiku atvaizduoja dugno reljefą trimatėje erdvėje, fiksuoja laivybos kanale esančias povandenines kliūtis.

Kita, ne ką mažiau svarbi užduotis, patikėta Uosto direkcijos laivui „Lotas“ – navigacinių uosto įrenginių, kurie vadinami bujomis, priežiūra. Buja – tai didelė metalinė plūdė, kuri žymi laivybos kanalo ribas, perspėja apie galimas kliūtis.

„Lotas“ atsakingas už tai, kad visos uosto laivybos kanale esančios bujos būtų tvarkingos, o jei jų inkarai ar grandinės pažeistos, „Lotas“ skuba jas pristatyti remontui.

Pirmą kartą Klaipėdos laivų parade dieną surengtose vikingų valčių varžybose dalyvavo ir Uosto direkcijos komanda. Nors diena oro sąlygomis nedžiugino: pliaupė lietus, o temperatūros stulpeliai šilumos taip pat šykštėjo, irkluotojai nepasidavė ir užėmė garbingą brozinę vietą.

Klaipėdos laivų paradas – šventė, vykstanti gegužės 20 dieną, kai minima Europos jūros diena, arba artimiausią jai savaitgalį. Pirmą kartą Klaipėdos laivų paradas surengtas prieš 12 metų – 2010 m. Renginio tikslas – paskelbti simbolinę pramoginės laivybos sezono pradžią.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder