Klaipėdos uoste - laivas su nelegalais

Ne taip dažnai, tačiau pasitaiko, kad į Lietuvos uostą atplaukusiame laive būna nelegalių migrantų. Šiemet lapkričio 3 d. į jį atvyko laivas „BBC Balboa“, plaukiojantis su Antigvos ir Barbudos vėliava. Jame - keturi nelegalūs migrantai iš Sirijos.

Generalinius krovinius gabenantis laivas „BBC Balboa“ į Klaipėdos uostą atplaukė iš Ispanijos, o prieš tai lankėsi Turkijoje, kur į jį buvo pakrautos vėjo jėgainių konstrukcijos. Spėjama, kad nelegalai sirai į šį laivą greičiausiai pateko Turkijoje. Klaipėdoje jie neišleidžiami į krantą ir turės būti grąžinti į tą uostą, kuriame įlipo į laivą, jeigu nebus priimtas kitoks sprendimas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Uosto užkardos vadas pulkininkas leitenantas Nerijus Gasparavičius „Vakarų ekspresui“ sakė, kad apie tai, jog šiame laive yra nelegalai, Lietuvos pasieniečiams laivo atstovai pranešė jau spalio 28 d.

Laivo „BBC Balboa“ įgulą sudaro 12 Rusijos ir Ukrainos piliečių. Įgulos atstovai Lietuvos pasieniečiams aiškino, kad nelegalus laive jie aptiko tik jam išplaukus iš Ispanijos.

Laivo kapitonas įsipareigojo garantiniu raštu tol, kol laivas bus Klaipėdoje, t. y. iki pat jo išplaukimo iš uosto, neišleisti neteisėtai į jį patekusių asmenų.

N. Gasparavičiaus teigimu, nelegalūs migrantai turi Sirijos identifikacines korteles, kurios nei Lietuvoje, nei visoje Šengeno erdvėje nėra pripažįstamos kaip galiojantis dokumentas, tad su tokiais dokumentais į mūsų šalį jie negali patekti. Uosto užkardos vado teigimu, nelegalūs migrantai nepareiškė jokių norų, tad Lietuva, ko gero, nėra ta šalis, kurioje jie norėtų pasilikti.

„Mes įsitikinome, kad jie yra saugiai laikomi gyvenamosiose laivo patalpose, įgula juos maitina. Savaime suprantama, kad tą laivą, kol jis stovės mūsų uoste, prižiūrėsime“, - sakė Uosto užkardos vadas.

Anot jo, prieš šį įvykį paskutinį kartą laivas su nelegalais Klaipėdos uoste buvo pernai gruodžio 24 d.

Sidebar placeholder