Kodėl „belazai“ užstrigo Klaipėdos uoste (1)

Klaipėdos uoste iki šiol tebėra baltarusiškų sunkvežimių gamintojos  „Belaz" krovinys - keturi vadinamųjų „belazų" komplektai. Dėl Baltarusijos kompanijoms  taikomų sankcijų Lietuvos uostas jau patiria tam tikrų nepatogumų. Įmonės, kurios patenka į tų, kurioms taikomos sankcijos, sąrašus, nustojo gabenti krovinius per jį.

Klaipėdos uoste buvo sulaikytas baltarusiškų sunkvežimių gamintojos  „Belaz" krovinys.

Paskui buvo gautas leidimas tuos „belazus" išgabenti iš Lietuvos uosto. 

Tačiau kadangi jie šiame uoste prastovėjo kelias savaites, krovinio siuntėjas susidūrė su kita problema, kuri liečia visus sankcionuotus krovinius. 

Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos (LJKKA) prezidentas Vaidotas Šileika sako, kad konteinerinė linija, turėjusi šitą krovinį gabenti į Čilę, šiuo metu abejoja, ar darys tai po tokios pertraukos.

Žinia, konteinerinės linijos planuoja savo veiklą pagal laivų užimtumą. Jos nustato konkretų laiką tam tikram kroviniui gabenti.

Pasak LJKKA prezidento, iš principo konteinerinės linijos atsisako gabenti Baltarusijos įmonių, patenkančių į sankcionuotų įmonių sąrašus, turint omenyje tiek Amerikos, tiek Europos Sąjungos (ES) sankcijas, krovinius. „Belazai" buvo seno kontrakto padarinys.

Tas krovinys į Klaipėdą atėjo „ant ribos", kai buvo paskelbtos ES sankcijos", - aiškino V. Šileika.

Taigi keturi „Belazų" komplektai  iki šiol tebėra Klaipėdos uoste.

„Mes norime, kad uoste vyktų apyvarta. Užsigulėję kroviniai kelia tam tikrų rūpesčių.

Bet kuriuo atveju mes visi turime limituotas teritorijas. Bet koks krovinio užsilaikymas sukelia papildomą galvos skausmą. Tokios tendencijos nieko gero neduoda. Visos įmonės, kurioms taikomos Amerikos ar ES sankcijos, nustojo gabenti krovinius per Klaipėdos uostą.

Manau, dabar Baltarusija sprendžia klausimą, kaip tuos krovinius apskritai išgabenti iš savo šalies, ne tik per Klaipėdos uostą, bet ir per Rusiją. Amerikos sankcijos veikia ir vežėjus, ir bankus ir daugelį kitų rinkos dalyvių. Konteinerinės linijos - tarptautinio verslo žaidėjos visa tai labai atsargiai vertina. 

Joms Amerikos įtaka gana didelė, jos atsiskaito doleriais, turi savo biurus Amerikoje ir t. t.", - situaciją apibūdino  V. Šileika.

LJKKA prezidento teigimu, anksčiau Klaipėdos uostas Baltarusijai buvo pats patraukliausias kaštų ir visų galimybių atžvilgiu, o šiandien tos šalies gamintojai, eksportuotojai susiduria su gana didelėmis problemomis.

Raktažodžiai
Sušiktos politikų ambicijos trukdo verslui, o tai reiškia, kad niekas neuždirba, bet tie politikieriai ir toliau kerta lašinius iš mūsų kišenių, mus toliau vis skurdindami
Evaldas, 2021-10-20 20:18
Sidebar placeholder