Gintautas Kutka

Koordinacinė taryba turi naują pirmininką

Antradienį vykusiame Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos prie Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje naujuoju pirmininku išrinktas Lietuvos laivų savininkų asociacijos pirmininkas Gintautas Kutka.

Koordinacinė taryba įsteigta 2010-aisiais. Nuo pat pradžios jai vadovavo Petras Bekėža, kartu einantis ir Lietuvos jūrininkų sąjungos (LJS) pirmininko pareigas. Šio mėnesio pradžioje tarybos narius jis informavo, kad ketina atsistatydinti iš pirmininko pareigų dėl pablogėjusios sveikatos ir gydytojų rekomendacijos mažinti veiklos apimtį. Jis nusprendė atsisakyti šių visuomeninių pareigų, reikalaujančių daug laiko ir pastangų. „Bendru sutarimu Koordinacinės tarybos nariai palaikė mano prašymą atsistatydinti iš pareigų“, - sakė P. Bekėža. Beje, jis liko eiliniu šios tarybos nariu.

P. Bekėža „Vakarų ekspresui“ sakė, kad jis ir toliau eis LJS pirmininko pareigas, nes tai yra jo darbas.

Koordinacinės tarybos nariai jam padėkojo už darbą ir gana aukštai pakeltą kartelę.

Eiti Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos pirmininko pareigas, be G. Kutkos, dar buvo pasiūlytas Romualdas Adomavičius, Lietuvos jūrų muziejaus direktoriaus pavaduotojas-vyriausiasis fondų saugotojas, ir Alfredas Nagys, į Koordinacinę tarybą deleguotas Lietuvos laivybos agentų ir ekspeditorių asociacijos. Pastarasis padėkojo už pasitikėjimą ir atsisakė būti išrinktas eiti tokias pareigas, nes dar neseniai dalyvauja tarybos veikloje. R. Adomavičius posėdyje, kai buvo svarstomos kandidatūros, nedalyvavo, todėl jo kandidatūra ir nesvarstyta. Taigi, Koordinacinės tarybos nariai pirmininku išrinko G. Kutką.

Naują narį tvirtins miesto Taryba

Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius turėjo atsistatydinti iš Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos narių todėl, kad išplaukia į tolimus reisus ir negali dalyvauti jos posėdžiuose, kartais net nuotoliniu būdu.

Jį pavaduodavo AB „DFDS Seaways“ keltų kapitonas Žygintas Gineitis. Jis plaukioja laivais Baltijos jūroje, tad gali dalyvauti posėdžiuose nuotoliniu būdu. Be to, šis kapitonas keturias savaites dirba, keturias savaites ilsisi, tad bent jau kas antrame posėdyje turi galimybę dalyvauti. Jūrų kapitonų asociacija delegavo jį į Koordinacinės tarybos narius, tačiau naują narį dar turi patvirtinti miesto Taryba.

Petras Bekėža Jūrinės kultūros koordinacinei tarybai vadovavo nuo 2010 metų, nuo pirmos kadencijos. Dalios BIKAUSKAITĖS nuotr.

KAITA. Kapitoną Juozą Liepuonių (kairėje) Koordinacinėje taryboje keičia kapitonas Žygintas Gineitis.

Redakcijos archyvo nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder