Krantinių remonto darbus sunkina įvairios kliūtys

Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas tikina, kad kitais metais iki sezono jau tikrai bus suremontuota visa krantinė Smiltynėje, prie kurios švartuojasi AB „Smiltynės perkėla“ keleiviniai keltai. Rudenį Kruizinių laivų terminale bus tęsiami dėl sezono nutraukti remonto darbai.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus A. Latako, būtų gerai, jeigu visus darbus uoste būtų galima atlikti žiemą arba rudenį, kad jų nereikėtų daryti vasaros sezono metu. Deja, daugelio darbų uoste šaltuoju metų laiku neįmanoma padaryti dėl prastų oro sąlygų ir kt. Negana to, šiuo metu dar įtakos turi ir geopolitinė situacija.

Didelė kliūtis - rieduliai

Šiemet buvo suremontuota tik pusė krantinės Senojoje perkėloje Smiltynėje. Prasidėjus vasaros sezonui „Smiltynės perkėlos“ keleivinis keltas turėjo gaišti daugiau laiko įlaipinant ir išlaipinant žmones, kadangi naudojosi tik puse krantinės.

"Ten taip susiklostė aplinkybės. Buvo ir rangovo tam tikrų vėlavimų. Strigo medžiagų tiekimas, kai kurios jų labai pabrango. Nereikėtų pamiršti, kiek ten atliekant remonto darbus buvo rasta sprogmenų, kuriuos reikėjo išvežti. Be kitų dalykų, ir dėl to stojo darbai.

Ten taip pat buvo rasta riedulių, kurie sunkino darbus. Uoste tai didelė problema. Nežinau atvejo, kad jie netrukdytų darbų. Įlaidai kalami į labai didelį gylį. Ir nėra tokio mechanizmo, kad galėtumei pamatyti kiekvieną akmenį. Kai kurie tų akmenų yra nepaprastai dideli. Kai susiduri su ta problema, ją reikia spręsti: leisti po vandeniu narus, tuos akmenis iškelti, tartis dėl papildomų sąnaudų ir t. t.

Buvo planuota, kad pirmasis tos krantinės rekonstrukcijos etapas bus baigtas iki sezono pradžios. Taip ir buvo, išskyrus kai kuriuos niuansus aiškinantis projektą. Bet visas problemas pavyko išspręsti, keltai ten švartavosi„, - “Vakarų ekspresui" sakė Uosto direkcijos generalinis direktorius.

A. Latakas patikino, kad antra dalis krantinės Senojoje perkėloje Smiltynėje iki kito sezono tikrai bus baigta.

Darbai krantinėje buvo sustabdyti

Kadangi prie Kruizinių laivų krantinės švartuojasi dideli laivai, turintys pavairavimo mechanizmus šonuose, jie labai ją išplauna. Todėl būtina ją sustiprinti: dėti gabionus (gabionas - vielinio tinklo dėžė, prikrauta akmenų, skaldos ar kitokio balasto). Planuota atlikti dažymo apačioje, įlaidų tvarkymo darbai ir t. t. Uosto direkcijos vadovo teigimu, baigti sutvarkyti šitą krantinę iki Kruizinių laivų sezono pradžios irgi neleido objektyvios aplinkybės.

„Kruizinių laivų sezonas artėjo, bet visi darbai dar nebuvo padaryti. Mes, suprasdami, kad vykdant statybos darbus prie krantinės, kai plauks kruiziniai laivai, susidarys labai nekokia situacija, prisiėmėme atsakomybę ir nutraukėme darbus. Rangovai labai gerai į tai reagavo. Visą tą laiką Kruizinių laivų terminale netgi nebuvo matyti, kad jame vyksta statybų darbai. Rudenį mes grįžtame prie šios krantinės“, - sakė A. Latakas.

Jis atkreipė dėmesį, kad remontuojant kruizinių laivų krantinę bus įrengtas vienas labai svarbus dalykas ekologiniu požiūriu - vieta lijaliniams vandenims paimti iš kruizinių laivų. Šiuo metu teršalus iš jų paima atplaukę kiti laivai iš Kuršių marių pusės. „Kai suremontuosime krantinę, kruizinis laivas civilizuotai atiduos teršalus ir jie keliaus į miesto valymo įrenginius“, - teigia A. Latakas.

Taigi, Kruizinių laivų terminale dar laukia nemažai darbų. Čia jie vėluoja ir todėl, kad laiku nebuvo gautos atmušos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder