Laivas Raketa

Laivas „Raketa“ vėl plauks į Nidą

Šylant ir gražėjant orams žmonės labiau galvoja apie išvykas į gamtą, apie keliones. Tad domėjomės, ar į Nidą porą metų plaukęs istorinis laivas „Raketa“ šiemet vėl kels sparnus.

VšĮ „Vandens kelias“, kuriai priklauso laivas „Raketa“, prezidentas Nerijus Šilgalis „Vakarų ekspresui“ sakė, kad laivas „Raketa“ šiemet nuo birželio 2 d., nuo pirmo mėnesio ketvirtadienio, nuo pirmojo vasaros savaitgalio, pradės plaukti maršrutu Kaunas-Nida-Kaunas.

Gegužės pradžioje laivas jau turi būti nuleistas į vandenį. Pernai laivas dar plaukė ir visą rugsėjį, iki pat spalio vidurio. Šiemet, jeigu leis oro sąlygos, taip pat bus plaukiama ir rudenį.

„Vandens kelias“ ruošia dar vieną laivą, kuris turėtų keleivius plukdyti maršrutu Klaipėda-Nida-Klaipėda. „Mūsų tikslas - šiuo maršrutu plukdyti kruizinių laivų, atplaukiančių į Lietuvos uostą, keleivius. Jie nespėja nuvykti į Nidą autobusais. Kol kas dar tikslinamės informaciją, kiek bus šiemet kruizinių laivų Klaipėdoje“, - sakė „Vandens kelio“ prezidentas.

Laivas „Raketa“ iš Kauno ketvirtadieniais, penktadieniais išplauks 9 val., o atgal į Kauną iš Nidos - 15.30 val. Šeštadieniais iš Kauno laivas pajudės 9 val., o grįš jau tik sekmadienį, iš Nidos išplauks 15.30 val.

Pasak N. Šilgalio, birželio 24 d., nesvarbu, kelintadienis tai būtų, visada būna anšlagas.

Bilietų nebrangins

„Vertinant šios dienos kuro kainą, kuris nuo pernai pabrango beveik dvigubai, ir prognozes, kiek jis dar brangs, tai tragedija. Kuras yra labai didelė mūsų išlaidų sudedamoji dalis. Bet nusprendėme kainų nedidinti, nes juk žmonėms ir taip viskas brangsta. Yra vilties, kad nafta kainuos mažiau. Bandysime kompensuoti iš vidinių savo resursų“, - sako N. Šilgalis.

Pernai „Raketos“ keleivio bilietas kainavo 49-59 eurus priklausomai nuo to, ar sėdima vieta buvo prie lango, ar ne. Šiemet jis kainuos tiek pat.

Iki birželio 24 d. tradiciškai bilietams taikomos nuolaidos. Pernai tuo laikotarpiu bilietai kainavo 29-39 eurus. Šiemet irgi bus taikoma nuolaida ir bilietai iki birželio 24 d. ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais kainuos 39-49 eurus plaukiantiems į Nidą, o norintiems grįžti ketvirtadieniais ir penktadieniais atgal visi bilietai (taip pat ir prie lango) - tik 29 eurus. Sekmadieniais grįžtant bilietai kainuos 49-59 eurus. Tokia pati kaina bus visomis dienomis po birželio 24 d.

Turėtų tapti moderniu laivu

2019 metais „Raketa“ nepradėjo plaukti dėl biurokratinių kliūčių. 2020-aisiais jos maršrutas į Nidą sulaukė didžiulio susidomėjimo, bilietai būdavo išpirkti.

„Mūsų laivui “Raketa„ daugiau kaip 60 metų. Pastaruosius trejus veiklos metus jį restauruojame, keičiame variklius, geriname garso izoliaciją ir kt. Esame pakeitę visą vidų, garso aparatūras, stalus, barus, šaldymo įrangas. Labai daug dėmesio skiriame laivo “Raketa" rekonstrukcijai, kad jis taptų modernus šiuolaikinis laivas.

Kol kas apie atsipirkimą tikrai anksti kalbėti. Mes neturėjome ir tokio tikslo, vertiname dešimties metų perspektyvą. Mūsų tikslas - restauruoti laivą taip, kad juo žmonės norėtų plaukti ir kad iš dalies jis būtų modernus. Šiemet pasibaigus sezonui jau galėsime sakyti, kad įgyvendinome savo tikslus. Tačiau šitas sezonas esant tokiam neramiam laikotarpiui turi labai daug klaustukų", - teigė N. Šilgalis.

Laivas „Raketa“ - tas pats laivas, kuris XX a. septintą dešimtmetį plaukiojo Nemunu. Trumpam maršrutai kelis sezonus buvo atnaujinti 2010- 2012 metais. Paskui jis buvo iškeltas į krantą, ir po 7 metų, 2019-aisiais, po rekonstrukcijos nuleistas į vandenį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder