„Šakiai“, „Sol Tenghiz“ ir „Tak 4“ likviduoja taršą būtingėje

LAT: nutraukto „Skalvio“ ir „Šakių“ remonto konkurso sąlygos – nebenagrinėtinos

Teismų nutraukto Lietuvos kariuomenės priešmininio laivo „Skalvis“ bei paieškos ir gelbėjimo laivo „Šakiai“ remonto konkurso sąlygos negali būti aptariamos iš naujo, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) lapkričio 24 dieną atsisakė priimti koncerno „Achemos grupė“ bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ (KLR) skundą.

„Kasacinis skundas pripažintinas neatitinkantis reikalavimų, todėl jį atsisakytina priimti“, – rašoma teismo nutartyje.  

KLR siekė, kad Aukščiausiasis Teismas atliktų sisteminį konkurso sąlygų aiškinimą, kad būtų pašalinti jų neaiškumai ar prieštaravimai. 

Lietuvos apeliacinis teismas spalį patenkino „Klaipėdos laivų remonto“ skundą: konkurso sąlygas pripažino neteisėtomis, o kariuomenės balandį priimtą sprendimą laimėtoju paskelbti Lietuvos įmonės „Promar“ ir Latvijos LZK konsorciumą panaikino. 

Apeliacinis teismas tuomet konstatavo, kad kariuomenė neaiškiai suformulavo konkurso sąlygas,  kokius reikalavimus turi atitikti tiekėjų grupė bendrai, o kokius kiekvienas partneris atskirai.

Krašto apsaugos ministerija BNS patvirtino, kad kariuomenė teismo sprendimu nutraukė konkursą ir artimiausiu metu ketina skelbti naują laivo „Skalvis“ remonto konkursą, o dėl „Šakių“ dar svarstoma, nes teršalų likvidavimo funkciją nuspręsta perduoti Aplinkos ministerijai.

Teismuose paaiškėjo, kad kokybės bei aplinkosaugos vadybos priemones yra įdiegusi tik „Promar“, tuo metu LZK, kurios planuojamų atlikti darbų vertė viršijo „Promar“, tokių sertifikatų nebuvo pateikusi. 

Vilniaus apygardos teismas liepą taip pat buvo nusprendęs, kad jei remonto darbus turi atlikti abu parneriai, jie abu turi įrodyti, jog atitinka reikalavimus.

Sidebar placeholder