Kol kas baigėsi tik pagrindinis priėmimas į šalies profesines mokyklas. Pasak dr. E. Skarbaliaus, praktika rodo, kad paskutinę naktį 10-15 proc. žmonių persigalvoja ir nepasirašo sutarties.
Tokia tendencija stebima visose mokyklose. Tačiau, jo manymu, tai turėtų kompensuoti rugpjūčio 14-25 d. vyksiantis papildomas priėmimas į likusias laisvas vietas.
„Esame vieninteliai regione inžinerijos, jūrų transporto, energetikos ir uosto krypties specialistų rengėjai, todėl esame labai dėkingi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, kad šiemet ji suprato ir mūsų, ir verslo atstovų lūkesčius.
Praėjusiais metais nemaža dalis stojančiųjų pas mus liko už brūkšnio, t. y. mes neturėjome kvotų ir negalėjome jų priimti“, - teigė dr. E. Skarbalius.
"Nuo šių metų keitėsi sistema, nebeliko kvotų. Mokyklos teikė savo pajėgumus, mokiniai pasirinkimus. Po sutarčių pasirašymo pamatysime, kaip tai paveikė stojimą.
Bet pageidaujančių mokytis centras turi tikrai daug. Su dabartiniais pajėgumais, kol nebaigtas tvarkyti Centro laivininkų skyriaus pastatas, šiemet mes galime priimti apie 300 moksleivių, panašus skaičius yra ir pateiktų prašymų.
Turime 83 būsimų elektrikų, 97 suvirintojų prašymus. Kai kuriose programose dar yra po kelias laisvas vietas", - paaiškino mokymo centro Plėtros skyriaus vadovė dr. Odeta Kupetienė.
Pasak Plėtros skyriaus vadovės, ir pernai daugiausia buvo norinčių mokytis elektriko specialybės, bet jų buvo priimta tik 50, o daugiau kaip 30 liko nepakviestų.
Dr. O. Kupetienės teigimu, šiemet didesnis susidomėjimas laivo elektriko specialybe - tokių prašymų turima 15.
Laivo keleivius aptarnaujančių darbuotojų (stiuardų) šiemet planuojama turėti tiek pat kaip ir pernai, o jūrų uosto krovinių logistų - beveik dvigubai daugiau nei 2023-aisiais. Surinkta ir motoristų grupė, nors norinčiųjų mokytis galėjo būti daugiau.
Greta rūpinimosi būsimais moksleiviais, mokyklos vadovybės pečius dar slegia ir remonto rūpesčiai. „Vyksta didžiulis remontas.
Atnaujinamos mokymo klasės, praktinio mokymo kabinetai, laboratorijos, valgykla. Šiuo metu mes kylame aukštyn ir kiekybės, ir kokybės, ir aplinkos patrauklumo atžvilgiu“, - sakė Plėtros skyriaus vadovė.
Jos teigimu, šiemet ministerijos prioritetas - siekiantieji pirmos kvalifikacijos: į mokymo įstaigas pirmiausia turi patekti tie, kurie neturi jokios kvalifikacijos, jeigu lieka pajėgumų - tada ir norintys persikvalifikuoti. Ir tarp tų, kurie persikvalifikuoja, pasak dr. O. Kupetienės, populiariausios tos pačios suvirintojo ir elektriko specialybės.
Auga ir atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojo specialybės populiarumas. Vis dėlto mokymo centro vadovybę stebina tai, kad tokios įmonėms labai reikalingos ir gerai apmokamos specialybės, kaip šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo sistemų montuotojo, CNC staklių operatoriaus, laivų korpusų surinkėjo, nesulaukia pakankamai dėmesio. Bet dar tikimasi jų sulaukti, nes nuo rugpjūčio 14 d. prasidės papildomas priėmimas.
Rašyti komentarą