Paaiškėjo Klaipėdos uosto kapitono konkurso laimėtojas (8)

Daugiausiai konkurso komisijos balų surinko pretendentas, šiuo metu dirbantis tarptautinėje kompanijoje laivo kapitonu. Konkurso laimėtojas bus tikrinamas kompetentingų valstybės institucijų ir tik tada galės būti paskirtas dirbti uosto kapitonu.

Klaipėdos uosto kapitono konkursą laimėjo 49 m. Vladas Motiejūnas. Laivavedžio išsilavinimą turintis konkurso laimėtojas, kaip pats nurodo, turi bemaž 27 metų plaukiojimo stažą, iš kurių daugiau kaip 10 metų dirba laivo kapitonu. Šiuo metu jis dirba kompanijoje „Bernhard Schulte Shipmanagement“.

„Laivų judėjimą uoste ir jo prieigose reguliuoja Uosto kapitono tarnyba. Kaip ji sklandžiai dirba priklauso nuo jos vadovo – uosto kapitono. Jį rinkomės atsakingai ir kruopščiai.

Manau, pasisekė, kad dėl šių pareigų konkuravo stiprūs, didelę jūrinio darbo patirtį turintys laivavedžiai.

Visi pretendentai buvo verti šias pareigas užimti, bet labiausiai kriterijus atitiko Vladas Motiejūnas.

Jam linkime sėkmės kardinaliame karjeros ir gyvenimo pokytyje, pareigos yra tikrai sunkios ir atsakingos, – teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius. – Nuoširdžiai dėkoju laikinai einančiam uosto kapitono pareigas Gintarui Paluckui, kurias jis atlieka be priekaištų, net ir nestandartinėse situacijoje“.

Archyvų nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Iš viso buvo gauti septyni pretendentų prašymai leisti dalyvauti konkurse Klaipėdos valstybinio jūrų uosto kapitono pareigoms užimti. Įvertinus pateiktus dokumentus, vienas kandidatas atmestas nustatytu terminu jam nepatikslinus pateiktų dokumentų.

Šeši reikalavimus atitinkantys pretendentai pakviesti į pokalbį.

Jeigu konkursą laimėjęs pretendentas nepasirašo darbo sutarties, atsisako užimti pareigas arba konkursą laimėjusį pretendentą į pareigas priimantis asmuo, remdamasis kompetentingos valstybės institucijos informacija apie konkursą laimėjusį pretendentą, priima sprendimą nepriimti pretendento į konkurso būdu laimėtas pareigas, konkursą laimėjusiu laikomas kitas atranką perėjęs ir daugiausia balų surinkęs pretendentas.

Pagal Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymą, uosto kapitono pareigas gali eiti laivavedys, mokantis valstybinę ir anglų kalbas bei turintis aukštąjį jūrinį išsilavinimą ir ne trumpesnį kaip penkerių metų plaukiojimo jūrų laivo, kurio bendroji talpa 3 000 ir daugiau tonų, kapitonu stažą.

Nuo praėjusių metų rudens Klaipėdos uosto kapitono pareigas laikinai eina kapitonas Gintaras Paluckas, pastaruoju metu dirbęs Uosto direkcijos Laivų eismo tarnyboje.

Raktažodžiai
Galima tik konstatuoti, kad institucijai tikrai pasisekė. V. Motiejūnas turi aukštą kompetenciją ir gilų supratimą kaip specialistas, kapitonu plaukiojo daugiau kaip 10 metų dar didesnio tonažo laivuose, ir turi sukaupęs daug kartų didesnę patirtį nei buvo reikalaujama. O visi kurie pyksta ir pavydi, natūralu. Dirbkite ir kaupkite patirtį patys. Sėkmės Vladai!
Labai geros naujienos, 2021-04-28 13:45
Pries ateinant dirbti i bsm jis dirbo E.R. Taip kad nevaidink cia protingo, jei nezinai nieko tai ir nekomentuok... Kapitonu jis diba jau seniai..
Bsm zinovui, 2021-04-22 12:45
Pagaliau įvyko sąžiningas konkursas, nepasirinko iš anksto suplanuoto Palucko, kaip čia taip... Sveikinimai Vladui... rimtas kapitonas, dabar aišku kad visiems direkcijos draugams ir giminaičiams intriga... kaip čia pirmą kartą ne pagal jų planą. Tikiuosi kad pagaliau tie uzsisėdėję ir susireikšminę kapitono tarnybos viadukai supras kad gali būti ir kitaip.
Captain, 2021-04-21 07:16
Sidebar placeholder