Brabander

Padėkos sulaukęs burlaivis „Brabander" keičia bures

Pasibaigus navigaciniam sezonui įvertinami sėkmingi dalykai, aptariamos problemos ir pradedama ruoštis kitam sezonui.

Paskutinę rugsėjo dieną Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas susitiko su Klaipėdos universiteto (KU) burlaivio „Brabander" įgula ir rektoriumi profesoriumi dr. Artūru Razbadausku. Susitikimo metu padėkota laivo įgulai už miesto vardo garsinimą pasaulyje.

Uostamiesčio meras pasidžiaugė, kad „Brabander" sėkmingai atstovavo KU, Klaipėdai ir Lietuvai regatoje „Warnemünder Woche" („Varnemiundės savaitė") , vykusioje šiemet liepą šalia Rostoko esančiame Vokietijos kurortiniame miestelyje Warnemünde, į kurią susirenka burlaiviai iš viso pasaulio.

KU infrastruktūros ir plėtros prorektorius Benediktas Petrauskas VE.lt sakė, kad Rostoko universitetas pakvietė KU kaip  partnerį iš  Europos universiteto  EU-CONEXUS  į savo Jūros šventę.

„Mes kaip partneriai buvome sutarę, kad  į šventę atvyks mūsų laivas su praktikantais. Rostoko universiteto rektorius pasirūpino, kad stovėtume reprezentatyvioje vietoje. Mūsų laivas buvo prišvartuotas prie krantinės centrinėje miesto dalyje. Jį aplankė labai daug žmonių. Buvo atėję ir Vokietijoje gyvenantys lietuviai. Manau, kad tokios misijos yra labai geros", - pasakojo B. Petrauskas.

„Būdamas Rostoke pajutau didžiulį pasididžiavimo jausmą. Sutarėme su rektoriumi A. Razbadausku, kad reikia pagerbti „Brabanderio" įgulą kaip Lietuvos, jūrinės valstybės, ambasadorę pasaulyje. Buvo labai smagu pasikalbėti su ja ir su rektoriumi apie sėkmingą sezoną, padėkoti už atstovavimą miestui Rostoke, už tai, kad  KU laivynas populiarina Klaipėdos vardą", - VE.lt sakė uostamiesčio meras.

Į pensiją dar anksti  

V. Grubliauskas itin vertina tai, kad  burlaivio įgula bendradarbiauja su Klaipėdos jūrų kadetų mokykla, su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. „Laivas yra intensyviai eksploatuojamas. Džiugina planai rengti „Brabanderio" ekspediciją prie Špicbergeno salos ar į Grenlandiją. Smagu, kad turima ambicijų, tik joms įgyvendinti reikia būti labai gerai pasiruošus", - mano jis.

Juokavome su meru, kad jau dabar reikia „Brabanderiui" ieškoti vietos prie kurios nors Danės upės krantinės, kad, kai jis bus išlydėtas į pensiją, džiugintų miestiečius savo buvimu kaip burlaivis „Meridianas", kad liudytų, jog Lietuva nėra valstybė prie jūros, kad ji yra jūrinė valstybė. „Žinoma, šiandien apie šio laivo pensiją kalbėti dar anksti. Dabar reikia galvoti, kaip kuo ilgiau pratęsti jo eksploatavimą ir kad jis būtų saugus bei ekologiškas", - sakė V. Grubliauskas.

Planuoja judėti Arkties link

B. Petrauskas informavo, kad kitam sezonui  burlaivio burės bus keičiamos, kad ruošiamasi atlikti  kapitalinį variklių remontą. „Mūsų „Brabanderio" techninė būklė gera, bet laikui bėgant reikia šį bei tą pakeisti. Dabar keisime bures, reikėtų paremontuoti variklius. Jie vokiški, seniai pagaminti, nestandartiniai. Detales gauti lengva nebus. Bandysime jų ieškoti Vokietijoje", - sakė prorektorius.

Pasak jo, visi buriniai laivai pirmiausia yra reprezentatyviniai, o paskui mokomieji. „Kiekvienas jūrininkas turėtų turėti žinių apie buriavimą bagažą. Pagalvokime, kiek amžių buvo vien tik burinė laivyba. Be to, vėjo energija nepabrango, todėl galima toliau populiarinti buriavimą", - sako B. Petrauskas.

Paklaustas, kokie planai ateičiai, prorektorius atsakė: „Yra ketinimų plaukti į Šiaurės jūrą.  Viena iš mūsų tolimesnių jau buvusių kelionių – apiplaukėme Islandiją. Dabar planuojame pajudėti Arkties link."

Prorektorius tikina, kad KU yra atviras visuomenei. Jeigu kas nors nori daugiau sužinoti apie  didžiausią šalyje plaukiojantįjį burlaivį „Brabander", stovintį Klaipėdos uoste,  gali kreiptis, bus organizuojama ekskursija, netgi edukacinis užsiėmimas.

BURLAIVIS „Brabander" pastatytas 1977 metais Olandijoje, KU jį įsigijo 2006 -aisiais.

Sidebar placeholder