Pagaliau keltininkai sulaukė ir padėkų

Šiemet pirmi metai, kai Naujojoje perkėloje dirba keturi keltai, tarp jų - ir naujasis „Klaipėda“. Rekonstruotas Naujosios perkėlos terminalas Klaipėdos pusėje, tad AB „Smiltynės perkėla“ gali dirbti greičiau. Eilėje prie kelto grįžtantiems iš Nidos automobiliams, nors buvo ilgasis Joninių savaitgalis, reikėjo laukti ilgiausiai 20 minučių. Vakar bendrovės vadovas Mindaugas Čiakas stebėjosi, kad keltininkai iš keleivių sulaukė net penkių padėkų.

Daugiausia darbo keltininkai, žinoma, turėjo sekmadienį. Naujojoje perkėloje perkelta 4 300 automobilių: iš Klaipėdos į Smiltynę - 1 300, o iš Smiltynės - 3 tūkst. Bet tai nėra absoliutus rekordas, tik šių metų, nes prieš kelerius metus keltai per parą yra perkėlę 5 500 automobilių.

Šiemet gegužę ir birželį buvo keliama per dieną po maždaug 2 tūkst. automobilių, tad praėjusi savaitė bendrovės darbuotojams buvo įspūdinga: pirmadienį - 2 000, antradienį - 2 500, trečiadienį 2 800, ketvirtadienį, Joninių išvakarėse, - 4 100 automobilių per dieną, o penktadienį, šeštadienį - po 3 500.

Senojoje perkėloje visomis trimis ilgojo savaitgalio dienomis keleivių buvo perkelta į abi puses maždaug po 32-35 tūkst. Birželio 20 d., pirmadienį, keleivių perkelta 7 tūkst., antradienį - 11 tūkst., trečiadienį - 14 tūkst., ketvirtadienį - 20 tūkst.

„Mūsų keltas “Baltija„ yra visada pasiruošęs ateiti į pagalbą Senojoje perkėloje dirbančiam keltui “Nida„, nes jis gali švartuotis kaip “Nida„. Jeigu dispečeris pasako, kad daug žmonių, vienas keltas nebespėja, tada siunčiame “Baltiją", - sakė M. Čiakas.

Darbuotojai turi pailsėti

Pirmąją apgultį per karščius keltininkai atlaikė gana sėkmingai, o dabar keleivių ir automobilio antplūdžio laukiama per Mindaugines.

Vakar tartasi, ką tokiomis dienomis, kai būna didžiuliai srautai, galima padaryti dar geriau.

„Dirba ne tik keltai, bet ir kasininkai, ir transporto kontrolieriai, ir prie turniketo reikia darbuotojų. Kitas dalykas, ir mūsų žmonės turi ilsėtis, reikia suplanuoti, kaip juos keisti. Negali žmogus esant dideliam karščiui stovėti dvi valandas iš eilės. Kas valandą turime keisti juos, leisti pailsėti. Keltininkai vasarą aprūpinti mineraliniu vandeniu. Jeigu tik yra galimybės, jie daro petraukėles. Žinoma, jeigu būna didelis automobilių ir keleivių srautas, jų nebūna“, - sakė bendrovės vadovas.

Keturi keltai yra paruošti dirbti, bet, kai nėra didelio srauto, vienas stovi prie kranto, keltininkai ilsisi. Paskui ilsisi kito laivo įgula ir t. t. Keltuose yra kondicionieriai, tad darbuotojai gali šiek tiek atsivėsinti.

Šiuo metu „Smiltynės perkėloje“ dirba 100 žmonių. Kiekvieną vasarą į darbą priimama 10 papildomų kasininkų ir 10 apsaugos darbuotojų, t. y. sezoninių darbuotojų. M. Čiakas žadėjo, kad, jeigu bus tokie karščiai, didins darbuotojų skaičių prie turniketų.

Pagaliau laimėta greičio

Sekmadienį dėl iš Nidos grįžtančiųjų automobilių Naujojoje perkėloje Smiltynėje susidarė šiokia tokia eilutė, bet 17.30 val. jos nebeliko. Pasak M. Čiako, dar šiek tiek automobilių padaugėjo nuo 20 val. iki 22 val. Matyt, kėlėsi tie, kurie prie jūros gaudė paskutines minutes.

„Džiugu, kad maksimaliai eilėje laukti reikėjo tik 20 minučių. Eilė Smiltynės pusėje nebuvo pakilusi net į kalno viršų. Šiandien po įtempto savaitgalio gavome net penkias padėkas (vakar.- Autor. past.). Net keista. Nusiskundimus žmonės greičiau rašo nei padėkas“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius.

Kitas dalykas - rekonstruotas terminalas Naujojoje perkėloje. "Mes net nebuvome Minijos gatvės užkimšę, kaip kasmet. Kai pradėdavo ją kimšti, kviesdavome policijos pareigūnus, kad reguliuotų srautus. Šiemet automobiliai nestovėjo net už kasų. Mūsų terminalas talpina 120 automobilių. Vienas keltas paima 30, tai, galima sakyti, kad mes terminale turime vietos visų keturių keltų kroviniams.

Jeigu keltas prisišvartuoja ir jam nereikia laukti, kol automobilių vairuotojai nusipirks bilietus, laimime nemažai laiko. Šiemet pirmi metai, kai mes laimėjome greitį", - sako bendrovės vadovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder