LAIVAI. Lietuvos marinistinės kultūros išsaugojimo centras Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupei pateikė du projektus, susijusius su laivo remontu. Asociatyvi Lietuvos marinistinės kultūros išsaugojimo centro nuotr.

Paraiškas ES paramai gauti vertina po ketverių metų

VšĮ Lietuvos marinistinės kultūros išsaugojimo centras pateikė Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupei, turėjusiai teisę skirstyti Europos Sąjungos paramą žuvininkystės sektoriui, tris paraiškas. Parama jam nebuvo paskirta. Centrui kreipusis į atsakingą instituciją, Nacionalinė mokėjimo agentūra gavo nurodymą vertinti tas paraiškas. Juokingiausia, kad viena jų yra susijusi su COVID-19.

„Vakarų eksprese“ ne kartą buvo rašyta apie Klaipėdos žuvininkystės vietos veiklos grupės (KŽVVG) patirtą fiasko. Dėl šios grupės netinkamos veiklos skirstant Europos Sąjungos (ES) paramą Klaipėdos įmonės ir organizacijos neteko beveik dviejų milijonų eurų uostamiesčiui skirtos paramos. Ji buvo atimta ir Žemės ūkio ministerija ją išdalijo kitų miestų grupėms.

2021 metais buvo įsteigta nauja KŽVVG, kuri yra pateikusi Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA)vertinti parengtą naujo finansinio laikotarpio savo veiklos strategiją. Reikia tikėtis, kad šiai grupei seksis geriau ir klaipėdiečiai nepraras naujos paramos.

Lietuvos marinistinės kultūros išsaugojimo centro, kuris yra vienas iš keturių naujos KŽVVG steigėjų, vadovas Bartas Markevičius teigia, kad su senąja grupe centrą sieja tik vienas dalykas - centro jai pateikti trys projektai. Senoji grupė jų nepatvirtino. Vėliau visi jos reikalai persikėlė į Žemės ūkio ministeriją, o vėliau į NMA. Ši irgi nenorėjo tų projektų tvirtinti motyvuodama tuo, kad tai turėjo padaryti KŽVVG.

„Mes kreipėmės į Lietuvos administracinių ginčų komisiją. Ši pasakė, kad NMA turi vertinti visus tris projektus“, - „Vakarų ekspresui“ teigė B. Markevičius.

Šiuo metu NMA vertina vieną iš centro pateiktų projektų, susijusių su buvusiu ES finansiniu laikotarpiu, nors jau praėjo ketveri metai nuo paraiškos pateikimo. Pirmoji paraiška, skirta vienam laivui atstatyti, buvo pateikta 2019 metų vasario 20 d.

„Kai kurios tada pateiktų projektų sutartys jau buvo pasibaigusios. Teko sulakstyti pas visus partnerius ir savanorius, surinkti naujus parašus, kad būtų pratęstos 2019 metų sutartys. Visi tik galvas kraipo, kaip čia taip gali būti, kad po tiek metų tai atgijo. Tikimės, kad kažkokį finansavimą mes gausime“, - sakė VšĮ vadovas.

Su laivo remontu buvo susijusios dvi paraiškos, o viena, pateikta 2020 metais, - su COVID-19. „Dabar NMA sako, kad pinigų mums neduos, nes kovidas pasibaigė, nesvarbu, kad paraiška gera. Mes vis tiek tikimės gauti iš NMA finansavimą arba bent jau žalos atlyginimą, nes ne dėl mūsų kaltės tie projektai buvo netvirtinami arba vilkinami“, - teigė B. Markevičius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder