Pasaulinio vandenyno dienai – meninė ekologinė akcija Klaipėdos gatvėse

Lietuvos jūrų muziejus visus šiuos pandeminius metus skyrė ekologijos temai, pristatydamas distopinį kubą – laiko kapsulę, perkeliančią į 2050-uosius „14 m3 2050 BALTIJOS. DISTOPIJA AR REALYBĖ?”. Toje laiko kapsulėje apsigyveno patys neįtikinamiausi gyvūnai, įspėdami, kad ateitis gali būti sunkiai prognozuojama, jeigu mes nekeisime savo elgesio, skirdami daugiau dėmesio ekologijai.

Birželio 8-ąją – Pasaulinio vandenyno dienos proga Lietuvos jūrų muziejus ir „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ kviečia dalyvauti išskirtiniame renginyje Klaipėdos mieste „PATIRK, IŠGIRSK, ATRASK save kaip jūrą“.

Specialus ekokaravanas judės pagrindine Klaipėdos gatve nuo pietinės miesto dalies iki pat universiteto. Stotelėse praeiviams ir keleiviams bus rengiamos įtraukiančios edukacinės veiklos, žaibiniai sambūriai (flash mob'ai), kuriais siekiama atkreipti dėmesį į Pasaulinį vandenyną – mūsų planetos plaučius, nes būtent jis suteikia mums didžiąją dalį deguonies, būtino gyvybei. Renginio atmosferą padės kurti šokio teatras „Judesio erdvė“.

Karavanas į Turgaus stotelę atvyks 10.30 val., Senamiesčio stotelę– 11.00 val., Prie Biržos tilto, šalia paminklo „Arka“ – 11.30 val., Bibliotekos stotelę – 12.00 val., Universiteto stotelę– 12.30 val.

Lietuvos jūrų muziejus mini Pasaulinę vandenyno dieną rengdamas įvairius renginius ir akcijas jau nuo 2003-ųjų. Ši diena skirta ne tik pasigrožėti vandenyno gyvūnija ir turtais, bet ir atkreipti dėmesį į žalingą žmogaus įtaką pasaulio vandenynams, raginant saugoti ir jų neteršti. Kasmet Pasaulinio Vandenyno diena sulaukia vis daugiau partnerių, bičiulių, draugų, jaunimo dėmesio.

 

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder