Paskutinis etapas nepašykštėjo iššūkių, bet „Kuršių marių regatos“ lyderiai įrodė savo pranašumą

(1)

Paskutiniame „Kuršių marių regatos“ etape lyderiaujančioms komandoms netrūko sportinių iššūkių, tačiau pavyko išlaikyti pranašumą. Didžiųjų jachtų įskaitoje trečius metus iš eilės regatos taurę laimėjo kapitono Raimondo Šiugždinio vadovaujama „Arabela-Auga“ komanda, Sportinių jachtų įskaitoje – „Zig Zag Xiaomi Tv3“ (kpt. Aivaras Mieliauskas), Kruizinių jachtų įskaitoje – „La Calma“ (kpt. Marius Klišaitis).

„Manau, labiausiai padeda išlaikyti stabilumą pastovus dalyvavimas varžybose, stabili įgula ir pasiruošimas. Ruoštis reikia kiekvienoms varžyboms jau krante, tas įdirbis krante prideda pranašumo ir ant vandens“, – po finišo dalinosi jachtos „Arabela-Auga“ kapitonas Raimondas Šiugždinis.

Nepaisant trečius metus iš eilės užsitikrintos ir „Kuršių marių regatos“ Didžiųjų jachtų įskaitos taurės, ir pirmosios vietos ORC 1 grupėje, komandos kapitonas išliko savikritiškas.

Pasak jo, komanda sau kėlė maksimalius tikslus bei norėjo ir paskutiniame etape iškovoti pirmąją poziciją, tačiau jame liko antri, pirmąją vietą užėmė jachtos „Rhino“ (kpt. Saulius Pajarskas) įgula.
„Mums labiausiai sekasi trumpos, greitos priešvėjinės-pavėjinės lenktynės.

Ilgesnėse navigaciniuose viskas mažiau nuspėjama ir sukontroliuojama, vėjas gali pasisukti ir 30 laipsnių, kas iškart keičia ir tavo poziciją distancijoje.

Tam reikia ir sėkmės, ir kiek kitokio buriavimo, labai daug susikaupimo, nė sekundei negalima atsipalaiduoti net jei distancijos atkarpos ilgos, nuolat reikia reguliuoti bures, tai pritraukt, tai atleist, nes jei tik burė sureguliuota neteisingai, iškart greitis mažėja. Tai tokie etapai kol kas mūsų silpnoji vieta. Reikėtų daugiau treniruočių, daugiau laiko ant vandens“ – dalinosi R. Šiugždinis.

Vis dėlto, pasak komandos, tai buvo puiki pasiruošimo savaitė prieš jų laukiantį startą ORC Europos čempionate, kur tiek jie, tiek didžioji dalis Didžiųjų jachtų įskaitos komandų startuos rugpjūčio 9-17 dienomis.

Antrąją vietą kovoje dėl Didžiųjų jachtų regatos taurės užėmė „Keturi vėjai“ (kpt. Karolis Janulionis) komanda, trečiąją – „Dia“ (kpt. Tauras Rymonis).

Sportinių jachtų įskaitos taurę antrus metus iš eilės iškovojo jachtos „Zig Zag Xiaomi TV3“ komanda, vadovaujama kapitono Aivaro Mieliausko. Jie taip pat užėmė ir pirmąją vietą savo jachtų grupėje „RS-280“. Nepaisant džiaugsmo iškovota vieta, ši komanda taip pat turėjo nemažai iššūkių visos regatos metu.

„Šiandienos startas mums buvo, ko gero, blogiausias per visas „Kuršių marių regatas“. Starto metu įlindom per arti katerio, iš šono priartėjo „Barta“ komanda, mes likom suspausti, teko apsisukti ir startuoti nuo nulio. Atsikovoti pozicijas pavyko, bet jau tik distancijos pabaigoje.

Paskutinėje laviruotėje ėmėme daryti daug vendų (pasisukimų prieš vėją), stengėmės konkurentus išbalansuoti, kad jiems nebūtų lengva ir pasinaudoti jų klaidom“, – apie taktines gudrybes pasakojo A. Mieliauskas.
Nepaisant sudėtingos dienos, jų komanda džiaugiasi laimėjimu, nes, pasak jų, išlaikyti laimėtą poziciją visada sunkiau nei laimėti pirmą kartą.

„Manau, padeda maksimali koncentracija, maksimalus pasiruošimas. Tam mes ruošiamės, stengiamės, treniruojamės daug. Laimėti regatos taurę mes labai norėjome jau praėjusiais metais, tačiau šiais metais tas noras buvo dar didesnis – išlaikyti taurę visada sunkiau“, – pasakoja A. Mieliauskas.

Antrąją vietą kovoje dėl Sportinių jachtų įskaitos taurės užėmė jachta „Barta“ (kpt. Linas Felenderis), o trečiąją – „Pandora“ (kpt. Algirdas Žižys).

Kruizinių jachtų įskaitoje taurę iškovojo kapitono Mariaus Klišaičio vadovaujama „La Calma“ komanda, antrąją – „Vajana Magic“ (kpt. Gintautas Andriuškevičius), trečiąją – „Mirage“ (kpt. Albertas Lukšys).

„Kuršių marių regata“ yra didžiausias ir giliausias tradicijas turintis buriuotojiškas renginys Lietuvoje, vykstantis jau nuo 1954-ųjų. Šiemet regata šventė 70-metį. Regata Smiltynėje vyko liepos 27-29 dienomis, Nidoje – liepos 30-rugpjūčio 3 dienomis. Pilnus rezultatus galima rasti čia.