Piketas vyksta, nors Palangos savivaldybė ir nedavė leidimo

(4)

Palangoje, prie „Vanagupės“ viešbučio, vyksta tarptautinis Baltijos jūros žvejų piketas. Juo norima parodyti, jog žvejai nepritaria Europos Komisijos (EK) žvejybos politikai. Tačiau Palangos savivaldybės administracija nedavė leidimo ir pasiūlė piketą surengti stadione už keliolikos kilometrų.

Piketas surengtas prie viešbučio „Vanagupė“, esančio Vanagupės g. 31, todėl, kad jame penktadienį vyks Europos komisaro Virginijaus Sinkevičiaus organizuojama konferencija „Mūsų Baltija“, kurioje dalyvauja Baltijos jūros valstybių aplinkos ir žemės ūkio ministrai. Būtent jų dėmesį ir norima atkreipti, kad EK politikai pritaria ne visi. EK norą sumažinti 23 proc. strimelių kvotas žvejai vadina ekonomine diversija karo sąlygomis.

Leidimo piketuoti Palangos miesto savivaldybės administracijos paprašė Algirdas Aušra, Žvejų ir žuvies perdirbėjų asociacijos „Baltijos žvejas“ pirmininkas, kadangi yra vietinių žvejų atstovas.

Į piketą atvyko estai, latviai, lenkai. Leidimo išduoti buvo prašoma piketui, kuriame dalyvaus 100 žmonių.

Kodėl nedavė leidimo

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė leidimo nedavė ir paaiškino kodėl. Pasirodo, žemės sklypas Vnagupės g. 31 ir gretimybėje esantys žemės sklypai nuosavybės teise priklauso privatiems fiziniams ir juriniams asmenims.

Palangos savivaldybė nuosavybės teise valdo tik Vanagupės gatvę. Savivaldybės administracijos direktorius derina akcijas, kurios vykdomos viešosiose erdvėse.

Vanagupės gatvėje pėsčiųjų takas yra vienoje pusėje, todėl piketas, V. Staskonienės teigimu, trukdytų pėsčiųjų judėjimui ir automobilių eismui.

Piketuotojams pasiūlyta pasirinkti kitą vietą ir apie tai informuoti Palangos miesto savivaldybę. Administracijos direktoriaus rašte rašoma, kad savivaldybė neprieštarautų, jog piketas būtų organizuojamas stadione prie Palangos sporto arenos.

„Tiesiog lietuviškas anekdotas“

A. Aušra patikino, kad piketas vis tiek vyks, tik jis bus mažesnio formato. Pagal galiojančius įstatymus, jeigu piketuos tik 15 žmonių, nereikia derinti su savivaldybe, pakanka tik informuoti.

Dvi organizacijos informavo Palangos savivaldybės administraciją, kad pikete dalyvaus po 15 žmonių.

„Kad ir kaip besaugotų Palangos meras tą mūsų Europos komisarą, piketą mes vis tiek padarysime - visi žada suvažiuoti.

Tikiuosi neatsiųs ko nors mūsų areštuoti. Ot, būtų gražu, daug kas pamatytų, koks pas mus demokratijos ir žodžio laisvės lygis yra iš tikrųjų. Neleidžia daryti taikaus piketo.

Tiksliau sakant, jo neuždraudė, bet pasiūlė jį rengti už 15-20 kilometrų, stadione, esančiame įvažiuojant į Palangą iš kitos pusės. Aš tai laikau pasityčiojimu iš žodžio laisvės. Tai tiesiog lietuviškas anekdotas“, - VE.lt sakė A. Aušra.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder