NEĮTEISINTA. Prieplauka, pastatyta naudojant ES paramą, vis dar neįteisinta. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Prieplauka Smeltalės upėje iki šiol oficialiai neįteisinta

(1)

Gavusi Europos Sąjungos (ES) finansavimą garažų ir mažųjų laivų eksploatavimo bendrija „Smiltelė“ prieš kelerius metus pasistatė pontoninę prieplauką. 2022-aisiais nors oficialiai ji dar nebuvo pripažinta tinkama naudoti, prie jos jau švartavosi laiveliai. Deja, ir šiemet nei prieplauka, nei įgyvendinant tą patį projektą pastatytas ledo generatorius neperduoti komisijai vertinti, prasidėjo teisminiai procesai, nes bendrija neturi dokumentų.

Šiuo metu valtininkų uostelyje visu tempu vyksta pasiruošimo sezonui darbai - valomi laivai, tvarkoma teritorija. Bendrija „Smiltelė“ turi apie 670 narių, uostelyje bazuojasi 400-500 laivų.

Įgyvendinto projekto su minėtais dviem objektais vertė - 110 tūkst. eurų. ES finansavo 85 proc. Šiuo metu bendrijos atstovai kontaktuoja su projektuotojais, projektavusiais pontoninę prieplauką, prie kurios gali švartuotis 24 laivai, ir ledo generatorių, kadangi nori oficialiai perimti savo žinion šiuos objektus.

„Dabar vyksta teisminiai procesai dėl pridavimo, dėl dokumentų išieškojimo, nes mes realiai neturime dokumentų. Bandome kažkaip sutvarkyti tuos reikalus, viską, ką galėjome, esame pridavę teismui ir laukiame atsakymų, kas bus toliau“, - „Vakarų ekspresui“ sakė „Smiltelės“ valdybos pirmininkas Andrius Mikėnas.

Pasak jo, ledo generatoriaus būdelė tebestovi užrakinta. Su juo nieko negalima daryti, kol nebus sutvarkyti dokumentai. Kai kurie valtininkai abejoja, ar apskritai toje būdelėje yra kokia nors įranga. Bendrijos vadovas tikina, kad viskas ten yra ir funkcionuoja, tai tikrai nėra trobelė ant vištos kojelės.

NENAUDOJAMAS. Ledo generatorius valtininkų uostelyje nenaudojamas stovi jau ne vienerius metus. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.
NENAUDOJAMAS. Ledo generatorius valtininkų uostelyje nenaudojamas stovi jau ne vienerius metus. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

A. Mikėno teigimu, ne ledo generatorius yra svarbiausia, o pontoninė prieplauka. Ji legali, pagaminta pagal projektą, bet dar nėra įteisinta. Tikimasi, kad šiemet pavyks viską sutvarkyti.

Valtininkai buvo gavę Savivaldybės nurodymą nugriauti baisiai atrodančius stacionarius laivelių keltuvus, nelegalius statinius. Pirmininko teigimu, dar ne visi jie nugriauti, bet pamažu tai daroma. „Sunku su žmonėmis susitarti, ypač su senoliais, kurie visą gyvenimą naudojosi tais keltuvais. Tad viskas vyksta pamažu. Bet jau yra duoti terminai, iki kada jie turi susitvarkyti. Jeigu ne, tada bus elgiamasi griežčiau“, - aiškino A. Mikėnas.

„Smiltelės“ valdybos pirmininkas sako, kad šiandien bendrija gyvena laukimu, kada Savivaldybė pradės Smeltalės valymo darbus. Pernai patys valtininkai atliko leistinus valymo darbus, kad laivai galėtų išplaukti į marias, iškirto dalį meldų. Kai upė bus išvalyta, valtininkai žada renovuoti krantines.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder