RUGSĖJIS. Šiemet rugsėjį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, automobilių perkelta 12 tūkst. daugiau.  Andrejaus LARIONOVO nuotr.

Remontuojami tilteliai lėmė eiles prie keltų

(2)

Savaitgalį žmonės iš visos Lietuvos vėl kėlėsi keltais per Kuršių marias į Smiltynę ir vyko į Neringą. Ir tradiciškai vos ne visi pajudėjo atgal sekmadienį apie 14 val. Todėl sakoma, kad eilėje į keltą teko laukti 1,5 valandos. AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Mindaugas Čiakas tvirtina, kad žmonės gal kiek sutirština spalvas.

Didžiulės eilės Naujojoje perkėloje bando vairuotojų kantrybę

Pasak M. Čiako, eilė nebuvo didelė, ji siekė tik iki kalno vidurio, nebuvo užsisukusi už posūkio, kaip užpraeitą sekmadienį, kai Neringoje vyko renginiai. Jo teigimu, jeigu nebūtų remontuojami kranto tilteliai - vienas Klaipėdoje ir vienas Smiltynėje, - su tokiu kiekiu automobilių bendrovė būtų lengvai susitvarkiusi.

Eilių dar bus

„Smiltynės perkėlos“ vadovas juokauja, kad jeigu žada gerus orus, tai eilių į keltus šiemet dar bus. "Kadangi pas mus tiek vienoje, tiek kitoje pusėje veikia tik po vieną kranto tiltelį, eilės formuojasi bet kuriuo atveju.

Jeigu galėtume naudotis visais keturiais tilteliais, niekas jokių nepatogumų nepajustų. Dabar mes negalime paleisti keturių keltų, netgi trims gana sudėtinga dirbti. Piko metu kėlė trečias keltas, vakare jį paleidome. Kapitonas turi plūduriuoti ir laukti, kol atsilaisvins krantinė. Laivybos kanale yra srovė, jis turi išlaikyti laivą vietoje, tai labai išvargina„, - “Vakarų ekspresui" sakė M. Čiakas.

Jis abejoja, kad automobilių padaugėjo todėl, kad Turizmo dienos proga į Nidą buvo nemokamas įvažiavimas. Nemokamas įvažiavimas buvo tik penktadienį nuo 12 val. iki šeštadienio 12 val. Kas pataikė, tas džiaugėsi. O tie, kuriems šeštadienį po pietų reikėjo mokėti, nusiminė. Bet nemažai buvo ir vadinamųjų vienadienių keliautojų, kurie vyko norėdami tik pasivaikščioti po kopas.

M. Čiakas pataria žmonėms, kurie savaitgaliais keliasi į Smiltynę su automobiliais, prisiminti, kad yra remontuojami tilteliai, ir arba nevykti, arba, jeigu turi galimybę, pasirinkti kitas dienas, ne šeštadienį ir sekmadienį, nuvažiuoti ketvirtadienį ar penktadienį iš ryto, o grįžti pirmadienį, kai keliama mažiau automobilių. „Reikia suprasti, kad jeigu 14 val. visi Nidos svečiai pajuda į namus, jeigu vienu metu atvažiuoja beveik 1 000 automobilių, tai eilė bus“, - sako bendrovės vadovas.

Jau žiemos grafikas

Praėjusį šeštadienį į abi puses buvo perkelta 2 700 automobilių. Šiaip kiekvieną dieną dabar perkeliama apie 2 tūkst. automobilių. Tai, pasak bendrovės vadovo, normalūs skaičiai, srautas valdomas. Žiemos laikotarpiu paprastai per dieną perkeliama apie 1 000 automobilių. Vasarą per dieną į abi puses keliama po 4 tūkst., ir yra buvę perkelta net 5 tūkst. transporto priemonių.

Praėjusį sekmadienį, bendrovės vadovo teigimu, 12 val. transporto priemonių eilių nebuvo. Jos pradėjo formuotis apie 14 val. Tądien iš Klaipėdos į Smiltynę perkelti 600 automobilių, o grįžtančių buvo 1 700.

Šiuo metu „Smiltynės perkėlos“ keltai jau dirba žiemos grafiku: Naujojoje perkėloje dienos metu jie plaukia kas 20 minučių. Ten dabar linijoje dirba tik du laivai, nes prasidėjo keltų profilaktika. Po vasaros sezono jie yra remontuojami. Be to, nuo spalio laivų įgulos pradės atostogauti, nes vasarą jos atostogų neturi. 12 laivų įgulų iki kitų metų balandžio turės suspėti paatostogauti.

Senojoje perkėloje keltas plaukia kas pusvalandį, išskyrus paskutinį mėnesio sekmadienį, kai būna nemokamai lankomi muziejai. Atsižvelgiant į Lietuvos jūrų muziejaus darbo laiką, reisai būna dažnesni.

„Smiltynės perkėlos“ vadovas sako, kad 2023-ieji bendrovei geri, nes rugsėjis buvo visai vasariškas. Perkeltų automobilių ir keleivių skaičiai, palyginti su pernai metų rugsėju, yra žymiai geresni. Šiemet rugsėjį automobilių perkelta 12 tūkst. daugiau, palyginti su tuo pačiu 2022-ųjų laikotarpiu. Tad bendrovė tikisi, kad šių metų rezultatai bus šiek tiek geresni nei pernai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder